آموزش استفاده از لپ تاپ

مجموعه درایور هر نوع لب تاب و کامپیوتری را از ما بخواهید

آموزش تعمير و رفع مشکلات لپ تاپ ها


 

 

اشاره :

هر روز تعداد زیادی از کاربران سراغ لپ‌تاپ‌ها می‌روند، زیرا آسان بودن استفاده از این ابزار توجه آن‌ها را جلب می‌کند. چند سالی است که این دسته از کامپیوترها در مقایسه با رقبای خود یعنی کامپیوترهای رومیزی چند سال قبل، قوی‌تر هستند و در عین حال به شما امکان می‌دهند تا هر زمان که می‌خواهید،‌ مشغول کار شوید. اما آن چه بسیاری از خوانندگان ما به آن عادت کرده‌اند این است که به محض مواجه با مشکل، به سرعت کیس کامپیوتر را باز می‌کنند .

هر روز تعداد زیادی از کاربران سراغ لپ‌تاپ‌ها می‌روند، زیرا آسان بودن استفاده از این ابزار توجه آن‌ها را جلب می‌کند. چند سالی است که این دسته از کامپیوترها در مقایسه با رقبای خود یعنی کامپیوترهای رومیزی چند سال قبل، قوی‌تر هستند و در عین حال به شما امکان می‌دهند تا هر زمان که می‌خواهید،‌ مشغول کار شوید. اما آن چه بسیاری از خوانندگان ما به آن عادت کرده‌اند این است که به محض مواجه با مشکل، به سرعت کیس کامپیوتر را باز می‌کنند؛ امری که در مورد لپ‌تاپ‌ها غیر ممکن است، زیرا این دسته از کامپیوترها به صورت یک جعبه مهر‌وموم و بدون امکان دستکاری، در اختیار شما قرار می‌گیرند. در داخل جعبه لپ‌تاپ،‌ مجموعه‌ای از مؤلفه‌ها به صورت متراکم، در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و به نظر می‌رسد که هیچ راهی برای نفوذ به داخل آن و بررسی قطعات دستگاه وجود ندارد.‌ به همین دلیل عکس‌العمل بسیاری از ما به محض بروز مشکل، تماس با متخصصان این امر است.

البته، در بسیاری ازموارد مجبور نیستید چنین کاری انجام دهید. معمولی‌ترین مشکلی که در استفاده از لپ‌تاپ‌ها رخ می‌دهد و حتی آن دسته از مشکلاتی که به نظر می‌رسد تنها توسط کارخانه سازنده قابل حل است،‌ ممکن است توسط خود شما نیز ‌حل شود، اما نکته اصلی کار در این است که باید بدانیم از کجا شروع کنیم و چطور راهکارهای ساده را برای حل مشکل پیدا کنیم. در این مقاله، نحوه برخورد با مشکلات رایج در لپ‌تاپ‌ها بررسی می‌شوند تا بتوانید این گونه مشکلات را با کمترین دردسر شناسایی و برطرف کنید. همچنین به نکته‌هایی اشاره می‌کنیم که مانع بروز مشکلات شده و باعث می‌شود تا کامپیوتر شما برای مدت طولانی بدون دردسر کار کند.

بنابراین، قبل از آن‌که ناامید شوید و سخت‌افزار خود را به منظور تعمیر به کارخانه سازنده ارسال کنید،‌ به این مقاله نگاهی بیاندازید، زیرا ممکن است بتوانید راه‌حل مشکل خود را پیدا کنید.

دانستنی‌های ضروری درباره دیسک کامپیوتر
یکی از ترسناک‌ترین مشکلات سخت‌افزاری کامپیوترها، به‌ویژه درباره لپ‌تاپ‌ها مربوط به بروز مشکل در هارددیسک است و معمولاً این مشکل اولین بار، زمانی خود را نشان می‌دهد که می‌خواهید سیستم را روشن کنید، اما با پیام خطایی مواجه می‌شوید که به طور کلی نشانگر عدم امکان راه‌اندازی سیستم از هارددیسک است: Disk boot failure. Insert system disk and press Enter. در این گونه موارد احتمال آن‌که هارددیسک شما خراب شده باشد،‌ وجود دارد.‌ آخرین باری که از فایل‌های خود کپی تهیه کردید،‌ چه زمانی بود؟ اصلاَ آیا تاکنون از دیسک خود نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید؟

وحشت‌زده نشوید،‌ اولین کاری که باید انجام دهید این است که وارد محیط Bios لپ‌تاپ شوید. آیا هنوز درایو مذکور توسط بایوس شناسایی می‌شود؟‌ اگر این طور باشد،‌ به احتمال Boot-Loader ویندوز خراب شده‌است. راه‌حل این مشکل در ادامه خواهد آمد. البته، اگر بایوس سیستم دیسک مورد نظر را نشان ندهد، به احتمال زیاد تخته مدار خراب شده‌است. در این حالت بسیاری از کاربران کامپیوتر خود را در اختیار مراکز تعمیراتی قرار می‌دهند. اما این مدار می‌تواند با مدار مربوط به یک دیسک قدیمی تعویض شود تا به این ترتیب بتوانید دوباره به داده‌ها دسترسی داشته‌باشید. جدا کردن این مدار از دیسک به سادگی باز کردن چند پیچ است. همچنین ممکن است یک کابل نواری نیز وجود داشته‌باشد، اما این کابل را نیز می‌توان با کمی حوصله از دیسک جدا کرد، فقط کافی است دقت کنید.

یک مشکل کوچک نیز وجود دارد: مداری که استفاده می‌کنید باید مشابه دیسک کنونی باشد. اگر مدار به دیسکی با ظرفیت متفاوت مربوط باشد، در بیشتر موارد مشکلی پیش نمی‌آید، اما باید مدل دیسک آن با مدل دیسک شما یکی باشد.

به طور معمول، یافتن یک مدار اضافی برای دیسک‌های قدیمی کار دشواری است، به ویژه اگر آن از خط تولید خارج شده‌باشد. در این شرایط جست‌وجو در فروشگاه‌های قطعات دست‌دوم برای یافتن یک مدار دست‌دوم و ارزان بهترین راه‌حل ممکن است. یکی از لپ‌تاپ‌های ما که از مارک معروفی نبود و چهار سال پیش خریداری شده‌بود با مشکل مواجه شد و ما موفق شدیم در عرض مدت‌زمان کمی و در ازای یک هزینه ناچیز،‌ یک مدار مستعمل برای هارددیسک هشتاد گیگابایتی آن که توسط شرکت هیتاچی عرضه شده‌بود، پیدا کنیم.

گذر از مرحله بوت
هارددیسک تنها مانع راه‌اندازی سیستم نیست. اگر مطمئن هستید که هارددیسک شما توسط بایوس سیستم شناسایی شده، در این صورت ممکن است برنامه راه‌انداز ویندوز دچار مشکل شده‌باشد. مهم‌ترین و محتمل‌ترین دلیل برای آن خاموش‌کردن نادرست سیستم است که به علت نواقص تصادفی یا خالی شدن باتری رخ می‌دهد. نصب یک سیستم‌عامل دیگر نیز می‌تواند وضعیت را آشفته سازد. خوشبختانه این مشکل می‌تواند با استفاده از دیسک نصب ویندوز برطرف شود (اگر لپ‌تاپ شما تنها به همراه دیسک بازیابی داده ارائه شده، در این صورت می‌توانید سی‌دی ویندوز را از یکی از دوستان خود قرض بگیرید).

در ویندوز اکس‌پی، باید از روی سی‌دی راه‌انداز اکس‌پی سیستم را بوت کنید و در پنجره‌ای که از شما سؤال می‌شود
«To set up windows XP now, press Enter»، کلید Enter را فشار دهید، سپس برای تأیید مجوز نصب دکمه F8 را انتخاب کرده و در مرحله بعد و زمانی که برنامه نصب، ویندوز کنونی شما را تشخیص می‌دهد، برای شروع تعمیر ویندوز، دکمه R را انتخاب کنید. به این ترتیب، ویندوز اکس‌پی، شروع به نصب دوباره و تعمیر سیستم‌عامل می‌کند، در حالی‌که همه داده‌ها و برنامه‌های شما بدون تغییر باقی می‌ماند. در صورتی که این کار با موفقیت انجام شده‌باشد، باید بعد از راه‌اندازی سیستم، همه چیز مثل گذشته باشد.

درباره ویستا، باید سیستم را با دی‌وی‌دی نصب ویستا، راه‌اندازی کرده و زبان مورد نظر را برای صفحه کلید انتخاب کنید. در این حالت، با دکمه‌ای مواجه می‌شود که با نمایش عبارت «Install Now»، از شما می‌خواهد، سیستم‌عامل را از اول نصب کنید. این گزینه را نادیده بگیرید و گزینه «Repair Your Computer» را انتخاب کنید. روی دکمه Next کلیک کنید تا در مرحله بعد، پنج گزینه در اختیار شما قرار گیرد. این گزینه‌ها عبارتند از:
i،Startup Repair ،System Restore ،Winodows Complete PC Restore Windows Memory Diagnostic Tool و Command Prompt. از میان این موارد گزینه Startup Repair را انتخاب کنید.

اگر هیچ یک از این راه‌حل‌ها مشکل شما را حل نکرد و حدس می‌زنید که مشکل از هارددیسک است (به‌عنوان مثال، به واسطه شنیدن صدای نامعمول شبیه به گیر کردن از هارددیسک)، در این صورت مهم‌ترین هدف، بازیابی داده‌ها است. یکی از راه‌ها برای انجام این کار جدا کردن دیسک از سیستم و متصل کردن آن به یک رابط هارددیسک از نوع USB است. به این ترتیب، می‌توانید هارددیسک را به یک سیستم دیگر متصل کنید و سعی را بر این بگذارید تا از طریق ویندوز اکسپلورر به اطلاعات آن دسترسی داشته باشید. تا زمانی که دیسک کاملاً منهدم نشده‌باشد، که احتمال وقوع آن بسیار ناچیز است، امکان بازیابی داده‌های آن و کپی کردن آن‌ها به آدرسی دیگر وجود دارد.

اما یک گزینه بهتر، گزینه‌ای که سرعت انتقال داده را بیشتر می‌کند. می‌توانید دیسک را به‌طور مستقیم به مادربرد یک پی‌سی متصل کنید. اگر دیسک از نوع Pata باشد (نه از نوع Sata)، در این صورت به یک مبدل نیاز دارید، زیرا رابط ورودی با ورودی سایز 5/2 برای لپ‌تاپ‌ها از رابط ورودی 5/3 مورد استفاده در دسکتاپ‌ها، تفاوت دارد. خرید چنین قطعاتی به‌راحتی و با هزینه کمی ممکن است که نسبت به ارزش داده بازیابی‌شده رقم ناچیزی باشد.

مشکلات ناشی از باتری
هر چه از عمر لپ‌تاپ بگذرد، احتمال سالم‌بودن باتری، کاهش می‌یابد. وقتی که سیستم را به‌تازگی تهیه‌کرده‌اید، ممکن است باتری سیستم بین دو تا سه ساعت کار کند، اما در عرض چند سال ممکن است عمر آن تنها به اندازه‌ای باشد که فقط بتوانید سیستم را بوت کرده و وارد محیط ویندوز شوید. اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که هنگام استفاده از لپ‌تاپ خود، به پریز برق دسترسی ندارند، در این صورت این مسئله، مشکل زیادی را برای شما ایجاد می‌کند.

چندی پیش، یافتن باتری با ولتاژ، اندازه و رابط مناسب برای هر لپ‌تاپ، کاری دشوار و زمان‌بر بود. اما امروزه دنیای وب این کار را نیز آسان کرده‌است. اگر لپ‌تاپ شما توسط شرکت‌های مطرح در بازار (نظیر دل، اچ‌پی و موارد مشابه) ساخته شده‌است، در این صورت قبل از هر کاری ‌سایت شرکت سازنده را بررسی کنید. اگر چیزی پیدا نشد یا آن‌که قیمت‌ها بالا بود، می‌توانید دنبال یک باتری سازگار و مشابه بگردید. درباره لپ‌تاپ‌های شرکت‌های کوچک‌تر، شانس زیادی وجود دارد که باتری مورد استفاده از نوع کاربرد مشترک باشد، یعنی یک مدل خاص از باتری که توسط یک شرکت تولید شده و به طور مشترک به چندین شرکت فروخته‌می‌شود. برای یافتن عامل فروش باتری مورد نیاز، باید ابتدا تولیدکننده اصلی باتری را شناسایی کنید. با بررسی دقیق‌تر برچسب یا مارک باتری ممکن است بتوانید سرنخ‌هایی پیدا کنید. اگر با کد یا عددی مواجه شدید آن‌را در گوگل جست‌و‌جو کنید. ما این کار را با یکی از لپ‌تاپ‌های کوچک خود انجام دادیم و متوجه شدیم که مدل و کارخانه سازنده باتری Mitac نوع 8355 است. در اولین جست‌وجوی آنلاین برای باتری جایگزین توانستم فروشنده‌ مناسبی را پیدا کنم، هر چند موردی که پیدا کردیم قیمتی بیش از حد معمول داشت.

ایده صرفه‌جویی ممکن است شما را اغوا کرده و به سراغ یک باتری دسته‌دوم بروید، اما به شما پیشنهاد می‌کنم هیچ گاه باتری دسته‌دوم نخرید.به دو دلیل، نخست این‌که نمی‌دانید از آن باتری برای چه مدت استفاده شده و دوم این‌که نمی‌توانید صدمه‌های احتمالی به باتری را تشخیص دهید. مورد دوم بسیار حائز اهمیت است زیرا باتری‌های لپ‌تاپ به طور بالقوه خطرناک هستند. ما با موارد زیادی مواجه شدیم که در آن باتری یک سیستم بیش از حد گرم شده یا حتی منفجر شده‌‌است. به همین دلیل، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً از یک فروشنده معتبر خرید کنید و در این مورد به هیچ عنوان از پیشنهادهای فروش در فروشگاه‌های قطعات دست‌دوم که به نظر خیلی ارزان هستند، استفاده نکنید.

خشت بعدی
از طرف دیگر ممکن است که منبع تغذیه لپ‌تاپ با مشکل مواجه شود. در گذشته بروز مشکل در منبع تغذیه لپ‌تاپ به این معنی بود که باید آن‌را دور می‌انداختید، اما خوشبختانه آن روزها سپری شده‌است. هر چند که پیدا کردن این قطعه به سادگی موارد دیگر نیست، اما در این موارد نیز می‌توان از سایت‌هایی نظیر موارد گفته‌شده کمک گرفت. تنها اصل مهم آن است که منبع تغذیه جدید با منبع قبلی از جهت ولتاژ، خروجی و رابط مدار، سازگار باشد. اگر این شرایط برقرار باشد دیگر نیازی نیست درباره این موضوع که قطعه فوق برای مدل دیگری ساخته شده‌است، نگران باشید.

یکی از قطعات بسیار جالب بازار مدل NP100 شرکت Antec است. این قطعه هفت نوع رابط داشته و خروجی آن صد وات است و می‌توان ولتاژ آن‌را از 15 تا 24 ولت تنظیم کرد. این مشخصات به این معنا است که قطعه فوق برای نیمی از لپ‌تاپ‌های بازار مناسب است (لپ‌تاپ‌های مخصوص بازی و سایر لپ‌تاپ‌های پرمصرف که به بیش از صد وات نیاز دارند، از این قانون مستثنی هستند). ما این قطعه را در بسیاری از فروشگاه‌ها آنلاین با قیمتی قابل‌قبول پیدا کردیم.

فن دستگاه
لپ‌تاپ‌ها نیز همانند کامپیوترهای شخصی در برابر گردوخاک، مانند آهن‌ربا عمل می‌کنند. اگر سیستم شما به طور ناخودآگاه دوباره راه‌اندازی می‌شود یا به طور دائم صفحه‌ای آبی رنگ را که نشانه با مشکل مواجه شدن سیستم‌عامل‌است، مشاهده می‌کنید، در این صورت زمان آن فرا رسیده تا پره‌‌های فن‌های دستگاه را تمیز کنید. موارد فوق نشانه‌های گرم شدن بیش از حد سیستم است، به ویژه اگر در طول فصول گرم اتفاق بیفتد. محفظه کوچک داخل لپ‌تاپ و کوچک بودن رابط تهویه هوا،‌ باعث می‌شود، لپ‌تاپ‌ها به شدت در برابر گرما حساس باشند و فن‌های بسته شدن دریچه تهویه یا فن به آن معن است که هوای گرم نمی‌تواند از داخل فن بیرون بیاید و هوای سرد نیز نمی‌تواند وارد شود.

واضح است که دسترسی به فن‌های داخل لپ‌تاپ از دسترسی به فن‌های داخل کیس، دشوارتر است. دسترسی به فن‌های i،CPU GPU و تراشه اصلی (ممکن است سیستم شما هیچ یک از این فن‌ها را نداشته‌باشد) معمولاً از طریق بازکردن دریچه روی آن‌ها ممکن است، اما فن‌های کوچکی که اغلب در پشت و لبه‌های سیستم قرار می‌گیرند به این راحتی در دسترسی نیستند. گاهی اوقات راه دسترسی به آن‌ها، برداشتن صفحه کلید و پوشش رویی سیستم است. این کار درباره بیشتر سیستم‌ها حتی به معنی جدا کردن صفحه نمایش است. این کار دشوار نیست، اما زمان‌گیر است و در اولین تجربه باید حوصله زیادی به خرج دهید. در طول انجام کار مواظب قطعات لغزنده‌ای که شکننده هستند، باشید، همچنین هنگام جدا کردن گیره‌ها، لولاها و همچنین کابل‌های رابط دقت لازم را داشته‌باشید.

در صورتی که حتی بعد از پاک کردن تمام پره‌ها، باز هم لپ‌تاپ شما داغ می‌کند. در این صورت، سعی کنید سرعت پردازنده را به صورت مصنوعی کاهش دهید. گاهی اوقات عملکرد یک سیستم خراب با کاهش سرعت پردازنده، کاملاً طبیعی می‌شود. در صورتی‌که کاملاً خراب شده باشد، فن‌های لپ‌تاپ‌ها را می‌توانید از طریق خرید فن مستعمل یا فن نو از شرکت سازنده، تعویض کنید. برای کاهش سرعت پردازنده، وارد محیط بایوس شوید و به دنبال گزینه‌ای باشید که برای شما امکان کاهش سرعت واحد محاسبات پردازنده یا باس جلویی (Front Bus) را فراهم کند. البته بیشتر لپ‌تاپ‌ها چنین گزینه‌ای در اختیار شما قرار نمی‌دهند، اما جست‌و‌جو برای این گزینه به ویژه در مدل‌های پیشرفته ممکن است جواب‌گو باشد . اگر چیزی پیدا نکردید، در این صورت می‌توانید سرعت پردازنده را از طریق خود ویندوز کاهش دهید.

صفحه لمسی لپ‌تاپ
آیا لپ‌تاپ شما، صفحه لمسی جایگزین ماوس دارد؟ اگر جواب مثبت است، در این صورت آیا ماوس متصل به سیستم به طور ناگهانی باعث پرش اشارگر ماوس می‌شود؟ این مسئله درباره بسیاری از کامپیوترها رخ می‌دهد و اگر شما به طور دائم از صفحه لمسی استفاده می‌کنید، در این صورت راه‌حلی برای آن وجود ندارد. فشار مچ دست شما روی صفحه لمسی در اغلب موارد باعث می‌شود تا این صفحه دچار حالت نامتعادلی شود.

در صورت استفاده از یک ماوس سنتی که از طریق USB به سیستم متصل شود، می‌توانید صفحه لمسی را خاموش کنید. به قسمت Windows Notification Area (جایی که ساعت سیستم در آن قرار دارد)مراجعه کرده و نرم‌افزار صفحه لمسی را پیدا کنید (نرم‌افزار و صفحه لمسی معمولاً توسط شرکت Synaptics تولید می‌شود). از طریق این قسمت، صفحه لمسی را غیر فعال کنید. کافی است روی یک تب با نامی شبیه به Device Settings کلیک کرده و گزینه مورد نظر را در آن جست‌و‌جو کنید. اگر چنین نرم‌افزاری در اختیار شما نیست باید خودDevice Manager ویندوز را اجرا کرده و مدخلی با نام «Mice and other pointing devices» را بازکنید و صفحه لمسی را که در این قسمت قرار دارد، غیرفعال کنید.

مشکل مربوط به تصویر
اگر تصویر نمایشگر می‌لرزد، مشکل از نور زمینه است و این مشکل نیز به نوبه خود به مدار مبدلی مربوط می‌شود که انرژی برد را تأمین می‌کند. این نقیصه نشانه‌ای از مشکلات بزرگ‌تر است و ممکن است به‌زودی خروجی صفحه به قدری تاریک شود که نتوانید هیچ چیز را مشاهده کنید.

تعویض مدار مبدل (Inverter Board) نیز توسط خود شما قابل انجام است، انجام این کار دشوارتر از سایر موارد است و ما اصرار نداریم که در این مورد خودتان دست به کار شوید. اگر می‌خواهید در این مورد اطلاعات کامل‌تری به دست آورید می‌توانید به آدرس http://tinyurl.com/6gfb3e مراجعه کنید. در این آدرس می‌توانید مستندات آموزش قدم‌به‌قدم را برای این کار مشاهده کنید. گزینه مناسب‌تر، تعویض کل صفحه نمایش است. البته، در صورتی که بتوانید پانل مناسب پیدا کنید، قیمت آن، تقریباً با کل قیمت لپ‌تاپ شما معادل خواهد بود بنابراین، راه حل این است که یک سیستم دست‌دوم مشابه با سیستم خود پیدا کنید که خراب شده‌باشد و صفحه نمایش آن‌را جایگزین صفحه نمایش سیستم خود کنید.

بهترین مکان برای جست‌و‌جوی قطعاتی از این نوع فروشگاه‌های قطعات دست‌دوم است. البته، پیدا کردن یک پانل مناسب زمان‌بر است، اما به خاطر داشته‌باشید که می‌توان در این موارد بسیاری از لپ‌تاپ‌ها را به یک نمایشگر استاندارد متصل کرده و از آن استفاده کرد.


آماده شوید
حال که با مطالعه این مقاله، پیشنهادها و نکته‌های لازم را برای مواجه با یک لپ‌تاپ مشکل‌دار آموختید، پس دیگر این دسته از مشکلات خیلی برای شما ترسناک به حساب نمی‌آید. با وجود ظاهر اولیه لپ‌تاپ که یک محفظه غیرقابل نفوذ است، اما بسیاری از مشکلات معمول آن قابل حل است یا آن‌که حداقل می‌توانید داده‌های خود را بازیابی کرده و آن‌ها را به یک سیستم جدید انتقال دهید.

اگر می‌توانید مشکلات را برطرف کنید، در این صورت می‌توانید لپ‌تاپ خود را در حالی که با استفاده از حافظه یا هارددیسک جدید ارتقا یافته، دوباره در اختیار داشته‌باشید.

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم اسفند 1390ساعت 22:7  توسط عارف رومیاتی  | 

سوال : کامپیوتر

سلام

سوال : کامپیوتر طوری شده پوشه رو باز می کنم داخل پوشه یه پوشه دیگس اونو باز میکنم جدا باز میشه ویروس هم نداره.داخل مای کامپیترو میرم میخوام یه درایو باز کنم جدا باز میشه

پاسخ : اگر مطمئنی که ویروسی نشده وارد My Computer بشو بعد وارد Folder Option و Brows Folders را روی اولی یعنی Same window بذار

======================================================

سوال :لپ تاپ من وقتی می خوام برنامه ای رو نصب کنم فایر والش فعال میشه و اخطار میده. بعدش سی پی یو یوسیجش عدد 13 رو نشون میده و مصرف باطری بالا میره . به نظر شما مشکل چیه ؟

پاسخ :خوب الان اکثر برنامه ها و بازی ها طوری طراحی می شوند که به اینترنت به صورت خودکار وصل بشن برای همین Firewall سیستم شما هم که فعال هست پیغام می ده که این برنامه میخواد به اینترنت وصل بشه چه کار بکنه اجازه بده یا نه ؟ ! که جواب را براساس برنامه باید بهش بدی ! مثلا اگر Photoshop نصب کردی نباید بذاری به اینترنت وصل بشه چون کرک شما غیرفعال میشه ! اما مثلا اگر Yahoo messenger نصب می کنی حتما باید به اینترنت وصل بشه !

خوب حالا اگه CPU شما بعد از پیغام مداوم بالا می مونه فایروال را عوض کن! چون فایروال خیلی خیلی کم از Cpu استفاده می کنه ! کاش می گفتی فایروالت چیه ؟

======================================================

سوال :چه طوری میشه یه نرم افزار رو دوبار اجرا کرد مثلا یاهو رو از تو ریجستری میشه دستکاری کرد که بیش از یه بار اجراش کرد میخوستم ببین کلا میشه بقیه ی نرم افزار ها رو هم همین کار رو بکنیم ؟

پاسخ : یاهو مسنجر را که میدونم میشه اما در کل برنامه هایی که نمی شه چند بار همزمان اجراشون کرد باید بدونید که برنامه نویس برنامه جلوی این کار را گرفته برای همین یک نفر باید بشینه پیدا کنه که چطور جلوی این کار را گرفته و تغییرش بده ! پس نیاز به داشتن اطلاعات برنامه نویسی می باشد! هر کاری شدنی است !

======================================================

سوال : در طی سه روز سه بار ویندوزم رو عوض کردم.دفعه ی اولی که ویندوز رو عوض کردم همه چیز خوب بود اما دفعه ی سوم متوجه شدم از 5 درایو دو تا از درایو هام پاک شده
برای برگردوندنشون راهی هست؟

پاسخ : احتمالا اطلاعات partion table پاک شده ! می تونی با برنامه Paragon disk management بوت کنی و از امکان Partion recovery اون استفاده کنی ! البته اگر دوباره partion بندی نکرده باشی!

======================================================

سوال :چگونه می توانم ایمیلی که ساختم را از بین ببرم؟

پاسخ : مثلا یاهو را توضیح میدم ، می بایست با ID وارد بشین سپس به لینک زیر برید

https://edit.yahoo.com/config/delete_user

دوباره رمز را ازتون می پرسه و مراحل را تا پاک شدن ادامه بدید.

======================================================

سوال :من میخواستم بدونم چه جوری میتونم از یاهو مسنجر وب بدم...لب تابم مارک ایسوس هست..وبکمشم کار میکنه..ولی تو یاهو مسنجر این هشدارو میده:Sorry, no Webcam was found on your system.چیکار باید بکنم؟

پاسخ : وارد منوی Messenger>Preferences>webcam بشید و با دکمه Webcam Source وبکم لپ تاپ را انتخاب کنید! برای وب دادن و گرفتن هم در صفحه ای که دارید چت می کنید از منوی Action از دو گزینه Invite to view my webcam و View Webcam استفاده کنید.اگر شما دکمه Video call را می بینید اون سرویس دیگه ای است و پولی می باشد و برای ایران فعال نمی باشد.

======================================================

سوال :چگونه جواب سوال <صفحه حاوی لینک ما >رابدهیم

پاسخ : نگرفتم چی شد!

======================================================

سوال : من تازه ی چت روم فلش زدم میخوام براش ی کد جاوا درست کنم اگه بتونید راهنماییم کنید

پاسخ : من کدنویسی جاوا انجام نداده ام شرمنده !

======================================================

سوال :چند وقته که می خوام به کسی ایمیل بزنم فونت و فرمت من پنهان شده ؟

چر ا بعضی از ایمیل هایی که برای من ارسال می شود داخل جعبه نمی رود و به کمپوز فرستاده می شود ببخشید کمپوز من انگلیسی نوشته نمی شود برای همین فارسی نوشتم

پاسخ : احتمالا روی این کلمه که سمت راست بالای کلمه Norton نوشته شده کلیک کردی Switch to Plain Text دوباره روی همون بزن درست میشه !

راستش ایمیل نمی تونه وارد Compose بشه !!!! اما وارد Spam میشه ! اون هایی که وارد Spam می شن ارسال کننده تعداد خیلی خیلی زیادی ایمیل ارسال میکنه که یاهو اینجور تشخیص میده برای خارج کردنش از لیست Spam ها وارد لیست Spam ها بشید و ایمیل را بازکنید و روی دکمه Not Spam کلیک کنید.

======================================================

سوال :من نود 32 رو آپدیت میخوام بکنم،ولی همونطور که می دونید خیلی زمان می بره،چجوری میتونم بقیه اش رو ذخیره کنم تا در زمان های بعدی اتصال به اینترنت بقیه اش رو اپدیت کنم؟

پاسخ : نمی دونم علت این کار شرکت eset چی هست که دانلود های به روز رسانی هاش Resume نداره !! اما بهتره شما یک بار به صورت Offline به روز رسانی کنید تا دانلود سنگین دیگه نداشته باشید و از آن به بعد روزانه به روز رسانی کنید که حجم کمتری داره ! برای راهنمایی بیشتر هم از قسمت پیوند ها وارد لینک *** پیش نیاز *** بشو

======================================================

سوال : عکس سی دی در my Computer نمی اید چرا؟

پاسخ : نمی دونم ! دلایل زیادی داره !

======================================================

سوال : میخوام یه ایمیل بسازم ولی دکمه ی سینگ آپ رو پیدا نمیکنم.حالا باید چیکار کنم؟

پاسخ : با یک Firefox یا کروم جدید امتحان کن

======================================================

سوال :فلشم یه ویروس به این نام گرفته syncguid.dat باید چطوری پاکش کنم؟
هرکاری میکنم پاک نمیشه دوباره ساخته میشه.

پاسخ : اگر با آنتی ویروس سیستم نمی تونی پاکش کنی پس سیستم خودتم هم ویروسی هست به روشی که در لینک *** پیش نیاز *** گفتم ویندوز را عوض کن و ... .

======================================================

سوال : من یک لب تاب توشیبا دارم که تازه دادم تعمیر کردن و من هر کاری که کردم نمتوانم نه تایپ فارسی کنم ونه درچت یا در گوگل فارسی بنویسم ودرزبانها هم زبان
فارسی را ندارم حالا من چیکار کنم ؟

پاسخ : باید زبان فارسی را به سیستم اضافه کنید برای ويندوز XP وارد Control Panel > Regional and language بشيد ، در تب Languages اولين تيك به نام Install file for complex ... را بزنيد و در تب Advanced فارسي را انتخاب و در تب اول هم فارسي و ايران را انتخاب كنيد ، بعد از ok احتمالا نياز به CD ويندوز داشته باشيد.

و براي ويندوز 7 Control Panel > Regional and language سپس وارد تب Key board and languages بشيد و زبان persian را انتخاب كنيد.

======================================================

سوال : من می خواهم سیستم کامپیوتر را ارتقا دهم ولی نمی خواهم که هارد قبلی را از دست بدهم می خواهم بدانم آیا می توان هارد 320رابا هارد500 به صورت موازی نصب نمود.؟

پاسخ : بله می توان و بدون مشکل.

======================================================

سوال : ویندوز من سرعتش پاینه حتی وقتی که تازه ویندوز عوض کردم ودرایورهاشو هم کامل نصب کرده و ویروس کشی هم کرده باشم
وقتی که میاد تو محیط ویندوز(7) 30ثانیه طول میکشه که آهنگ خوش امد گویی ویندوز صداش در بیاد و وقتی که مدیا پلیر هم اجرا میکنم چند ثانیه گول میکشه که اجرا بشه در ضمن من لپ تاپ دلcore i5 5010دارم

پاسخ : فکر نمی کنم 30 ثانیه زمان زیادی باشه اما اگر مطمئن هستید که ویندوز شما همیشه کند کار میکنه ممکنه که هارد دیسک لپ تاپ از نوع سرعت پایین باشه و یا هارد شما بدسکتور گرفته باشه !

======================================================

سوال : از کجا بدونم که کارت شبکه ام pxe ساپورت می کنه ؟

پاسخ : این جور اطلاعات را باید در دفترچه کارت شبکه و یا سایت سازنده ی اون نگاه کنی اما فکر می کنم اگر روی کارت شبکه نوشته بود که از برنامه ی ESX یا VMWare پشتیبانی می کنه احتمالا از pxe هم پشتیبانی می کنه !

======================================================

سوال : تو ویندوز سون چطوری اندازه کارت گرافیکمو نگاه کنم.یعنی ببینم نصب شده یا نه؟

پاسخ : روی Computer کلیک راست کنید وارد Manage بشید و از لیست درختی Device manager را انتخاب کنید و در قسمت Display Adapters باید اسم کارت گرافیک را نوشته باشد، اگر کلمه Microsoft را در اسم آن دیدید بدانید که با درایور خود ویندوز نصب شده است.

======================================================

سوال :هدست در ويندوز سيوين بايد نصب بشه يا خودش كار ميكنه

پاسخ : خودش کار میکنه !

======================================================

سوال : میخواستم بدونم نگاه کردن شبکه های تلویزیون بصورت انلاین چقدر روی مصرف گیگ تاثیر داره
بعد اینکه نرم افزار من شبکه هایی رو که بصورت انلاین دارم برنامه هاشو ظبط میکنه ایا طبط کردن هم جز دانلود حساب میشه و روی مصرف گیگ تاثیر داره؟

پاسخ : بستگی به مدت زمان فیلم و کیفیت آن داره ! مثلا یک فیلم 5 دقیقه ای با کیفیت معمولی 20MB هست و با کیفیت بالا 80MB.

اگر یک بار نگاه می کنید و یک بار دانلود یا ذخیره، انگار دوبار اون فیلم را دانلود کردید یا دیده اید. اما اگر هنگام دیدن ذخیره هم می کنید یک بار دانلود میشه !

======================================================

سوال : چطوری میشه ویندوزرواکتیوکرد؟کی ویندوزم روازکجاپیداکنم؟ویندوزم7هست.

پاسخ : در پیوند ها از لینک *** پیش نیاز *** استفاده کنید.

======================================================

سوال : وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم ازم می خواد که دکمه ی F1 رو بزنم و بدون زدن اون بالا نمی اد چی کار کنم که کامپیوتر بدون زدن F1 بالا نیاد

پاسخ : زمانی که این کلید را از شما می خواد حتما یک پیغام هم داده باید ببینی چه پیغامی داده ! احتمالا باطری مادربرد را باید عوض کنی.

======================================================

سوال : من با یک نفر دچار مشکل شدم که در ایران نیست می توان گفت یک جور اختلاف و ایشان کاری کرده که ایمیل های من به دستش نرسه و یک جوری برگشت می زد ولی الان جوری شده که من هر ایمیلی را که سند (Send!!!!!!) می کنم برگشت می خوره و من نمیتوانم برای هیچ کس میل بزنم خواهش می کنم من رو راهنمایی کنید تا یک جوری تو خالش بخوره فکر نکنه خیلی اخر کامپیوتر

پاسخ : یک ایمیل جدید بسازید و نام و نام خانوادگی قبلی را بنویسید اما آدرس ایمیل فرق داشته باشه بعد با ایمیل جدید براش ایمیل ارسال کنید! اگر باز هم برگشت خورد ایمیلشو یا پاک کرده یا غیر فعال!

======================================================

سوال : سی دی با سرعت بالا رایت کردم ولی حالا نمیخواند چه کار کنم که بخواند

پاسخ : راستش پیشنهادی ندارم !

======================================================

سوال : بنا بر نياز من به اينكه من مي خواستم ويندوز 7 را از لب تاپ خودم پاك كنم و به جاي ان ويندوز ويستا يا همان 7 اولتی مید بریزم ولی ایا امکان ان هست؟؟! خواهشمندم درصورت امکان راهنمائیم نماید تا من هم بتوانم از این ترفند استفاده نمایم

پاسخ : اول اینکه آموزش نصب ویندوز در اینترنت فراوان است ! دوم ویندوز ویستا با ویندوز 7 Ultimate کاملا فرق داره ! شما ویندور 7 Ultimate نصب کنید. و این کار شدنی است و نیازی به ترفند نیست کافیه ویندوز جدید را روی درایو C مجددا نصب کنید.

======================================================

سوال : من میخوام مرورگرم رو عوض کنم باید چکار کنم؟
مثلا chrome به جای explorer

پاسخ : نیازی به عوض کردن نیست کافیه که chrome را نصب کنید و از این به بعد فقط از chrome استفاده کنید.

======================================================

سوال : من یه بازی دارم که قبلا تو ویندوز نصب شده بود و من بازی میکردن . الان که ویندوز را عوض کردیم { یعنی ویندوز جدید زدیم } بازی دیگر تو ویندوز نصب نمیشود .
تو اول هم ویندوز 7 بود الان هم ویندوز 7 زدم .
ویندوز ها فرقی ندارند اما بازی دیگر نصب نمیشود.

پاسخ : برخي از برنامه ها يا بازي ها براي نصب نياز به يك سري برنامه هاي پيش نياز دارن مثلا نياز به MSXML 6.0,.Net Framework 1-4,C++ Redistributable و خيلي هاي ديگه ! كه بستگي به بازي يا برنامه داره، اين برنامه ها را بايد نصب داشته باشي تا بتوني نصب كني! احتمالا توي ويندوز قبلي همچين برنامه اي نصب داشتي.

======================================================

سوال : من چند وقتیه وقتی کابل گوشیمو میزنم به یو اس بی کامپیوترم رم موبایلمو ویندوزم نمیخونه
از ویندوز اکس پی هم استفاده میکنم

پاسخ : ممكنه كابل موبايل شما مشكل پيدا كرده باشه.

======================================================

سوال : من روی سیستم ویندوز اکسپی نصب کردم به خاطر ابدیت شدن ویندوز از حالت اورجینال به تقلبی تغییر کرده و از اون به بعد اجازه ورود به ویندوز نمی ده و در ابتدای ورود در خواست سریال اصلی و یا خرید از ماکرو سافت داره در حالت سیو مد هر چه کرک بود اجرا کردم تا درست بشه نشد با توجه به اینکه مطالبی دارم که برام مهم و در شاخه سی قرار داره و وقت زمان عوض کردن ویندوز ندارم ایا راهی هست که بشه درستش کرد

پاسخ : دقيقا نمي دونم اما لينك *** پيش نياز *** را از قسمت پيوند ها مطالعه كن ببين چه ميشه !

======================================================

سوال : چند روزی است که لب تاپ من بدون ***@ان صفحه اصلی گوگل و همینطور گوگل تاک را باز نمی کند در صورتیکه کامپیوتر دیگری که داریم این مشکل را ندارد
باید چکار کنم تا این مشکل رفع شود؟

پاسخ : يك بار History,Cookie ها را پاك كنيد

======================================================

سوال :من یک یوزر برای خودم ساختم و از داخل یوزر خودم از طریق advanced attrbutes (پروپرتیس فایل) اقدام به قفل کردن فایل هام کردم.از این طریق کسی نمیتونست از یوزری به جز یوزر خودم فایل ها رو اجرا کنه.
با عوض کردن ویندوزم (پاک شدن یوزرم) هنوز هم فایل ها قفله و اجرا نمیشه
از طریق administrator هم امتحان کردم نشد
با نرم افزار xyplprer هم نتونستم کاری بکنم

پاسخ : با كاربري كه Admin باشه وارد بشيد و روي پوشه كليك راست سپس وارد تب Security بشويد و كليد Advanced را كليك كنيد سپس در تب Permissions نام كاربري جاري را انتخاب كنيد و تيك پاييني به اسم Replace Permissions ... را بزنيد و ok كنيد.

======================================================

سوال : میخاستم بپرسم گوشی رو میشه مودم لن کرد؟؟؟ ما وایرلس داریم لپ تاب بهش وصله میخاستم بدونم از طریق گوشی موبایل میشه کامپیوتر خونه رو هم به به اینترنت وایرلس وصل کرد؟

پاسخ : بله ميشه. اگر تنظيمات درست باشه و لپ تاپ شما به صورت بي سيم وصل ميشه موبايل هم ميشه !

======================================================

سوال : من حدود دوماه پیش ویندوز عوض کردم و از آن زمان با ورد بدون مشکل کار می کردم ولی امروز متوجه شدم که دیگر نمی توانم در ورد تایپ کنم و حتی کپی و پیست هم نمی شود انجان داد علت چیست و چه طوری مشکل را حل کنم؟

پاسخ : اگه فقط توي مجموعه آفيس يا ورد مشكل داري يك بار كلشو پاك كن دوباره از اول نصب كن.

======================================================

سوال : من میخام برنامه انتی ویروس رو نسب کنم چطوری این کارو انجام بدم؟

پاسخ : كافيه يك نسخه انتخاب كني و Setup را اجرا كني مراحل نصب به سادگي Next كردنه ! براي به روز رساني مثلا nod32 هم از قسمت پيوند ها *** پيش نياز *** استفاده كن.

======================================================

سوال : چرا وقتی فایلی رو از سایتی دانلود میکنم و بازش میکنم متون آن به انگلیسی رویت میگردد . چیکار میتونم بکنم که متون را بصورت فارسی دریافت بکنم و با چگونه تبدیل به فارسی نمایم

پاسخ : راستش سوال شما عجيب غريبه !! انگار يك PDF فراسي دانلود كني بعد انگليسي ببيني ؟!!!

======================================================

سوال : من وقتی کامپیوترم رو روشن میکنم . فقط مای داکیومنت و فایل منیجیر باز میشه و دسکتا بالا نمیاد و همون اول فقط مای داکیومنت باز میشه - ویندوزم سون - چیکارش کنم - یک سوال دیگه - من رو سیستمم دوتا ویندوز دارم - یکی ویندوز سون که روی یک درایو هست - اون یکی اکس پی که روی یک درایو دیگه نصب شده -اما از همون اول فقط ویندوز سون باز میشد - چیکار کنم که بتونم با ویندوز ایکس پی بالا بیام ؟

پاسخ : ۱۲۱۲۱۲۱۲۱۲12121212121

======================================================

سوال : ميخواستم بدونم چه طوري ميشه فهميد چه مقدار دانلود باقي مانده است و از كجا بفهميم دانلود تمام شده و ديگر نمي توانيم دانلود كنيم

پاسخ : معمولا از شركتي كه اينترنت مي گيريد لينك يا صفحه اي در اختيار شما ميگذارند تا بتوانيد اين اطلاعات را ببينيد. بهتره از پشتيبان شركت سوال كنيد.

======================================================

سوال : من خونه وایمکس دارم و مودم هم وای فای ، تازگی مودم را ریست کردن
با یکی از لپ تاپ ها نمی شه متصل شده همش می نویسه اتصال محدود شده
WEP را وارد می کنم ولی همین طور در حال اتصال باقی می مونه

پاسخ : خوب اينها برمي گرده به تنظيمات خود مودم بايد اونو چك كنيد ببينيد روي چي بايد تنظيم باشه ! البته اين را هم چك كنيد كه كارت شبكه لپ تاپ IP به صورت دستي وارد نشده باشه !

======================================================

سوال : من اینترنت دانلود منیجر (IDM) رو روی سیتمم نصب کردم. بعد از یه مدتی یک پنجری update برام اومد که من ok کردم که آپ دیت بشه ولی متاسفانه از من شماره سریال خواست و دیگه IDM من کار نمی کنه. از قسمت CONTROL PANEL برنامه را unistall هم کردم ولی بازم نصب نمی شه .لطفاً راهنمایی کنید که چکار باید کنم

پاسخ : اين برنامه را وقتي نصب مي كنيد هيچ وقت نبايد Update كنيد يا تغيير زبان به فارسي بدهيد. بهتره شما يك نسخه جديد تر از سايت هاي دانلود موجود دانلود كنيد و نحوه كرك كردن آن را مطالعه كنيد.

======================================================

سوال : با اینکه برنامه ی فلش پلیر گرفتم بازهم فایل های فلش روپخش نمیکنه ؟

پاسخ : براي پخش فيلم هاي فلش معمولا بايد آخرين نسخه را داشته باشيد! دقت كنيد كه از سايت Adobe نمي توانيد دانلود كنيد بايد از سايت هاي دانلود پيدا كنيد.

Flash player دو نسخه دارد يك نسخه جهت پخش در مرورگر ها است كه براي هر مدل فرق داره مانند Firefox,IE.

و نسخه بعدي براي ويندوز مي باشد كه فايل هاي فلش را بتوني بدون مرورگر هم اجرا كني.

اگر فايل فلش را با برنامه اي شبيه به IDM دانلود كردي مي تواني با برنامه هايي مثل Km player و VLC player هم آن ها را پخش يا اجرا كني.

======================================================

سوال : من میخوام lcd رو که دارای پورت lan هست به اینترنت وصل کنم ولی نمیشه
مودم adsl هم دارم که پورت usb , lan داره.

پاسخ : راستش من خودم اين كارا تا بحال نكردم اما فكر مي كنم براي اين كار نكات زير را بايد در نظر بگيريد:

۱- حتما LCD يا TV شما قابليت اتصال به اينترنت را داشته باشه، داشتن Lan كافي نيست يعني بايد برنامه اي داشته باشه كه شما بتوانيد به اينترنت متصل بشيد مثلا مثل يك مرورگر! برخي از TV ها فقط برنامه پخش فيلم خودشون به اينترنت متصل ميشه كه معمولا پولي هستند.

۲- سعي كنيد مودم را طوري تنظيم كرده باشيد كه به صورت خودكار به دستگاه ها IP بدهد و تنظيمات Connection روي خود مودم تعريف شده باشد.

======================================================

سوال : يه فايلي را با 2007 بازش كردم ولي به جاي متن، متن را چارخونه و مربعي مي كنه؟ احتمال نمي دم فايلي باشه كه روش رمز گذاشته باشن. پس علتش چيه و راه حلش؟

پاسخ : اين نمي تونه به فونت ربط داشته باشه چون اگر فونت را نداشته باشيد ورد از فونت پيش فرض استفاده مي كنه !‌ معمولا زماني مربعي نشون ميده كه ساختار فايل متني نيست يعني اصلا فايل فايل ورد نيست! ممكنه كه PDF باشه يا هر برنامه ي ديگه !

======================================================

سوال : چرا km player کامپیوتر flv رو نمی خونه با اینکه flash player نصب کردم باز هم نمی خونه این مشکل برای باز کردن wmvهم اتفاق افتاده

پاسخ : ببنيد يك سري از برنامه هاي براي تبديل فيلم به فرمت FLV استاندارد هاي لازم را رعايت نمي كنن براي همين برخي از برنامه ها در اجراي آن دچار مشكل ميشن. از برنامه VLC Player كمك بگير.

======================================================

سوال : من روی سیستمم انتی ویروس نود32 دارم مرتب و هر روز به صورت انلاین اپدیتش میکنم اما با اینکه میدونم سیستمم ویروس داره اما اونا رو شناسایی نمیکنه (روبروی همه فایل ها موقع اسکن مینویسه باز نمیشه) باید چکار کنم و چندوقت یکبار باید سیستم اسکن بشه؟

پاسخ : خوب براي يك بار به روشي كه در قسمت پيوند ها *** پيش نياز *** گفتم ويندوز نصب كنيد و آنتي ويروس را نصب و به روز رساني كنيد.

======================================================

سوال : من ویندوز سون دارم،چند روز پیش ویندوز اکس پی رو هم تو یه درایو دیگه نصب کردم.حالا که کامپیوتر رو روشن میکنم گزینه ای برای انتخاب ویندوز ها نمیاد!نمیدونم چه جوری وارد سون بشم؟

پاسخ : در قسمت پيوند ها *** پيش نياز *** گفتم.

======================================================

سوال : من وقتی یک رم دوربین را در لب تابم قرار میدهم با اینکه اطلاعات داره کامل ولی وقتی بازش می کنم خالی نشون میده علتش چیه؟

پاسخ : رم شما ويروسي شده و فايل هاي اصلي مخفي هستند.

======================================================

سوال : من وقتی پسورد سیستمم وارد میکنم سیستمم ری استارت میشه ؟

پاسخ : احتمالا سيستم ويروسي است اما قبلش در قسمت پيوند ها *** پيش نياز *** بند ت

را مطالعه كن اگر نشد به روش كفته شده در همان صفحه ويندوز عوض كن.

======================================================

سوال : من همه ی درایو های لبیابم رو نصب کردم و تو سایت دل میرم هرجا میگردم بلوتوث بیدا نمی کنم مدل اینس بایرون5110 ان

پاسخ : شما بايد مطمئن بشيد كه لپ تاپ شما حتما قطعه سخت افزاري بلوتوث را داره ! برخي از مدل ها فقط عكسش را گذاشته اما قطعه آن را نداره اگر در سايت دل درايوري براش پيدا نمي كنيد احتمال زياد بلوتوث نداريد.

======================================================

سوال : من در ویندوز سون می خواستم یه dvd رایت کنم بدون هیچ برنامه ای، به جای اینکه گزینه دوم و تیک بزنم همون گزینه اول گذاشتم باشه، [like a flash memory]
حالا هر کار می کنم گزینه burn to disc رو ندارم، آیا می شه اون Dvd به حالت اولش برگردونم؟!

پاسخ : فكر نمي كنم توي اين حالت زماني كه فايل در DVD كپي مي كنيد همزمان در آن Write مي شود.

======================================================

سوال : میخواستم بدونم چطوری ویندوز رو با فلش نصب کنم(توضیح کامل)؟اخه رایترم خرابه

پاسخ : در قسمت پيوند ها *** پيش نياز *** بند خ توضيح دادم.

======================================================

سوال : مدل لپ تاپم lenovo sl410 هستش و ویندوز 32 بیتی 7
تا چند وقت پیش بلوتوثم راحت send و recieve میکرد
اما الان وقتی میخوام یه چیزی بفرستم، اولا اسم دستگاههایی که قبلاً باهاشون pair شده بودم رو نمیاره و چیز جدیدی پیدا نمیکنه و دیگه توی این نوار پایین گزینه بلوتوث رو ندارم که بخوام یه چیزی رو دریافت کنم
سرتو درد نیارم بلوتوثم از کار افتاده، به نظرت با ویندوز عوض کردن مشکل حل میشه یا قضیه سخت افزاریه یا اینکه مشکلش حل میشه و نیاز به تعویض ویندوز نیست؟

پاسخ : بنظرم درايورشو يك بار حذف كن دوباره نصب كن.

======================================================

سوال : اگه حجم تموم شه اینترنت قبل از تاریخ پایان اعتبار تموم میشه؟

پاسخ : بله ، البته بستگي به سياست هاي شركت داره.

======================================================

سوال : مخواهم ویندوز 7 نوت بوکم رو عوض کنم ولی بدلیل اینکه وقتی دی وی دی ویندوز را میزارم تو ی سیستم از بوت نمیشود،از داخل سیستم داس هم نمیتونم کاری بکنم که برروی دی وی دی بوت بشه.به نظر شما چه کنم؟

پاسخ : احتمالا داريد اشتباه بوت مي كنيد و يا ويندوز شما Bootable نيست!

======================================================

سوال : چند وقته فایر فاکس من صدا نداره یعنی موقع پخش فیلم یا آهنگ به صورت انلاین صداش در نمیاد.

پاسخ : ربطي به فايرفاكس نداره !

======================================================

سوال :

1.از کجا بفهمم با شخصی که چت میکردم کامپیوترم را هک کرده یا نه؟
2.اون فرد میتونه کامیوترم را ریکاوری کنه؟
3.اگر فایلی cutشده باشه و تو فلش بریزم آیا باز میشه ریکاوریش کرد و برگردوند؟؟؟؟؟؟

پاسخ : روش خاصي وجود نداره بايد Antivirus سالم و به روز داشته باشيد. اگر هك شده باشيد بله مي تواند و حتي اگر پاكشم كنيد ميشه Recovery كرد.

======================================================

سوال : میخواستم ببینم وقتی که یه گوشی {نوکیا}قفل میشه و رمزشم یادمون رفته باید چی کار کنیم
اخه هر دفعه باید بریم به یه کامیوتری و پنج ,شیش تومان پول بدیم

پاسخ : روشش همينه بايد متخصص باشيد تا بتونيد گوشي را دوباره فلش كنيد.

======================================================

سوال : من یه یک ماهی میشه ویندوز ایکس پی پروفشینال 2011 جنیون و آپدیت شده ریختم ولی الان هنگام بوت ویندوز صفحه لاگین ( همون صفحه آبیه ) نمیاد. مشکل چیه؟

پاسخ : راستش تا اونجايي كه من ميدونم مايكروسافت ويندوز XP اي براي سال 2011 بيرون نداده !!‌ اما اگه اون صفحه آبي نمياد چي مياد ؟‌

======================================================

سوال : قربان من یه ای دی ام پولی رو به اشتباه دانلود کردم. نمیدونم باید چی کار کنم نه میتونم چیزی دانلود کنم ونه دوباره میتونم برم یه ای دی ام رایگان بخرم.

پاسخ : نسخه موجود را Uninstall كنيد و سيستم را Reset كنيد و يك نسخه جديدتر و كرك شده از سايت هاي دانلود، دانلود كنيد و آن را نصب نماييد.

======================================================

سوال : يه هارد پرتابل سامسونگ 640 گيگ دارم كه كلي اطلاعات روش ريختم و تقريبا آرشيومه. مشكلي در استفاده نداشتم اما الان كه رو درايوش كليلك مي كنم پيغام:
The disk in drive I is not formatted. Do you want to format it now?
مياد. خيلي نگرانم. چون عكساي خصوصيم توشه نمي تونم ببرم بيرون براي رفع مشكل

پاسخ : هارد را باز كنيد، يك هارد لپ تاپي درون آن وجود دارد آن را دربياوريد و روي سيستم خودتان يا لپ تاپ وصل كنيد ببينيد آيا باز هم نياز به فرمت دارد يا نه اگر باز هم خواست يك سيستم عامل لينوكس مانند Ubuntu نصب كنيد و هارد را به آن متصل كنيد و امتحان كنبد.

======================================================

سوال : سیستم خانگی من دارای دو ویندوز می باشد( 7 و ایکس پی) که اخیرا نود32 ورژن 5 روی آنها نصب نموده ام جهت ریجستر کردن آنها از طریق سیف مد ویندوز 7 انجام شد ولی وقتی سیستم را ری استارت می کنم که از طریق ویندوز ایکس پی وارد سیف مد شوم(اف8) سیستم وارد نمی شود چکار کنم؟

پاسخ : براي Safemode در زمان انتخاب سيستم عامل براي بوت شدن F8 را بزنيد و بعد سيستم عامل را انتخاب كنيد اگر بازم هم نشد زماني كه ويندوز XP انتخاب كرديد بلافاصله F8 را پشت سرهم بزنيد.

توصيه مي كنم از Nod32 v5.0 فعلا استفاده نكنيد.

======================================================

سوال : من چندتا نرم افزار اموزشی از یک نوع دارم که روی سیستمهای ایکس پی و سون32 بیتی مشکلی ندارن و اجرا میشن اما روی سون64 بیتی اجرا نمیشه و پیغام زیر رو میده:
"G:\index.dxr cannot directory file" در اینجاG سی دی می باشد و index.dxr نام فایلی است که باید از سی دی بخونه اما نمیتونه. به نظر شما چطوری میشه این مشکل رو حل کرد؟

پاسخ : فكر نمي كنم راهي داشته باشه، چون برنامه اي كه مي خواد اجرا بشه نمي تواند در حالت 64 بيتي اجرا بشه ! مگر اين كه برنامه آموزشي شما از يك برنامه كمكي استفاده مي كنه كه بايد اون را پيدا كنيد و نسخه 64 بيتي آن را روي ويندوز نصب كنيد.

======================================================

سوال : تازگیها به مشکلی بر خوردم که نمیتونم حلش کنم.سیستم من یه ارور میده که من فقط میدونم بخاطر کارت گرافیکشه ول نمیدونم باید چیکار کنم.با اینکه نسخه اخر درایور nvidia رو نصب کردم ولی بازم مشکلم برطرف نشد.
یه عکس از اون ارور برای شما میزارم.ممنون میشم کمکم کنید تا مشکل سیستمم رو حل کنم.
منتظر جوابتون هستم.
تشکرررر
اینم ارور سیستم =
http://up.vatandownload.com/images/ty1qr0o4x6w3o2s8sbp1.png

پاسخ : اين مشكل خاصي نيست، علتش اينه كه مثلا شما برنامه اي را اجرا مي كنيد كه مي خواهد درايور گرافيكي مربوط به خودش را اجرا كند، ويندوز جلوي اين كار را مي گيرد و پيغام مي دهد، براي رفع پيغام روي آيكن آچار كليك كنيد و نمايش اخطار را غيرفعال كنيد.

======================================================

سوال : من یه لپتاپ 5110 دارم و هرکاری کردم نتونستم فوتبال پس 12 رو روش نصب کنم چیکار باید بکنم؟

پاسخ : چرا نتونستي ؟‌ پيغام خطا ؟‌ هيچي ؟‌ ربطي به لپ تاپ نداره !

======================================================

سوال : ميخوام در محيط كارم يه راهي پيدا كنم كه بفهمم وقتي يه فايلي رو شير ميكنم .
كيا ميان بازديد ميكنن ؟ يا كپي برميدارن ؟
آيا نرم افزاري و راهي براي اين هست ؟

پاسخ : خود ويندوز اين امكان را داره روي My Computer كليك راست كنيد از ليست درختي وارد گزينه Shared Folders بشيد.

======================================================

سوال : كامپيوترجديدا وقتي روشن ميكنم يه پنجره كstatus , windowsInstall(.msi) ميگه نصب كن من اين كارراانجام دادم ولي بازهم Error ميده ونميتونم از بعضي از برنامه ها استفاده كنم مثل(nero,hp,...) بايد چيكار كنم ؟
ايا اگر بخواهم ويندوز نصب كنم آنتي ويروسم پاك ميشه و نمي تونم دوباره ازش استفاده كنم؟
بعداز نصب ويندوز چه برنامه هاي ديگه اي كه حتما بايد نصب بشه را بايد داشته باشم(مثلا من مطمئن هستم كه cdكارت گرافيك و مادربورد ندارم بايد چيكاركنم)؟

پاسخ : احتمالا ورژن برنامه اي كه نصب مي كني قديمي هست ! وقتي ويندوز دوباره نصب مي كنيد همه چيز پاك ميشه ، قبل از نصب ويندوز در قسمت پيوند ها *** پيش نياز *** را مطالعه كنيد.

نياز به درايور تمامي سخت افزار ها را داريد.

======================================================

سوال : من ویندوزمو عوض کردم اکس پی هست سرویس پک2 اما هر کاری می کنم زبان فارسی رو نصب نمیکنه.موقعیکه ویندوز نصب می شد اصلا قسمت نصب زیان نیامد وفقط نام کامپیوتر رو ازم خواست. حالا که با کنترل پنل میخوام نصب کنم پیغام میده با ادمین تماس بگیرید

پاسخ : احتمالا نسخه اي كه نصب كرده ايد دستكاري شده است ! نمي دانم.

======================================================

سوال : میخواستم بگید که دقیقا چه جوری تبادل لینک میکنن؟اگه میشه یه سایتی بهم معرفی کنید

پاسخ : تبادل لينك كردن نيازي به نرم افزار يا كار خاصي نيست، مثلا شما يك وبلاگ يا سايت داريد حالا مي خواهيد با من تبادل لينك كنيد. كافيه به من ايميل بزنيد و يا در نظرات بيان كنيد كه مي خواهيم تبادل لينك كنيم. شما لينك سايت يا وبلاگ خودتون را به من مي دهيد. هر وبلاگي هم در كنترل پنل خودش جايي را گذاشته براي لينك ها مثلا به نام پيوند هاي وبلاگ. من لينك شما را در اين قسمت وارد مي كنم و شما هم لينك سايت يا وبلاگ من را همينطور.

======================================================

سوال : مدتی هست وقتی فلشم رو به لپ تاپ وصل میکنم درایو اون رو تو فضای My Computer نشون نمیده اما میتونم اون رو از فضای کنار My Computer ببینم.میخواستم بدونم مشکل کجاست؟
اطلاعاتی که ممکنه نیاز باشه: 1) مشکلش با همه ی فلش هاست 2 ) احتمال ویروس داشتن سیستم خیلی پایینه 3) ویندوز 7 هست

پاسخ : در قسمت پيوند ها *** پيش نياز *** بند د را بخوانيد.

======================================================

سوال : انقدر جوابمون رو ندادی که بالاخره فهمیدم علتش چی بود! 3تا از خازنهای کارت گرافیکم ترکیده بود!!!حالا به نظرتون علتش فقط میتونه نوسان برق باشه؟؟
اگه لطف کنید بگید علتش میتونه چه چیزایی باشه

پاسخ : ديگه شرمنده وقتم زياد نيست. چند تا علت داره كه دليل اصليش نوسان برق بعدي حرارت بالاي كارت گرافيك اگه فن نداره خودت براش يه فن بذار و بعدي عمر مفيد قطعات.

======================================================

سوال : .من زمانی که کامپیوترم رو روشن میکنم از همون اول صفحه ی سیاه رنگ ابتدایی به طور کامل بالا نمیاد.باید مرتب ریست کنم تا بالاخره یه بار درست بشه و کامپیوتر بوت بشه.مشکل دوم بعد از راه افتادن این صفحه، صفحه ای که ویندوز xp در حال لود شدنه هنگ میکنه و دیگه هیچ اتفاقی نمیوفته.با دردسر زیاد درایو C رو فرمت کردم و ویندوز جدید نصب کردم تغییری نکرد.باتری cmos رو هم درآوردم و یکی دیگه گذاشتم بازم فایده نداشت.یه جایی خوندم اگه clear cmos انجام بدم شاید حل بشه ولی خب انجام ندادم.خواستم اگه میشه راهنمایی کنید چه کارای دیگه ای انجام بدم.ممکنه هارد ایراد پیدا کرده باشه؟ولی خب تونستم یه بار دیگه ویندوز رو نصب کنم

پاسخ : احتمالا مادربرد مشكل پيدا كرده حتما تا اوضاع بد تر نشده ببر پيش تعميركار.

======================================================

سوال : روی سیستمم آنتی ویروس نود32 نصب می کنم یه ویروس می شناسه سیستم ریست میشه بعدش آنتی ویروس آنیستال میشه میشه مشکل کجاست

پاسخ : درقسمت پيوند ها *** پيش نياز *** را مطالعه كنيد و ويندوز را عوض كنيد.

======================================================

سوال : وقتی من کامپیوتر رو روشن می کنم یه صدای خیلی وحشتانکی مثل جاروبرقی ازش بلند میشه که بعد از یکی دودقیقه کمتر میشه ولی همچنان صدا هست بخصوص شبها تو سکوت خیلی روی اعصابه...همین تازگیها بردم توی کیس رو خوب تمیز کردند و حتی قطعاتی رو عوض کردم اما تعمیرکار نگفت مثلا فن ایراد داره.
دلیلش چی می تونه باشه ؟!

پاسخ : ببينيد سيستم ها براي كم كردن صدا و مصرف انرژي دور فن هاي CPU,Power,VGA را خودكار كنترل مي كنند البته اگر فعال شده باشند. مثلا مادربرد هاي ASUS اين قابليت را در Bios و نرم افزار هاي خودش دارن كه خودكار باشد يا دستي! حال بايد ببينيد اين صدا مربوط به كدام فن است ! اگر CPU بود در تنظيمات Bios گزينه اي براش پيدا خواهيد كرد. به طور كل زماني دوربالا كار مي كنن كه مثلا CPU داغ كرده و بايد خنك شود. خمير سيليكون بين CPU و فن آن را عوض كنيد.

======================================================

سوال :

1 - من ویندوز ایکس پی داشتم ... یکی از فولدرام رو با اطلاعاتش نگه داشتم و بقیه رو فرمت کردم و سون نصب کردم ! حالا با سون هیچ کدوم از فولدرای درایوم باز نمی شه ... چطور می تونم به اطلاعات قبلی ام دسسترسی پیدا کنم و چرا این اتفاق افتاده ؟

2- سیستمم بعد از یه مدت کوتاهی کاملا هنگ می کنه و حتی موس هم حرکت نمی کنه و بعد یه صفحه آبی میاد و سریع خودش ریست می شه و بعد می ره رو سیف مود ... این به خاطر کارت گرافیکشه یا مساله چیز دیگه ای ؟!

پاسخ : ممكنه كه شما در ويندوز XP روي پوشه هاي خودتون Permission گذاشته باشيد و بايد در ويندوز ۷ اين را تغيير بدهيد.

مشكل Reset شدن معمولا از به روز نبودن درايور ها هست ويا نصب نبودن آن ها.

======================================================

سوال : میخواستم بدونم که میشه کامپیوتر معمولی رو به لپتاپ تبدیل کرد؟
برای من حجمش زیاد مهم نیست؟

پاسخ : اگر حجمش مهم نيست با ديدي كه شما داريد بله ميشه !

======================================================

سوال :فایلی که دانلود کردم و win rar هست باز نمیشه و این ارور رو می ده:
insert a disk with this volume and press ok to try again
من ویندوزم رو تازه عوض کردم و برنامه وین رار رو همین الان از اینترنت دانلود کردم ایا اشکال از برنامه دانلود شده است یا باید کار دیگه ای کنم؟میشه توضیح بدهید؟

پاسخ : اگر برنامه WinRAR بدون خطا اجرا ميشه مشكلي نداره و احتمالا فايل دانلود شده شما يا خراب دانلود شده ! يا ادامه دار است يعني يك فايل Rar ديگر ادامه آن مي باشد.

======================================================

سوال : می خواستم بدونم چند وقت یه بار باید کامپیوتر رو خاموش کرد؟ من خودم یه بار حدود ظهر روشن می کنم و تا غروب روشنه یه بار هم نصفه شب که تا صبح زود روشنه...کسانی که زیاد تو اینترنتند و مثلا دانلود می کنند یا متخصص کامپیوترند میگن ضرر داره و بهتره همه روز روشن باشه حتی چند روز ! ولی خب پاور و فن اش که دایم کار می کنه ضرر می خوره.نمی خوره؟ بدتر از اون پول برق هم زیاد میاد :) با توجه به اینکه سیستم همچین مالی هم ندارم (یعنی احتمال خراب شدنش زیاده)می خواستم بدونم چند وقت یه بار کامپیوتر رو ترن آف کنم؟ و اگه کامپیوتر روشن باشه و تا یکی دو ساعت کاری باهاش نداشته باشم استند بای کنم یا ولش کنم به حال خودش؟

پاسخ : يك فرق اساسي بين قيمت و ديگر ويژگي هاي سرور ها و PC هاي خانگي در همينه !‌ قطعات سرور ها يكي از دلايل گرانيشون توانايي كار براي مدت طولاني و به صورت مداوم هست و به همين منظور هم ساخته ميشن ! اما قطعات خانگي توانايي روشن ماندن را به صورت مداوم ندارند و عمر آن ها كوتاه تر ميشه !

ببينيد مثلا سازنده مادربرد اعلام ميكنه كه اين مادربرد تواناني كار به مدت 37000 ساعت را دارد كه اين مقدار در سرور ها چندين برابر است. پس با خاموش و روشن كردن تغييري پيدا نمي كنه با خاموش كردن كمتر از اين مدت استفاده مي كنيد.

اگر براي يك ساعت سيستم را كاري نداريد آن را Standby كنيد اما براي مدت بيشتر از حالت Hibernate استفاده كنيد. و يك توصيه مهم به شما كه سيستم را هميشه روشن ميگذاريد حتما حتما از يك UPS براي برق سيستم استفاده كنيد تا يك جريان برق سالم و يكنواخت داشته باشيد. هيچ وقت تصور نكنيد كه محافظ يخچال و ... بدرد كامپيوتر مي خوره !

======================================================

سوال : من می خواهم ازگیرنده دیجیتال با کابل اچ دی درلب تابم شبکه های تلوزیونی را مشاهد کنم آیا امکان دارد ؟ نرم افزاری برای این کار می توانید به من معرفی کنید؟ یاسایتی تخصصی دراین خصوص

پاسخ : برنامه كه نه اما فكر مي كنم كه با برنامه هاي ضبط فيلم روي كامپيوتر بتوني كاري انجام بدي !

======================================================

سوال : می خواستم بپرسم اگه ویندوز را عوض کرده باشیم عکسایی که روی ویندوز قبلی بوده و پاک شده را میشه برگردانیم؟

پاسخ : اگر فرمت كرده باشيد بله پاك ميشه و بايد ريكاوري كنيد.

======================================================

سوال : ببخشيد من فايلاي توي فلشم مخفي شدن چه شكلي ميتونم برشونگردونم (چون ويروس گرفته بود ولي وقتي ويروس كشي كردم اونا مخفي شدن)

حالا من نميدونم بايد چه كار كنم اين فلشم رو هم به لپ تاپم زدم يعني اونم ويروسي شده؟؟؟؟
با nortonويروس كشي كردم ولي اونم هيچي پيدا نكرد؟ روي لپ تاپم هم نصبه norton
چه شكلي ميتونم نود 32 رو از روي كامپيوترم بردارم و روي اون نصب كنم؟؟؟

پاسخ : براي پاك كردن از Add or Remove Program استفاده كن و براي بازگرداندن مخفي ها از دستور Attrib در داس يا برنامه total commander استفاده كن.

======================================================

سوال : ویندوز سون دارم و تازه ام نصب کردم قبلنم نصب کرده بودم مشکلی نداشت اما این سری نصبش کردم تسک منیجر نداره

پاسخ : زدي ويروسيش كردي.

======================================================

سوال : بعد از كار با اينترنت تمام آيكانهاي دسكتاپم پاك شده اند و راست كليد موس هم كار نميكند فقط تسك منيجر را ميتوانم فعال كنم . سيف مود هم كار ميكند. با ران كردن اكسپلورر در بخش تسك منيجر ميتوانم آيكان ها را برگردانم ولي پس از هر بار خاموشي بايد اين كار را تكرار كنم . دليل چيست؟

پاسخ : احتمالا ويروسيش كردي.

======================================================

سوال :من ویندوز عوض کردم همه چیز .اما با اکسپلورر تو گوگل سرچ میکنم فونتش کوچیکه ریز نوشته همه سایتا احتمال میدم تنظیماتم بهم خورده میشه بگی چطور بزرگترش کنم

پاسخ : پايين صفحه سمت راست عكس يك ذره بين كوچيك هست روش كليك كن و بذار روي ۱۰۰٪.

======================================================

سوال :

جدیدا یک ویروس وارد کامپیوتر شده که مرتب انتی ویروس پاکش می کنه
ولی بعر روشن شدن دوباره میاد
هردفعه همون جای قبلی میاد فایل های قبلی هم میسازه
گاهی هم انتی ویروس نمی تونه پاکش کنه چون تو تسک منجر یک برنامه اجرا می کنه وقتی اون برنامه رو می بندم پاک میشه
windows security center هم رو خاموش کرده و دیگه روشن نمی شه
دو اخطار میده
the windows security center service c be started

use recommended settingsوقتی این رو می زنم پیغامه زیرو میده

windows firewall cant change some of your setting.
error code 0x80070424
الان فایر والم قرمزه روشن هم نمیشه
ویندوزم )
bit64(7
انتی ویروسم هم nod5که اپدیتش همیشه به روزه
اپدیت ویندوزم هم به روز کردم
تا جایی که بشه نمی خوام ویندوز عوض کنم
گاهی هم انتی ویروس میگه سیستموrebot کنم
اگر اینکارو بکنم چی میشه

پاسخ : اول اينكه بگم فعلا از Nod32 v5.0 استفاده نكنيد، دوم آنتي ويروست خراب شده ! بايد ويندوز را عوض كنيد. در قسمت پيوند ها لينك *** پيش نياز *** مطالعه كن.

======================================================

سوال : من در یک شرکت کار میکنم و برای اینکه سیستمشون ویروسی نشه نیاز دارن که
هر چند وقت یکبار نرم افزار نود32 را فعال کنند.
سوال من این هست که من چطور از کافی نت آپدیت نود 32 را بگیرم ؟ و چطوری
این آپدیت رو اگه گرفتم در سیستم شرکتم بگیرم؟
من تو خونمون هم آی دی اس ال دارم .و نود 32 را از طریق اینترنت آپدیت
کردم (همون یوزر پسورد جدید را از یه سایت گرفتم و داخل یوزر پسورد نود32
که از من موقع آپدیت درخواست کرده بود را کپی کردم و آپدیت شده) حالا برم
کدوم قسمت از فایل نصب نود 32 که همون درایو سی و پروگرام فایل ذخیره
کردم یعنی سوال من اینه که بخش یا فولدر آپدیت نداره که من آن را کپی کنم
و داخل سیستم شرکت بریزم؟ اصلا به کدام قسمت فولدر کامپیوتر شرکت برم
(خودم میدونم که نود 32 شرکت کجا نصب شده) ولی کجای فولدر از شرکت این
فایلهای آپدیت که از سیستم خودم گرفتم روبریزم داخل سیستم شرکت؟ که نود
32 شرکتمون آپدیت بشه.
تروخدا واضح سوالم رو پاسخ بدید .من رشته ام شیمی هست اطلاعی در مورد این
آپدیت ندارم

پاسخ : در قسمت پيوند ها لينك *** پيش نياز *** مطالعه كن

======================================================

سوال : من لپ تاپ دل دارم که ویندوز اورجینال داره وهمیشه آپدیت میشه ولی الان حجم درایو ویندوز من 40 گیگابایت شده و ویندوزم خیلی سنگین سده وخیلی طول میکشه تا ویندوز بالا بیاید میخواستم ببینم الان چه کاری میتوانم انجام دهم.

پاسخ : به مسير زير برو

C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download

و داخل اين پوشه را در جاي ديگري كپي كن.

======================================================

سوال : ببخشید موقع نصب ویندوزروی لپ تابم همه ی فایلها واطلاعاتش پاک شده..البته همه اطلاعاتم

تودرایوdبود ) میخواستم ببینم چه جوری میتونم این اطلاعات رو بازیای کنم

پاسخ : بايد با برنامه هاي Recovery مثل Recovery My file امتحان بكنيد.

======================================================

سوال :

1-وقتی از اینترنت آنتی ویروس نصب میکنم سرعت سیستم خیلی پایین میشه؟
2-برنامه دیگه هم نصب کنم اجرا نمیشه؟
3- چند روزی یه صفحه صورتی مانند روی مونیتور میاد وهمه جا صورتی میشه از کارت گرافیکیش نیست

پاسخ : ربطي به اينترنت و غيره نداره !!! ممكنه از مانيتور يا كارت گرافيك باشه !

======================================================

سوال :یکی از درایو های کامپیوترم وقتی می خواهم به داخلش بروم ارورفرمت می دهد آیا راهی دارد، که ان را فرمت نکنم و به داخل ان بروم،

پاسخ : فكر نكنم.

======================================================

سوال :

من روی سیستمم ویندوز ایکس پی نصبه آنتی ویروس بنده نورتون 2012 و Malwarebytes Anti- alware
می باشد و نرم افزار Run XP Repair Pro 4.0 روی سیستم بنده نصبه که از هر سه این نرم افزار ها برای امنیت سیستمم استفاده میکنم
از نرم افزار های امنیتی جدا از بدافزار کش بودنشون استفاده میکنم....
نزدیک به 300 روزه ویندوزم رو عوض نکردم
امروز خواهرم فلش خودش رو به سیستمم زد و بعد از یک بار ری استارت شدن تمام فایل های هیدن(مخفی) من به صورت همون حالت هیدن بودن معلوم شدن من رفتم تو tools>folder options
و دستور مخفی شدن دوباره فایل های هایدن رو دادم حتی وارد ریجستری شدم
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\Advanced\ Folder\Hidden\SHOWALL

و دیدم درسته
در ضمن بعد از اینکه از طریق tools>folder options و دستور مخفی شدن دوباره فایل های هایدن رو میدم تا چند ثانیه فایل ها مخفی میشن، ولی بعد از چند ثانیه بر میگزدن(یه نرم افزار رو باز میکنم، و یا بعد از چند بار رفرش کردن) دلیل چیه؟ ویروسه؟ خواهشا راه حل چیه؟
پاسخ : راستش همه جورشو ديدم اينجوريشو نديدم ، داره برعكس كار ميكنه ! اما در مورد آنتي ويروس ها بهت بگم به نظر من استفاده از همزمان چنديدن برنامه امنيتي اشتباه است چون دچار اختلال در كار هم ميشن ! بعضي ها فكر مي كنن مثلا اگه هم norton هم nod32 نصب كنن سيستم ديگه ويروسي نميشه ! درصورتي كاملا در اشتباه هستند.
بهترين انتخاب براي نرم افزار هاي امنيتي گزينه ي Internet Security هر شركت هست چون كاملترين نسخه هست مثلا از نود ۳۲ مدل Smart Security از norton مدل Internet Security و ... كه كار هر سه برنامه شما را انجام ميده !

======================================================

سوال :ویندوزم سون هست اما نمیدونم کارت صدا نصبه یا نه؟برای اینکه بدونم نصبه یا نه باید به کدوم قسمت برم اگه نصب نیست باید چه جوری نصبش کنم.

پاسخ : روي My conputer كليك راست بكنيد وارد Device Manager بشيد و اگر علامت تعجب يا سوال به رنگ قرمز يا زرد بود سخت افزاري روي سيستم شما نصب نشده و يا پخش كردن يك فايل صوتي مثل آهنگ.

======================================================

سوال :میخواستم بدونم regsvrچیه؟ویروسه؟و اگر ویروسه چطور میشه ان را از بین برد؟با انتی ویروس آپدیت هم پاک نشد.

پاسخ : خير ويروس نيست يكي از فايل هاي اصلي ويندوز هست كه ويروس ها روي آن مي نشينند تا هميشه اجرا بشن و نتوان آن را از اجرا خارج كرد. اگر سيستم شما ويروسي شده به روش گفته شده در *** پيش نياز *** ويندوز عوض كنيد.

======================================================

سوال :من یه لپ تاپ 1310 دارم. چند مدت پیش کارت گرافیکش مشکل پیدا کرد و اونو تعمیر کردم. 70 هزار تومن هم هزینه اش شد. الان 2 هفته اس که با هاش دارم کار می کنم. ولی امروز دوباره صفحه ویندوز به هم میریزه و وارد لینوکس می شه . البته صفحه لینوکس(fedora14) بالا میاد. من 5 دقیقه که با لینوکس کار کردم مشکلی نداشت. آیا دوباره گرافیک مشکل پیدا کرده یا از ویندوزه ؟ برای این جور لپ تاپا تعمیر فایده ای داره ؟ در ضمن من از ویندوز مجازی

پاسخ : تعمير كه به هزينش برميگرده !‌ اما فكر نمي كنم به گرافيك ربط داشته باشه !‌

======================================================

سوال : تقریبا 2 ماه پیش لپ تاپ من با وجود اینکه آنتی ویروس داشتم ؛ ای ست ( البته کرک شده بود ) ویروسی شد ومن آنتی ویروسمو پاک کردم و یکی یکی همه آنتی ویروس های موجود در دی وی دی کینگ رو می ریختم و هی اسکن می کردم که با هرکدام آنها یه سری ویروس پیدا کرد که بیشترشون از شاخه ویروسهای وین 32 بود .(البته هنوز هم سیستمم گیر داره )

برای نصب یکی از این آنتی ویروسها باید از محیط سیف مود استفاده میکردم ، اما وقتی برگشتم به محیط عادی ویندوز کنار بعضی شرتکاتهام علامتی شبیه مدال اومده بود که آبی و زرده برای از بین بردن این علامت من کار اشتباهی انجام دادم !!!
از قسمت ران وارد کنترل یوزر پسووردز2 شدم و اونجا که کنار اسم پروفایلم ادمینستریتور نوشته شده بود به نرمال یوزر تغییر دادم ، حالا دیگه برای اجرا کردن بیشتر برنامه ها مشکل دارم و اجازه استفاده از اونا رو ندارم ، بهم میگه برای استفاده باید پسوورد ادمین... و بزنم ...... حالا باید چی کار کنم ؟

پاسخ : يك CD اي هست به نام Hiren Boot در اين cd ها برنامه هايي هست كه مي توانيد با آن بوت كنيد برنامه اي در آن وجود دارد كه مي توانيد يك كاربر Admin در ويندوز تعريف كنيد و با آن كار كنيد. توصيه مي كنم كه ويندوز را دوباره بريزيد چون احتمالا فايل هاي سيستمي شما خيلي هاش مشكل پيدا كردن.

======================================================

سوال :يه مدتي هستش كه موس سيستم من به صورت خوكار تك كليك شده-من تك كليك
نكردمش -هيچكسي هم كسي تك كليكش نكرده-همينطوري خودكار به صورت تك كليك
عمل ميكنه-حتي نميشه يه قسمتي از يه جمله رو مثلا انتخاب كرد-تا انتخاب
ميكنم خود به خود اجرا ميشه يا نوشته پاك ميشه

پاسخ : وارد Control Panel بشو بعد وارد Folder option بشو سپس مقدار Click Items as follows را Double-Click بگذاريد.

نوشته شده توسط محمد علی زمانی در ساعت 22:11 | لینک | 22 نظر یا پرسش

به نام هستي بخش

سلام

لطفا قبل از طرح سوال از قسمت پيوند ها لينك *** پيش نياز *** را مطالعه كنيد.

سوال : آیا زمان مشخصی برای پاسخ دادن به پرسش ها در نظر می گیرید؟

به تازگی موقع روشن کردن سیستم و بوت شدن (ویندوز7)، سیستم بر روی صفحه ی سیاه رنگ داس که مخصوص انتخاب حالت های setup یا safe mode می باشد، ثابت می ماند و مجبورم f1 را بزنم تا ویندوز بوت شود!...
در ضمن وقتی F8 را میزنم هیچ اتفاقی نمی افتاد و در واقع حالت safe mode کار نمی کند...سیستم را با آنتی ویروس آپدیت شده ی Nod 32 اسکن کرده ام...آیا میتوانید بگویید که مشکل از کجاست و مرا راهنمایی کنید؟

پاسخ : به دليل اينكه كار پرمشغله اي دارم زياد فرصت نمي كنم اما معمولا سعي مي كنم ماهي يك بار حداقل اين كار را انجام دهم.

در كنار يا بالاي جايي كه نوشته كليد F1 را بزنيد حتما جمله اي به عنوان خطا يا پيغام نوشته !

احتمالا باطري مادربرد شما تمام شده و نياز هست كه آن را عوض كنيد.

=============================

سوال : چگونه بازي اي را كه از اينترنت دانلود كردمو اجرا كنم؟البته براي كامپوتر؟

پاسخ : بستگي داره چه بازي اي بوده از كجا و به چه صورت و فرمت فايل آن چي باشه و ... واضح تر سوال كنيد.

=============================

سوال : چگونه همزمان از وای فای و کابل لن برای اتصال به اینترنت استفاده کنم؟

پاسخ :به صورت پيش فرض اين تنظيم فعال مي باشد مي توانيد مودم را به تنظيمات كارخانه برگردانيد و فقط تنظيم اتصال ADSL را روي آن اجام دهيد.

=============================

سوال : رمز وبلاگ منو یکی هک کرده و از طرفی ایمیلمم عوض کرده میخواسم ببینئ چطوری میتونم دوباره به وبلاگم دسترسی داشته باشم؟

پاسخ : فكر نمي كنم راهي وجود داشته باشه!

=============================

سوال : من فلشم تو کامپیوتر خودم بالا نمیاد جدیداً ولی تو کامپیوتر محل کارم یا دوستان بالا میاد قضیش چیه ؟

پاسخ : ويروس!

=============================

سوال : امکانات گرافیکی ویندوز 7 چی هستن؟

پاسخ : بهتره در اين رابطه كمي توي گوگل جستجو مي كرديد !

=============================

سوال :ويندوزمن اكس پي است سيستمم تاحدودي قديمي يك تم تبديل كننده ويندوزاكس پي به سون نسب كردم ازون موقع ويندوزم بالا نمياحالاچكاركنم

پاسخ :به لينك پيش نياز در قسمت پيوند ها مراجعه نماييد.

=============================

سوال : نرم افزار نصب کنم ولی درایو سی ودرایو دی فضای خالی ندارد وروی درایوهای دیگر نصب کردم وژیام می دهد که درایو سی | پر است خالی کن چه باید بکنم؟

پاسخ : زماني كه برنامه اي در درايو ديگري نصيب مي كنيد يك سري فايل ها را حتما بايد در شاخه ويندوز بريزد كه شما فضا نداريد و بايد اين فضا را برايش ايجاد كنيد. با پاك كرددن برنامه هاي اضافي يا فايل هاي موجود در Desktop و MyDocument و ... .

=============================

سوال : من چند وقتی هست ویندوز اكس پي نصب كردم ولي صدا از اسپيكرم پخش نميشه وقتي آهنگو ميزارم ارور ميده درايور كارت صدا روهم نصب كردم مشكل چيه

پاسخ : چه پيغامي ميده ؟‌ حتما درايور را اشتباه نصب كرده ايد.

=============================

سوال : من لپ تاپ dell-5110 دارم . به تازگی وقتی ویندوزش رو عوض کردم از سه تا پورت usb فقط یکیش کار میکنه . یعنی هیچ وسیله ای از جمله فلش و موس و..و رو هیچ عکس العملی انجام نمیده . من فکر نمیکنم مشکلم سخت افزاری باشه چون همون موقعی که ویندوز عوض کردم اینطوری شد

پاسخ : بله احتمالش وجود داره ولي آيا درايور هاي ويندوز كامل نصب شده ؟! قبلش مطمئن بشو.

=============================

سوال : سی دی مادر بورد من نصب نمی شود در این صورت من باید چکار کنم؟

پاسخ : چطور مطمئن شديد ؟‌ مي تونيد فايل ها را از سايت سازنده مادربرد دانلود كنيد.

=============================

سوال : من چند وقتی هست ویندوز سون نصب کرده ام در قسمت ولکام ویندوز وقتی ویندوز میخواهد وارد دسکتاپ شود با نویز و لرزش همراه است دلیل این نویزو لرزش چیست آیا گرافیک مشکل داره این لرزش دقیقا مثل لرزشیه که ویندوز اکس پی وقتی گرافیک نداره هنگام بالا اومدن به وجود میاد

و شما این جواب رو به من دادید

معمولا زماني اين طور مي شود كه سيستم به سختي ويندوز را اجرا مي كند يعني همزمان مي خواهد چندين دستور مثل تصوير و صدا و خود ويندوز را اجرا كند كه به قول معروف كم مي آورد حالا ممكنه كه ويندوز شما خراب شده باشه يا ويروسي يا اينكه برنامه اي نصب كرده ايد كه سيستم شما توان اجراي آن را ندارد و يا درايو ويندوز پرشده !
___________________________________________________-
ولی به سیستم هیچ گونه فشاری وارد نمیشه
گرافیکم 1 هست امکان نداره کم بیاره
من ویندوز 7 رو دیدم که روی همین نوع گرافیک
ولی 512 راحت بدون هیچ لرزشی اجرا شده
حتی من خودم بازی روش نصب کردم که گرافیک زیادی میخواد و به راحتی اجراش کرده

پاسخ : يك احتمال ديگه وجود دارده كه مشكل از هارد شما باشه ! ابتدا درايو ويندوز را Disk Cleanup كنيد سپس Defrag كنيد و در آخر روي درايو ويندوز كليك راست كنيد وارد تب Tools شويد روي دكمه Check Now كليك كنيد و هردو گزينه آن را فعال كنيد و Start را بزنيد به پيغام جواب Yes دهيد و سيستم را Restart كنيد و اجازه دهيد تا كارش را تمام كند.

نوشته شده توسط محمد علی زمانی در ساعت 10:8 | لینک | 56 نظر یا پرسش

به نام هستي بخش

سلام

از دوستان تقاضا دارم قبل از خواندن و پرسش از قسمت پيوند ها لينك **** پيش نياز **** را مطالعه كنند

سوال : نود32نصب کردم اپدیت کردم فلش رو اسکن کردم تمام فایل ها پاک شد ولی حجمی از فلش کم نشده چطوری باید فایل پاک شده رو بر گردونم و اینکه چطور از حجم فلش کم کنم در حالی که فلشم خالیه؟
از تو هارد چطور میشه عکسا پاک شده رو بر گردوند؟

پاسخ : احتمال زياد فايل هايي كه مي ديديد ويروس بوده و شبيه فايل هاي شما بوده و معمولا اصل فايل ها مخفي مي باشند و به همين دليل حجمي از فلش كم نشه ! درضمن بدونيد كه ويروس ها حجم بسيار كمي دارند!!

براي برگرداندن فايل ها پس از ويروس كشي از حالت مخفي به عادي مي توانيد از برنامه Total Commande و يا دستور Attrib در Dos ويندوز استفاده كنيد.

==================================

سوال : من مشکلی با مرورگر اکسپلورر دارم و اونم اینکه فونت فارسی رو بصورت مربع می زنه مشکل فارسی ساز رو هم برطرف کردم!

پاسخ :‌ مشكل فارسي ساز را چطور برطرف كرده ايد ؟‌ يك بار از طريق مسير زير تنظيمات اينترنت را Reset كنيد. وارد Internet Option > Advanced و روي دكمه Reset كليك كنيد و درضمن آيا شما با مرورگر هاي ديگر مثل Firefox هم همين مشكل را داريد ؟

 

---------------------------------

 

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم اسفند 1390ساعت 18:46  توسط عارف رومیاتی  | 

سوال

سوال :‌لب تاپ مدل n5110 است صدا قطع شده باید چه کار کنم

پاسخ : به يك متخصص نشون بديد! قبل از آن درايور ها را مجددا نصب كنيد و چك كنيد كه تيك Mute آن نخورده باشد.

-----------------------------------

سوال : من آنتیی ویروس نود نصب کردم وآن را پاک کردم دوباره که آن را خواستم نصب کنم این پیام را می دهد
could not write value product code to key \software\eset\eset sequrity\currentversion\info.
verify that you have sufficient access to that key,or contact your support personal

پاسخ : وارد Run بشويد و از آن به Regedit برويد و مسير گفته شده در پيغام را پيدا كنيد و آن را حذف كنيد. مجددا نصب كنيد.

---------------------------------

سوال : من بازی gtaiv رو نصب کردم ولی برای اجراش 2 تا شماره سریال میخواد که یکیشو بیشتر نداده یعنی یکیشو اینجوری داده UNLOK CODEیکیشو اینجوریSERIAL ولی برای دومی هیچی نداده باید چه کار کنم ؟

پاسخ :‌احتمالا كرك بازي شما ناقص هست دنبال كرك اين بازي بگرديد پيدا خواهيد كرد!

-----------------------------------

سوال : هر بار یه برنامه ای می خوام نصب کنم سوال می پورسه
هر برنامه ای که نصب نشد دوباره سوال می پورسه
می خواد یه cd بخونه سوال می پورسه
خسته کننده ترین سیتم عاملی که دیدم همین 7 هستش

پاسخ :‌اين ها براي امنيت هست ! پس هنوز با لينوكس كار نكرديد كه اگر كار كنيد ميريد براي ويندوز دعا مي كنيد.! براي رهايي از اين كار Start را باز كنيد روي عكس User خودتون كليك كنيد تا وارد صفحه User Account بشويد. دنبال UAC يا Change User Account Control بگرديد و در آن يك دكمه كشويي وجود دارد آن را تا ]ر پايين بياوريد.

----------------------------------------

سوال : وقتی ایدی ساختیم برای فرستادن نامه الکترنیکی از ایمیل در ویندوز استفاده میکنیم چگونه؟؟

پاسخ : اگر از سایت یاهو یا MSN یا Live یا Hotmail استفاده می کنید نمی توانید چون این سرویس پولی می باشد اما اگر از Gmail استفاده می کنید می توانید تنطیمات مخصوص برنامه outlook را از منوی Option معروف به Pop3 و SMTP را پیدا کنید و آن ها را در برنامه Outlook تنظیم نمایید.

---------------------------------------

سوال : من با لپ تاب و از طریق مودم WiFi به اینترنت وصل میشوم چند روزه که نمیتونم تو یاهو مسنجر sign in بشم با هر ای دی که میرم نمیشه ولی سایت ها رو باز میکنه و میتونم ایمیلم رو چک کنم چند بارم برنامه رو پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی نشد

پاسخ : مدتیه که در ایران مسنجر ها را غیرفعال می کنند در کل قطع و صلش می کنند !!!

--------------------------------------

سوال :

من با ویندوز 7 لپ تاپم مشکل دارم،جدیدا هیچ نرم افزاری روش نصب نمی شه چون اورجیناله نمی خوام فعلا عوضش کنم،می خوام آپدیت کنم ولی اونم نمیشه!حالا چکار کنم؟

پاسخ : از Recovery خود لپ تاپ استفاده کنید ، برخی از لپ تاپ ها مانند مارک دل خود دارای چند عدد DVD Recovery هستند که با آن ها می توانید مانند روز اول که خریداری کرده اید باز گردانید.

اگر نداشتید معمولا برنامه ای هست که این Recovery ها را برای شما روی چند عدد DVD رایت می کند.

در آخر باز هم اگر نشد مچبورید که ویندوز نصب نمایید، اگر خارج از ایران سفر نمی کنید حساسیت به ویندوز اورجینال نشان ندهید.

-------------------------------------------

سوال : هرموقع ویندوز نصب می کنم ویندوز قبلی فرمت نمی شه وتولپ تاب می مونه

پاسخ : حتما باید درایو ویندوز قبلی را Format کنید، اگر منوی فرمت را در زمان نصب نمی بینید در زمان انتخاب درایو ویندوز برای نصب یک گزینه به اسم Option یا Advanced وجود داره که با زدن روی آن می توانید گزینه Format را مشاهده نمایید.

------------------------------------------

سوال : من 2سال لپ تاپ دل 1015 دارم. هر موقع ویندوز عوض میکردم مشکلی نداشت. الان چند وقته ویندوز عوض میکنم یکی از داریو هام رو نمیشناسه. درایو هست با حجمش و اطلاعاتش و تو مای کامپیوتر نیست (ببخشید انگلیسی تایپ نمیکرد). تو دفرگمنت و جاهای دیگه هست. حتی موقع نصب مجدد ویندوز درایوم هست ولی نصب که میکنم نشون نمیده. لود هم نمیشه. روی اون درایو هم ویندوز نصب نمیشه. چیکار کنم؟

پاسخ : فکر کنم شما هم مشکل نداشتن اسم برای درایو دارید در پایین تر توضیح دادم که وارد Manage و Disk management و ... .

-----------------------------------------

میخواستم بدونم یه وبلاگ بعد از راه افتادنش تا چه مدت میتونه غیر فعال بمونه تا حذف نشه

پاسخ : بستگی به سایت ارائه دهنده سرویس وبلاگ هست اما معمولا حذف نمی شه!

------------------------------------

سوال : مدتيه توي بيشتر سايتها وارد نمي شوم
انتي ويروسمم اپديت نميشه
مثلا توي سايت گوگل ميره ولي توي سايت ياهو نميره
يه كامپيوتر به همين شبكه وصل مي كنم وارد همه سايتها ميشه
پروكسي هم فعال نيست
نحوه اتصالمم به اينترنت اي دي اسله مي باشد

پاسخ : احتمال 99% ویروسی هستید.به روشی که قبلا در مورد نحوه نصب ویندوز و آنتی ویروس و ویروس کشی توضیح دادم عمل کنید.

------------------------------------

سوال :‌من كوچكترين گيرنده ديجيتال دنيا يا همون MINI DIGITAL TV STICK كه مخصوص كامپيوتره رو خريدم ولي فروشنده حقه زده و درايور نصب اونو برام نداده

پاسخ : دنبال سایت سازنده بگردید و معمولا در داخل خود سایت سازنده دستگاه موجود می باشد.

-----------------------------------

سوال : آیا امکان چک کردن اطلاعات وب کم و صحبتهای رد و بدل شده در آن توسط افراد دیگر امکان پذیر است

پاسخ : بله ، کاملا ،توصیه می کنم زمانی که از آن ها استفاده نمی کنید ارتباط آن ها را از دستگاه قطع نمایید.

---------------------------------

سوال : میکنم ایدیم حذف نمیشه. ارور میده که پسورد اشتباست. چگونه بدونم که ایدیم حذف شده یا نه؟

پاسخ : حتما باید رمز را به درستی وارد کرده باشید در غیر این صورت نمی توانید آن را حذف کنید.

----------------------------------

سوال:مدتیه وقتی کامپیوتر راروشن میکنم باید ان را 3الی 4بار ریست کنم تا صفحه بالا بیاید مشکل چیست ضمنابعضی وقت ها چراغ مانیتور پرنور کم نور میشود در هنگام خاموش بودن

پاسخ : ممکنه که ویندوز شما خراب شده باشه دوباره نصب کنید برطرف میشه ! و درمورد نور چراغ مانیتور فکر می کنم که منظور شما همان حالت Standby هست ! خوب مانیتور ها زمانی که سیگنالی از سیستم دریافت نمی کنند در این حالت قرار می گیرند.

-----------------------------------

سوال : لپ تاپم 3 تاپورت usbداره اما وقتی فلش رو به یکی می رنم وقتی تکون می دم قطع و وصل میشه و تو یکی دیگه هم نمی یاد.اما وقتی با کابل فلش رو به این2 تا پورت وصل می کنم کارمی کنه مشکل چیه؟

پاسخ : مشکل توی اتصال و وجود قعطی در فلش و یا در پورت USB می باشد.

------------------------------------

سوال : قبلا سی و دی وی دی در مای کامپیوتر بود
اما حالا حذف شده ...باید چکار کنم..؟؟؟

پاسخ : روی My computer کلیک راست کنید وارد Properties و Device Manager بشوید از لیست درختی دنبال CD/DVD بگردید و آن را پاک کنید و سیستم را مجدد راه اندازی نمایید.

------------------------------------

سوال : وقتی می خوام فیلم با زیر نویس فارسی تو ویندوز 7 ببینم، اکثریت زیر نویس ها با یک فونت عجیب (چیزی شبیه لاتین) پخش می شه با لپ تاپ

اما وقتی با ویندوز 7 یا xp با کامپیوتر همون فیلمو نگا می کنم زیرنویس پخش می شه

زبان و مکان رو هم به فارسی و ایران تغییر دادم، فایده نداشت، چه کنم؟ ممنون

پاسخ : شاید اختلاف در فونت دارید !

-----------------------------------

سوال : من یه کتاب pdf را دانلود کردم موقعی که می خوام extact بکنم یه پیغام می ده که insert a disk with this volume

پاسخ : احتمالا ناقص دانلود کردید و ممکنه که یک یا چند فایل دیگه ادامه داشته باشد

-----------------------------------

سوال : برنامه دانلود شده رو چطور نصب کنیم ؟مثل الان من یک فونت نستعلیق رو برای وردم دانلود کردم ولی بلد نیستم نصبش کنم ؟

پاسخ : فونت ها را باید در پوشه موجود در Control Panel کپی کنید.

-----------------------------------

سوال : به من بگید که من چه جور وقی nod 32 رو آپدیت کردم باید ویروسایی که پیدا میکنه رو از بین ببرم
2.من یه نرام افزار خوب مخوام که تروجانها رو از بین ببره و کار با اونم راحت باشه آپدیتشم به روز باشه اگر چنین نرم افزاری میشناسید بهم معرفی کنید

پاسخ : کافیه که روی پوشه مورد نظر کلیک راست کنید و از منوی Advance گزینه Clean را انتخاب کنید و یا Scan معمولی کنید و در نهایت سوال برای پاک کردن ویروس ها را از شما می کند.

-----------------------------------

سوال : من نمی تونم ویدئو انلاینارو ببینم خطای فلش میده یا خطای 2036 فلشم جدیدترینشو نصب کردم اما درست نشد.نه برای فایرفاکس و نه برای اکسپلورر!اینم بگم که فلش مخصوص هر کدوم رو نصب کردم اما نشد

پاسخ :‌ چند تا دلیل داره ممکنه که لینک فیلمی که می خواهید ببنید ف***ل)))ت&&&ر شده باشه.

ممکنه که سرعت اینترنت شما پایین باشه !

اگه می گفتید که کدوم سایت می رفتید که باز نمیشد یه تست می کردم.

-----------------------------------

سوال : ببخشید من برای داداش کوچیکم بازی فوتبال نصب کردم و باز که میکنیم صداش میاد ولی صفحه کلا سیاهه و نمیدونم چکار کردم یا چی رو پاک کردم که دیگه وبکمم هم کار نمیکنه و سیاه نشون میده ؟

پاسخ :

اگر از ابتدا صفحه سیاه بوده این چند تا را چک کن :

1- درایور کارت گرافیک درست نصب شده باشه و دقت کن که درایور پیش فرض ویندوز نباشه.

2- حتما برنامه DirectX را نصب داشته باش.

3- برخی از نسخه های بازی فوتبال مشکل دار هستند.

نصب بازی ربطی به وب کم نداره ، بهتره وب کم را روی یه سیستم دیگه امتحان کنید و یا دوباره درایور آن را نصب کنید.

-----------------------------------

سوال : من یه ال سی دی "ال.جی" دارم....
دو روزه که وقتی روشنش میکنم رنگ ها اولش با یه طیف سبز هستن.....از همون مرحله ی "داس" تا توی ویندوز هم همینطورین حتی....ولی بعدش خودش درست میشه
دلیلش رو میدونین چیه؟

پاسخ : خیر.

-----------------------------------

سوال : چه کار باید کرد وقتی ویندوز عوض میکنیم بازیهامون باز هم اجرا بشه و نیاز به نصب دوباره نداشته باشه

پاسخ : هر بازی ای را نمی توان این کار را انجام داد، کافیه بازی ها را در درایو دیگر به غیر از درایوی که ویندوز در آن نصب شده است نصب نمایید.

-----------------------------------

سوال : یکی از درایوام نیست کلا دو تا درایو داشتم دی و سی که دی نیست ویندوزم سون هاردم لپ تاب و دادم برای ریکاوری نتونستن فایلام و برگردونن باز هم درایو دی رو نمی بینم

پاسخ : روی My computer کلیک راست کنید و وارد Manage بشوید،از لیست درختی Disk Management را انتخاب کنید، در سمت راست لیست تمام درایو ها را خواهید دید. اگر درایو ها به تعداد بود و برخی از درایو ها اسم نداشتن می توانید با کلیک راست روی درایو بی نام از گزینه change drive letter استفاده کنید و نام بدهید. اگر نمی توانید این کار را بکنید و فقط می توانید یک پارتیشن ایجاد نمایید یک بار با برنامه هایی مثل Paragon hard disk management یا Acronis Disk Director امتحان کنید.

----------------------

سوال : آیا میتوان همزمان ازدو آنتی ویروس استفاده کرد؟ مثلا avast و nod32

پاسخ : برخي از آنتي ويروس ها ميشه اما برخي خير ، توصيه مي كنم اين كار را نكنيد مزيت خاصي ندارد.

-----------------------

سوال : من از شرکت صبانت adsl گرفتم ولی شبانه رایگانش را نمیتونم کانکش بشم error691 را میده یوزر و پسورد را هم درست زدم مشکل چیه؟؟؟؟

پاسخ : بايد از خود پشتيباني صبانت بپرسيد

-------------------------

سوال : چطور میتونم ازتون سوال بپرسم؟

پاسخ : در قسمت نظر ها !

-------------------------------

سوال : من ویندوز 7 رو اکتیو کردم بعد از چند روز دیدم وقی لپ تاپ بالا میاد صفحه سیاه میشه و فقط my document رو بالا میاره و من از طریق task manager و نوشتن explorer در new task ویندوز رو بالا میارم

پاسخ : يا ويندوز شما خراب مي باشد و يا كرك آن و احتمال خيلي بيشتر اين كه بعد از نصب ويندوز ويندوز را ويروسي مي كنيد!

-----------------------------

سوال : من میخواستم بدونم چرا اوایل که گیم کنترلرم رو خریدم مشکل نداشتم ولی بعد از 3هفته که از اون استفاده کردم همیشه اونو unknown device میشناسه!
چندین و چند راه رو هم امتحان کردم مثلا از توی device manager ,universal serial bus controller ها رو unistall کردم ولی بعد از اون فقط چند بار بدون مشکل تونستم با دسته بازی کنم.
پاسخ ‌: نمي دونم اما شايد بتوني درايور جديدتر آن را پيدا كني و آن را نصب كني !

-------------------------

سوال : من وقتی فایل ویدئویی را از اینترنت دانلود می کنم فرضا حجم آن 350 مگابایت است. و من می خواهم نصف آنرا دانلود کنم. قبلا حین دانلود وقتی دیسکانکت می شدم فایل ویدئویی را می توانستم به صورت نصفه مشاهده کنم ولی الان وقتی دیسکانکت میشم کلا فایلی که دانلود میشه حذف میشه و مینویسه به دلیل قطع ارتباط از سرور دانلود امکان پذیر نیست. به نظرتون مشکل از کجاست؟

پاسخ : زماني كه فايلي را داريد دانلود مي كنيد اگر مي خواهيد ادامه آن را بعدا انجام دهيد حتما بايستي قابليت Resume فعال باشد. و بدانيد كه هر سايتي اين قايليت را به شما نمي دهد مانند Rapidshare.com.

--------------------------

سوال : مدتی قبل سیستمم ویروسی شد و ویروسو پاک کردم اما الان هر کاری می کنم نمی تونم صفحه یاهو را باز کنم

پاسخ : ببين مي توني از طريق ياهو مسنجر وارد ايميل بشي ؟!

----------------------------

سوال : منوی استارت ویندوز 7 من همه ایکوناش با paint باز میشه چون من یه ایکون رو که باز نمی شد از change icon تغییر دادم حالا من چی کار کنم که هر کدومشون به حالت اول بر گردن؟

پاسخ :‌يك كاربر جديد تعريف كن و از اين به بعد از آن استفاده كن.

---------------------------

سوال : سلام صفحه ایمیل من تار شده و نمیتونم هیچ آیتمی رو انتخاب کنم میشه یه سر بهش بزنید؟

پاسخ : رمز عبوري كه گذاشتي مشكل داره نميشه وارد شد!!

------------------------------

سوال :‌می خواستم بدونم چطور میشه مشکل انتی ویروس نود رو با بازی ران و پی اس 2012 رفع کرد؟

پاسخ : نمي دونم شما چه مشكلي با اين دو داريد اما اگر از بازي مطوئن هستيد مي تونيد آنتي ويروس را غيرفعال كنيد و بعد بازي كنيد.

---------------------------------

سوال : يك فايل 1 گياگابايتي با دانلود منيجر چه زماني رو مي بره
سرعت adsl 256 هستش rate=30

پاسخ : فكر كنم ۱۷ ساعت طول بكشه اما اگه با دانلودمنيجر بذاريد چند لحظه اول خودش براتون محاسبه مي كنه !

-------------------------------

سوال : من رو سیستم رومیزیم کاری کردم که حالا هرچی نرم افزار را می خوام اجرا کنم با نرم افزار win rar اجرا می شه.حالا می خوام بدونم چه جوری درستش کنم و به حالت اولیه برگردونم؟

پاسخ : در بالاتر جواب دادم.

----------------------------

سوال : ینفر بهم گفت میشه از کامپیوتر دیگه ای در راه دور وصل بشم به سیستم خودم و اطلاعاتمو برداشت کنم میشه کمکم کنید بدونم چطوری باید این کار را انجام بدم؟

پاسخ : روش استاندارد اينه كه سيستم شما هميشه به اينترنت وصل باشه و يك عدد IP Valid از شركتي كه اينترنت از آن ميگيريد بخريد(سالي 65000 هزار تومان) و بعد اين IP را به سيستم خودتون اختصاص بديد. از اين به بعد با برنامه Remote Desktop خود ويندوز مي تونيد به سيستم خودتون دسترسي داشته باشيد در هرجاي دنيا. اما اگر مي خوايد پول IP نديد بايد از برنامه هايي مثل Teamviewer يا Ammy استفاده كنيد.

-------------------------

سوال : می خواستم بپرسم اگر زود زود ویندوز نصب کنی و بعد پاکش کنی به سخت افزار کامپیوتر آسیب می زنه؟

پاسخ : خير

-------------------------

سوال : من روی صفحه سیستمم دور ایکن ها رنگ افتاده این اتفاق بر اثر دانلود یک عکس بود الان نمیدونم چطوری اون رنگ رو بردارم

پاسخ : روي Desktop كليك راست كن وارد Properties بشو بعد وارد تب Desktop و روي دكمه Customize Desktop كليك كن وارد تب Web بشو و هرچي توي ليست هست را پاك كن و تيك پايين را هم بردار.

-------------------------

سوال : لپ تاپ های جدید رو که میخایم روشون ویندوز ایکس پی نصب کنیم اجازه نصب نمیده و صفحه آبی مرگ نشون میده
امکانش هست این مشکل رو دور زد؟
پاسخ :‌شما ويندوز XP را روي هر لپ تاپي مي توانيد نصب كنيد. احتمالا نسخه ويندوز شما بدون درايور Sata مي باشد.

--------------------------------

سوال : من از win 7 استفاده ميكنم مدتي هستش كه تا عكسهام رو باز نكنم نشون نميده.البته تا چند وقت پيش پوشه عكسها رو كه باز ميكردم يه پيش نمايش داشت اما حالا واسه انتخاب يه عكس بايد كل عكسها رو باز كنم تا..........
مشكل دومم اينه كه عكسهاي متحرك رو ثابت باز ميكنه
پاسخ :‌احتمالا برنامه پيش فرض ويندوز براي باز كردن عكس ها تغيير كرده، نمي دونم اما اين راه حل را امتحان كنيد. روي چند مدل از عكس ها با پسوند هاي مختلف كليك راست كنيد و با برنامه Windows Picture and fax viewer را انتخاب و گزينه Always را هم تيك بزنيد. درضمن از منوي View در My computer حتما گزينه larg icons را انتخاب كنيد.
-------------------------------------
سوال : روی لپ تاپم ویندوز سون داشتم سپس ویندوز ویستا را نصب کردم. حالا ویندوز قبلی که سون بود به صورت الد ویندوز در اومده اگر بخواهم ویستا را پاک کنم وسیستم را به همان سون برگردانم چه باید کرد؟
پاسخ : دوباره ويندوز را نصب كنيد و حتما درايو ويندوز را فرمت كنيد !
--------------------------------------
سوال : حدودا 1 ماه میشه که 1 لپ تاپ وایو سری اس گرفتم تا حالا هم کار گرافیکی و سنگین ازش نکشیدم منتها 1 دفعه هنگ میکنه و فن آن با سرعت فوق بالا شروع بکار میکنه و قطع هم نمیشه.1 بار آنقدر ادامه داد و صداش وحشتناک بود که گفتم الان میترکه و ناچار سریع خاموشش کردم
مشکل از کجاست؟من حتی ویروس کش نود رویش نصب کردم و هر روز آپدیت میشه؟؟ چكار باید بکنم؟؟
پاسخ :‌ در استفاده از لپ تاپ بايد دقت كنيد كه هرجايي نگذاريد! مثلا بعضي از افراد روي تخت يا روي فرش يا روي پلاستيك استفاده مي كنند ! كه باعث مي شود لپ تاپ بشدت داغ شود ! اما اگر درحالت معمول اين طور هست حتما به گارنتي آن نشان دهيد ممكنه كه مشكل سخت افزاري داشته باشه چون اين حالت غير طبيعي است.
-------------------------------------
سوال : من یه فایل روی دستاپ داشتم لپ تابم مشکل پیدا کرد اصلا ویندوز بالا نمی اورد مجبورشئم ویندوز عوض کنم ،چطور میتونم فایلمو برگردانم ؟
پاسخ : با برنامه هاي Recovery بايد كل درايو ويندوز را جستجو كني كه حدودا بالاي ۱۰ ساعت زمان مي بره ! اگه فايلت خيلي مهم نيست به دردسرش نمي ارزه!
-------------------------------------
سوال : سلام من می خواهم با yahoo messenger چت صوتی داشته باشم اما Voice Call خاموشه می توانید راهنماییم کنی؟
پاسخ : توي ايران نمي توني از Voice call استفاده كني چون ياهو اين سرويس را براي ايران راه اندازي نكرده و تنها شما مي تونيد از Voice chat استفاده كنيد.مانند Video call و Web cam
--------------------------------------
سوال :‌
من فلش مموری رو که وصل میکنم پیغام فورمت کردن رو میده.
آیا اگه فورمت کنم اطلاعات روی فلش از بین میره؟
اگه جواب مثبته چه راهی وجود داره که من اطلاعات روی فلشمو حفظ کنم؟
پاسخ : راهي وجود نداره و مي بايست فرمت بشود !
----------------------------------------
سوال : داشتم تو Power Point رو یه اسلاید کار میکردم و باید یه فایل عکسو از word تو اون Paste میکردم که نمیشد و عکسو بردم تو دسکتاب و بعد از اونجا بردم تو Power Point چسبوندم ولی بعد از اون دور تمام ایکن های دسکتابم رنگی شده.اینم میدونستم که برای برداشتن رنگ دور آیکن ها از قسمت Propertice/Advanced/Performance Option و روی گزینه Use drop Shadow for icon labels on desktop باید تیک دار باشه
ولی وقتم سراغش دیدم تیک داره دیگه نمیدونم از کجا درستش کنم
پاسخ : اين گزينه اي كه شما فرموديد مربوط به سايه دور آيكن ها مي باشد. اما راه حل آن را در جواب به سوالات قبلي گفته ام.
--------------------------------------
سوال : من از مای نِتوُرک پِلِیسَم گزینه ویو وُرکگروپ کامپیوتر را انتخاب کردم تا از کامپیوتر همکارم فایلی را که شِیرکرده بود را بردارم اما وقتی می خوام بردارم هنگامی که دابل کلیک می کنم از من یوزرنِیم و پسورد می خواد . حالا من باید چیکار کنم ؟
پاسخ : احتمالا از ويندوز ۷ يا ويستا استفاده مي كنيد. وارد network and sharing center بشويد و در وسط صفحه گزينه Password Protect sharing را OFF كنيد.
--------------------------------------
سوال : سیستم من مدتیه که سایت سازمان سنجش رو باز نمیکنه ؟
پاسخ : اگه همه سايت ها را باز مي كند به غير از سايت سنجش يعني مشكل از سايت سنجش مي باشد معمولا به دليل وجود ثبت نام هاي زياد ترافيك زيادي دارد و به سختي سرويس مي دهد.
------------------------------------
سوال : من برنامه wmver نصب کردم ولی با wmver که وارد win xp میشم flash وصل میکنم فلشو نمی شناسه.
پاسخ : يك برنامه مرتبط دارد به نام Vmware tools كه بايد آن را هم نصب كنيد.
---------------------------------
سوال : مدتیست که هر چه ساعت ویندوز 7 ام رو تنظیم میکنم باز هر بار کامپیوتر رو روشن میکنم باز تغییر مکنه.
پاسخ :‌اول اينكه باطري مادربرد را عوض كن و دوم اين كه ساعت را دوباره تنظيم كن و بعد وارد تب Internet Time بشو و گزينه Synchronize را بردار.
----------------------------
سوال :‌چرا کلیپ های ویدئویی که در سایت هست نمایش داده نمی شه،دوویندوز دارم در هیچ کدوم نشون نمی ده،فلش پلیر های9،10،11رو هم نصب کردم فایده نداره البته همش نصب می شه فایل رو که کلیک می کنم صفحه ی فاش پلیر میاد وپیام می ده ارتقا بدید کلیک می کنم آپدید هم میشه اما باز هم همون صفحه میاد که ارتقا بدید!
پاسخ : اين طور كه پيداس شما مشكلي نداريد و بايد مشكل از سمت سايت باشه ! كاش لينك سايت را ميگذاشتي !
---------------------------------------
سوال : رشته ی من طراحی لباس هست و بسته به شغلی که دارم بیشتر وقتم رو تو سایت های لباس عروس و میگذرونم تو اکثر این سایتها عکس های لباس عروس رو فقط میشه دید و امکان سیو کردن و دانلود کردن نداره این سایتها خارجی هستن ،وقتی کلیک راست میکنم رو عکس ها این گزینه ها میاد
:settings
global settings
و ....داره ولی کپی و سیو نداره میشه لطف کنید منو راهنمایی کنید این عکس ها برام مهمه
پاسخ :‌خيلي از سايت ها جلوي ذخيره كردن عكس ها و يا متن هاي سايت خودشون را مي گيرند اما شايد بتونيد با استفاده از برنامه Internet Dowbload Manager فايل هاي يك سايت را دانلود كنيد، كافي است روي صفحه كليك راست كنيد و از گزينه Download all link with IDM استفاده كني.
-----------------------------------------
سوال : چند تا سوال دارم در مورد لب تاب
یکی اینکه من برای بایوس پسورد گذاشتم و الان متاسفانه یادم رفته چیکارش میشه کرد؟
پاسخ : بايد دنبال باطري بگردي معمولا زير باطري خود لپ تاپ هست !
2- ویندوزم 64 بیتیه و لبتابم دل 5110 که گرافیک انویدا داره 1 گیگ و درایورشم نصبه اما زمانییکه رو دسکتاپ راست کلیلک میکنم و اسکرین رزولوشن رو انتخاب میکنم و دکمه دیتکت رو میزنم و گرافیک پیش فرض رو عوض می کنم و بعدش تایید ،عمل نمیکنه و بر میگرده به حالت قبل!
پاسخ : منظور از تغيير گرافيك پيش فرض چيه ؟

3- چطور میشه در 7 بیشتر از 5 تا پارتیشن داشت و با چه نرم افزاری ؟
پاسخ :‌بله ، با برنامه هايي مثل Paragon يا Acronis.
4- برای داشتن لینوکس و مکینتش و ایکس پی در کنار 7 چیکا باید کرد؟ چون ایکس پی رو با وی ام ور نصب کردم 20 گیگ شد! آیا نسخه وی ام وری داره ؟ من از رئ سی دی نصب کردم
پاسخ :‌ شما مي توانيد همه اين ها را البته در مورد MAC درست نمي دانم، در كنار هم داشته باشيد مثلا ويندوز ۷ را كه نصب كرديد، يك پارتيشن خالي داشته باشيد و روي آن Ubuntu نصب كنيد. البته Vmware هم راه حل خوبيه، مشكل ۲۰ گيگ شدن هم در تنظيمات برنامه Vmware شما است.
5- نرم افزار پارتیشن بندی تحت بوت چیه؟
پاسخ : هردو برنامه اي كه در بالا نام بردم تحت بوت هم دارند.
---------------------------------------------------------------------
سوال :‌هروقت لپ تاپم رو روشن میکنم این پیغام رو میده:windows 7 is not genuine و روی شکل باتری هم علامت ضرب در قرمز هست که نوشته شده consider replacing your battery آیا باتریم رو باید عوض کنم؟
پاسخ :‌پيغام اولي يعني ويندوز شما نسخه اصلي نيست، حداقل كاري كه مي تونيد انجام بديد اينه كه آن را كرك كنيد.
درمورد باطري هم بايد بگم كه بديد تست كنن براتون، توي باطري ها يك چيپ وجود داره ممكنه اون خراب شده باشه.
--------------------------------------------------------------------
سوال : من از سالم بودن اسپیکر خود مطمن هستم ولی موقع اجرا فقط یک بلند گو کار می کند علت چیست ؟
پاسخ :‌ ممكنه تنظيماتي كه براي كارت صدا دارد به درستي انجام نشده باشد. و يا ممكنه فايل شما Stereo باشد و تنظيم كارت صداي شما روي Stereo نباشد.
نوشته شده توسط محمد علی زمانی در ساعت 18:1 | لینک | 30 نظر یا پرسش

به نام هستي بخش

سلام


سوال : میخواستم بدونم چگونه باید از مدیا فایر اهنگ دانلود کنم ؟. کی باید بفهمم که جوابمو میدید
پاسخ : سايت هايي مثل MediaFier,Rapidshare,4share, … سايتي بري دانلود عكس نيستند، سايتي هستند كه به صورت رايگان قابليت گذاشتن فايل برروي اينترنت را مي دهند. به دليل اين كه اكثرا از حالت رايگان استفاده مي كنيم مي بايست بعد از باز كردن لينك دانلود مدتي صبر كنيم تا لينك اصلي فايل را نمايش دهد و يا باز در صفحه بر روي دكمه Regular و يا Free و يا Slow كليك كنيم.مثلا در سايت Rapidshare مدت زمان انتظار را نمايش مي دهد.

سوال : الان دوباره که ویندوز عوض می کنم(7) و بعد از نضب ویندوز حدود15گیگ از درایو cپر میشه.و بدتر اینکه این دفعه با اینکه قبل از نصب فرمت کردم ولی ویندوز قبلی پاک نشده(هر دو دفعه رو ویندوز پس گذاشتم)!!!!لپ تاپم هیچ ویروسی هم نداره
پاسخ : خوب ويندوز ۷ حداقل ۱۵ گيگابايت از فضاي هارد را براي خودش اشغال ميكند و اين كاملا طبيعي مي باشد! اگر 64 بيتي نصب كنيد تا ۱۷ گيگ هم بيشتر مي شود.
حتما در زمان نصب درايو را فرمت نمي كنيد و يا در زمان نصب مشكلي پيش مياد !

سوال : من یه لپ تاپ ASUS دارم. وقتی لپ تاپو خریدم توی ویندوز اولش می تونستم از وبکم استفاده کنم اما وقتی ویندوز 7 نصب کردم دیگه هیچ برنامه ای برای استفاده از وبکم وجود نداره. ممنون میشم راهنمایی کنین که چه برنامه ای باید نصب کنم
پاسخ : زماني كه ويندوز قبلي بوده از خود كارخانه شركت برنامه Webcam نصب شده بوده اما حالا كه شما خودتان ويندز را عوض كرديد، مي بايست برنامه آن را نيز نصب كنيد، مي توانيد در CD هاي خود laptop يا از سايت خود Asus دانلود كنيد.

سوال :‌توی ویندوز 7 وقتی برنامه های فارسی رو نصب میکنم حروفش اجق وجق میشه چیکارش میشه کرد ؟
پاسخ :‌منظور از برنامه فارسي چيه ؟‌!!! اگر اضافه كردن زبان فارسي و فونت هاي فارسي هست و برنامه اي كه شما از آن استفاده مي كنيد مشكل پيدا ميكنه اون برنامه با ويندوز ۷ سازگاري ندارد و يا نياز به فونت خاصي دارد، اما اگر فونت كل ويندوز مشكل پيدا مي كنه ويندوز را عوض كنيد.


سوال : ولی احتیاج به عوض کردن ویندوز نداشت. توی تنظیمات کنترل پنل بود. درست شد. ولی یه مشکل دیگه هم هست. صدای کامپیوتر وصل نمیشه.؟
پاسخ :‌چك كنيد كه Driver آن نصب شده ‌؟‌آيا مخصوص ويندوزي كه هست نصب كرديد ؟‌ Driver،Chipset مادربرد را نصب كرده ايد؟ سيم و اتصالات را چك كنيد!

سوال : قبلا ویندوز xp داشتم . وقتی یک ویدیو بصورت کامل پخش میشد (مثلا از یوتیوب) این ویدیو خودبخود دانلود میشد و آنرا از این طریق بازیابی می کردم :

tools=>internet options=>settings=>view files

اما الآن که ویندوز سون دارم از این راه نمیتوانم فیلمها را بازیابی کنم .
از چه طریقی میتوانم آنها را بازیابی کنم ؟
چه کاری باید انجام دهم ؟
پاسخ :‌ بهترين راه حل استفاده از برنامه Internet Download Manager مي باشد. با اين برنامه به راحتي مي توانيد هر فايلي را از داخل سايت ها دانلود كنيد. و ديگه نيازي به بازيابي كردن نيست.

سوال :‌مدتی میشه که یاهو مسنجرم اصلا وصل نمیشه به کلی اعصابمو ریخته بهم..میگن مشکل پروکسی داره اما من اصلا نمیدونم پروکسی چی هست..پورت چیه؟اینا یعنی چی؟
پاسخ :‌كاشكي مي گفتيد به چه روشي به اينترنت وصل مي شويد.
درشبكه چندين روش براي اتصال به اينترنت داريم ! اگر اتصال شما مستقيم نباشه مانند خيلي از شركت ها در ايران ، يك خط پرسرعت مي گيرند و با استفاده از برنامه هايي مثل ISA بين كاربران توزيع مي كنند. براساس سناريو پياده سازي شده كه يكي از آن استفاده از proxy مي باشد به اينترنت متصل مي شوند. اگر هر برنامه اي بخواهد مستقل به اينترنت وصل شود مانند yahoo آن هم در سناريو Proxy مي بايست يك IP و يك عدد پورت از مدير شبكه بگيريد و در برنامه وارد كنيد.يعني آدرس و دروازه خروجي اينترنت را به برنامه معرفي كنيد.
اما اگر از اتصال مسقيم استفاده مي كنيد مثلا خط ADSL مستقيم به دستگاه شما وصل شده است برنامه Yahoo را پاك كنيد و نسخه جديد آن را نصب كنيد. اگر آنتي ويروس شما برنامه FireWall دارد بايد برنامه yahoo را براي آن تعريف كنيد و اجازه عبور دهيد.

سوال : من حدود چند سال قبل ویندوز لبتابم رو از ویستا به xp تغییر دادم برای همین مجبور شدم تمام درایور ها رو دوباره برای xp نصب کنم. حدود یک ماه پیش که اینترنت خونه وایرلس شد با driver genius همه درایور ها رو آپدیت کردم و وصل شدم. از دیروز به یکباره سیستم دیگه هیچ اینترنت وایرلسی رو شناسایی نکرد. نمی دونم اشکال از کجاست. ممکنه اشکال سخت افزاری باشه؟ الان لبتاب من با سیم به اینترنت وصل میشه.
ضمنا من هیچ نرم افزار جدیدی رو هم نصب نکرده ام.
پاسخ ‌:‌ اين كاري را كه ميگم امتحان كن. در Regional and language كشور را به جاي ايران يك كشور اروپايي انتخاب كن !

سوال : من کد فعال سازی به ویندز7 میدم خطا میده میگه کد وارد شده غلط است چیکار کنم فعال بشه؟
پاسخ :‌بايد از برنامه Activator استفاده بكني ، توي اينترنت جستجو بكني پيدا خواهي كرد. با سريال نميشه Active كرد.

سوال : از دیروز صبح کامپیوترو روشن کردم و رو درایوام کلیک کردم همشون:
gyaa,exe has encoutered a problem and needs to clos we are sorry for the inconvenience
اینو میده
بعد اینم میده:pleas tell microsoft about this problem
اخرشم اینو میده :don"t send
یعنی چی اینا؟چیکا باید بکنم ؟
همه ی درایوام همین میاد
درایوامم حجمش فول نیست
پاسخ : يك بار سعي كن با استفاده از دكمه موجود در بالاي صفحه My computer به نام Folder وارد درايوها بشي و يا روي درايو ها كليك راست كنيد و گزينه Explorer را انتخاب كنيد.اگر باز شد علت وجود ويروس مي باشد.

سوال : پس چه وقت به سوالات ما پاسخ می دهید ؟
پاسخ :‌من شرمنده هستم وقتم پرشده نمي رسم سريع پاسخ بدم !


سوال : بعضی از فولدرهای روی هارد اکسترنالم دیده نمیشه.ویندوزم سون هست.تنظیمات فولدر اپشن برای نمایش فولدرهای هایدن رو انجام دادم ولی فایده نداره. اگر اسم فولدر رو تایپ کنم بازش میکنه. حالا اسم دقیق بعضی فولدر هام یادم نیست.چطوری قابل نمایش میشن؟؟
(هارد را اسکن کردم)
پاسخ :‌با سيستم ويروسي Scan كردن فايده نداره !‌ براي اطمينان مي توني از برنامه Total commander استفاده كني. قبلش بايد در Option اين برنامه در قسمت Display نمايش فايل هاي مخفي را فعال كنيد. با همين برنامه هم مي توانيد پوشه هاي مخفي شده را به حالت عادي برگردانيد. با كليك راست پوشه ها را انتخاب كنيد و از منوي File از گزينه Change Attributes استفاده كنيد.

سوال : میشه یه نرم افزار واسه درست کردن کلیپ معرفی کنید. هم برای درست کردن کلیپ از عکس هم از ودیدیو . شبیه درست کردن فیلمهای عروسی که چندتا کادر همزمان بخشهای جداگانه ای نشون بدند
پاسخ :‌Ulead video studio

سوال : ویندوز من سونه. یه مدتی میشه که آیکن فایل های ویدئویی رو به صورت آیکن معمولی نشون میده. قبلا آیکن فایلهای ویدئویی رو به صورت یک عکس از محتوای فایل نشون میداد.مثل آیکن عکس. آیا تنظیمات خاصی داره که به حالت اولش برگردونم؟
پاسخ :‌يه راه حل ساده اينه كه User ويندوز را پاكك كنيد و با يك نام كاربري جديد وارد شويد احتمالا درست ميشه !

سوال : بنده ازخریدکامپیوترم یک سال میگذره"حال که میخام ازهدفون استفاده کنم صدای خروجی ندارم باپرسش گفتن باید«آنبرد»بشه یعنی بایدچیکارکنم.
پاسخ : برخي از مادربرد ها بايد تنظيم بشن كه چه گوشي اي متصل شده ! معمولا برنامه تنظيمش را در كنترل پنال مي بينيد. حالا اين كه بايد آنبرد بشه نمي دونم !

سوال :‌ چگونه می توان آنتی ویروس نود 32 را روی سیستی که به اینترنت وصل نیست نصب نمود که قابل استفاده باشد؟
پاسخ :‌كافي است كه فايل برنامه را در CD و يا Flash .... داشته باشد و برنامه را نصب نماييد. براي به روز رساني هم مي توانيد از سايت هايي مانند Softgozar.com كمك بگيريد.

سوال :‌ با چه برنامه ای دی وی دی های منوی رایت میشه؟ مثلا یک دی وی دی 4فیلمه
پاسخ :‌با برنامه Nero مي توانيد اين كار را انجام دهيد.

سوال : من ویندوز سون دارم وقتی از اینترنت فایلی را دانلود میکنم مثلا فیلم خوب دانلود میشه اما وقتی میام ازش استفاده کنم ویندوز از کار میافته بعد خود ویندوز نه کامپیوتر ریستارت میشه میخاستم بدونم مشکل از کجاست؟
پاسخ :‌ با استفاده از برنامه هاي Kmplayer,VLC Player امتحان كردي ؟ درست نمي تونم كمكت كنم دليل مبهمي داره !

سوال :‌ کامپیوتر من ایدی نمیسازه نمیدونم چرا سایتو باز نمیکنه
پاسخ :‌يك بار History را پاك كنيد و برنامه Flash player را به روز كنيد و اگر نشد مجدد با Firefox , Chrome امتحان كنيد.

سوال : يك نرم افزار ارتباط با گوشي موبايل رو ويندوز سون نصب كرده بودم كه شماره تلفن ها و اس ام اس هاي موبايلم توش بود بعد از مدتي خواستم ويندوز رو عوض كنم يادم نبود اس ام اس ها و شماره هام ميپره. حالا ويندوز سون جديدي دارم كه از فايل هاي نرم افزار موبايلم بك آپ گرفته (از پروگرام فايل ويندوز قبلي كپي گرفته) اما خود نرم افزار پريده. نميتونم دوباره اون نرم افزار مويال رو برگردونم؟ تا اس ام اس ها و شماره هام رو بازيابم؟؟!!!! :(((((((( (با توجه به اينكه از پروگرام فايل ويندوز قبلي كپي گرفته)
پاسخ :‌برنامه قبلي را مجدد پيدا كنيد از اينترنت و يا هرجا دوباره نصب كنيد يك بار backup بگيريد و فايل backup قديمي را جايگزين فايل جديد كنيد و اينبار سعي كنيد كه Backup را برگردانيد شايد درست بشود.

سوال :
من الان چندماه هستش از اینترنت ای دی اس ال استفاده میکنم و قبلا یه مودم ای دی اس ال داشتم که چون خراب شدش مجبور شدم برم و یکی دوروزه یه مودم جدید بنام (دی لینک مدل دی اس ال2730یو )بگیریم که وایرلس ان 150و ای دی اس ال و مودم رویتر هستش.حالا یه مشکلی که بهش برخوردم اینه که با این مودم اولا که یاهو مسنجرم و یه مسنجر دیگه که دارم هیچ کدومشون باز نشه با اینکه اینترنتم وصله و بعضی از سایتها رو هم باز نمیکنه (و بعضی دیگه از سایتها رو باز میکنه) .نمیدونم دلیلش چیه؟ایا این سری از مودمها تغییراتی دارن که باید انجام بدم یا مشکل از چیزی دیگه یا اینترنت اکسّپلویرم هستش؟با اینکه اون مودم قبلیم همه سایتا و مسنجرا رو برام باز میکردش .
پاسخ :
Modem ها تنظيم خاصي ندارند احتما 99٪ اشكال از مودم نيست. مي توانيد Firmware مودم را به روز كنيد.


سوال :‌ در بعضی سایت ها یا لینک ها که میخوام وارد بشم پیغام
server not found رو می بینم .می خواستم بدونم مشکل از firefox هست البته با explorer هم به همین مشکل برخورده ام.

پاسخ : خير مشكل از سازنده سايت و سرور آن مي باشد.سوال : قبلا ویندوز کامپیوترم دارک ادیشن بود موقع نصبش فول آپشن رو که میزدی همه درایورها اتومات نصب میشد دیگه نیازی به نصب درایورها نبود اما حالا دوس داشتم ویندوزشو ایکس پی نصب کنم صداش نصب نمیشه مادر بردمم گیگابایته هر درایور صدایی براش میارم جواب نمیده لطفا راهنمایی کنید چی کار کنم؟؟چند مورد گیگابایت آوردم فایده نداره.....
پاسخ :‌ من مدل دارك اديشن نديدم و توصيه مي كنم از ويندوز هاي دست كاري شده استفاده نكنيد. براي پيدا كردن Driver هم مي توانيد از سايت گيگابايت استفاده كنيد.

سوال :‌ رایانه من موقع ای که دارم فیلم میبینم یا چیزی دانلود می کنم و دست به رایانم نمی زنم بعد تقریبا نیم ساعت خود به خود خاموش مي شود.
پاسخ :‌ وارد Control panel بشو سپس Power option در اونجا هرچي تنظيم مي بيني از ليست روي never بذار.


سوال : من یک برنامه به زبان فورترن دارم که لازم است آن را به فایلی با پسوند dll جهت اجرا در برنامه ای دیگر تبدیل کنم. لطفا مرا در این زمینه راهنمایی کامل بفرمایید. در ضمن سیستم عامل کامپیوتر من ویندوز xp است. کامپایلرهایی مثل g77 را هم دانلود کرده ام ولی نتوانسته ام برنامه ام را کامپایل کنم
پاسخ :‌ من با برنامه فورترن كار نكردم، اما فكر مي كنم براي تبديل به Dll بايد مقداري كدنويسي او قطعه كد را تغيير بدهيد چون فايلي خارج از برنامه ميشه !


سوال : من کامپیوترم خاموش شده دیگه هر کاری میکنم روشن نمی شه دکمه پاور روشن میشه ولی صفحه نمایش نمیاد ؟
پاسخ : زمان روشن شدن صداي تك بوق شنيده ميشه ؟‌اگر نه مشكل كارت گرافيك داريد.نظر : با سلام و خسته نباشید به شما. سایت خوبی دارید ولی به نظر من شما اطلاعات زیادی در مورد کامپیوتر ندارید
پاسخ :‌من درحد توانم پاسخ مي دهم اگر فكر مي كنيد اطلاعات شما بيشتر مي باشد بسمه الله... .سوال : من چند روز است که ویندوز نصب کردم ولی متاسفانه بلد نبودم و یک درایو بیشتر ندارم لطفا به من بگویید چنار باید بکنم.
پاسخ : با استفاده از برنامه هايي مثل Paragon hard disk manager و يا Acronis disk director و ... مي توانيد پارتيشن هاي خود را بزرگتر و يا كوچكتر نماييد.
احتمالا شما در زمان نصب ويندوز كل هارد را پاك نموديد سپس كل هارد را يك درايو تعريف كرده ايد.سوال : من ویندوز 7 دارم.هر چند لحظه یهو مانیتور خاموش روشن میشه بعد این پیغامو میده: display driver stopped responding and has recovered
پاسخ :‌ زماني كه درحال كار هستيد و برنامه اي باز مي كنيد كه نياز دارد درايور يا فايل رنگ بندي را تغيير دهد اين پيغام را مي دهد. مثلا photoshop و يا برخي از بازي ها !!! فكر مي كنم تنظيمي باشه كه ديگه اين پيام را نمايش نده ! اما حضور ذهن ندارم بگم.سوال :
مدتیه فایل آپدیت ویندوز موقع شات دان میاد و همیشه هم هست انگار مشکلی داره مثلا فایل خراب باشه هیچوقت نصب نمیشه قبلا یکی بود الان دوتا شده و همیشه هست ؟

پاسخ : حقيقتش من خودم نميذارم ويندوزم به روز بشه چون معمولا بخش از سرعت اينترنت را مي گيرد ...! اما فكر كنم اگر در Control panel در قسمت Update ، گزينه Trun Off را انتخاب كنيد و باز در Control Panel در قسمت Security Center از منوي سمت چپ روي آخرين گزينه كليك كنيد و تمامي تيك ها را برداريد.
و اينكه يك بار به ويندوز اجازه بدهيد اين دو فايل دانلود شده را نصب كند حتي براي چند ساعت.سوال :
من 3 تا اهنگ دانلود کردم و خوب بود ولی نمیدونم چرا الان وقتی میخوام چیزی را دانلود کنم نمیتونم و این پیغام واسم میاد
unable to download .....from .dc363.4 shared.com
the operation out
اون نقطه چینی که گذاشتم منظورم اسم اون فایل یا اهنگ که مینویسه ! میخواستم بدونم علتش چیه و باید چیکار کنم ؟
پاسخ : علت هاي زيادي مي تونه داشته باشه !! يك بار با برنامه internet Download manager امتحان كن ببين با اين برنامه هم دانلود نمي شه ؟سوال : من مودم وای فای دارم و لب تاپم ویندوز ویستا, چند روزه نمیتونم وصل شم به اینترنت,سیستمم اصلا مودم رو نمیشناسه,فکر میکنم تمام تنظیمات سیستم بهم خورده ,باید چه کار کنم؟
پاسخ : سعي كنيد مرحله به مرحله چك كنيد ! يك بار مودم را Reset كنيد و مجدد تنظيم كنيد ممكنه كه هنگ كرده باشه !سوال : من دیروز رفتم کافی نت و نرم افزار بابیلون 9 رو همراه Tune up utilities 2011 دانلود کردم چند تا فایل Word 2011 هم که شامل رمز فایل های زیپ شده بود ریختم که خودم تو کافی نت نوشته بودم بعد از این اومدم خونه که دیدم نام فلشم عوض شده و وقتی میخوام بازش کنم این پیغام رو میده:
The disk in drive I is not formatted.
do you want to format it now?
حالا هیچ راهی نداره که من بتونم اطلاعاتم رو که تو فلشه بدست بیارمنرم افزاری چیزی....فلشم هم سیلیکون پاور است.
پاسخ : به احتمال زياد ويروسي شده ، با كليك راست روي فلش و انتخاب Explorer هم باز نميشه ؟‌
يك بار ويروس كشي كن ، اين ها در شرايطي هست كه با جدا كردن فلش از كامپيوتر كافي نت باعث خرابي يا پريدن پارتيشن فلش نشده باشه. اگه پريده باشه بفكر Recovery باش.سوال : من ویندوزم اکس پی هست میخوام 7 نصب کنم.اما سی دی بوت نمیشه و وقتی 7 رو میندازم دوباره میاد رو اکس پی که نصبه.دلیت میزنم بوت نمیشه ولی اف2 رو میزنم میشه تنظیم میکنم از سی دی بوت شه اما نمیشه سی دی هم سالمه کامپیوترم هم خانگی و رمم 1
پاسخ : ممكنه كه Boot cd مشكل داشته باشه و يا cd-rom , dvd rom مشكل داشته باشه!
با رم 1g توصيه مي كنم ويندوز ۷ نصب نكنيد.


سوال :‌چگونه فایل هایی که در اد / ریموو هستند و هیچگونه پاک نمیشوند را پاک کنیم
ممنون
پاسخ :‌ با برنامه هايي مثل your uninstaller مي تونيد تمامي فايل هاي يك برنامه را پاك سازي كنيد.
وب سایت پست الکترونیک


سوال :‌
من كامپيوترمرو 2 روزه خريدم ، وقتي ميخوام خاموش كنم بعد از خاموش شدن كامل خود به خود دوباره روشن ميشه و اولش يه صفحه آبي مياد و بعدش هم سيستم بالا مياد؟
پاسخ : داخل Bios مادربرد گزينه اي هست به اسم power by ring يا شبيه به اين، اين گزينه را غير فعال كن. البته براي اطمينان ميتوني قبلش سيم تلفن را از مودم جدا كني و ببينيد بازم اينطور ميشه ؟‌!
و چك كنيد كه كليد پاور شما به درستي كار ميكنه و يا سيم هاي اتصال به مادربرد را به درستي وصل كرده اند.!سوال :
من وقتی کامپیوترم را روشن میکن فن آن خیلی صدا میدهد و این در حالی است که فن به تنهای هیچ صدای ندارد اما موقعی که در پاور قرار کیگیرد صدای زیادی تولید میکند چند تا فن دیگر خریدم و تعویض کردم اما نشد آیا پاوری هست که موقع کار کردن صدا ندهد؟
پاسخ :‌ بعضي از فن ها زماني كه فشار و يا بار روي دستگاه هست در دور بالايي كار مي كنند تا بيشتر دستگاه را خنك كنند ! احتمالا زماني كه فن را در پاور قرار مي دهيد، پاور دستور دوربالا كار كردن را مي دهد! اما در خارج از پاور دستوري صادر نمي شود !
بله پاور هايي هستند كه بي صدا كار مي كنند و معروف Power Silent مي باشند اقلب داراي فن هاي بزگي هستند.سوال :‌
ویندوز ۷ دارم روی لپتاپ.از بلندگوی کامپیوتر صدا نمیاد .اما از هدفن صدا دارم.
پاسخ :‌ چي بگم ؟‌! اينجوري نميشه جواب داد بهتره به يه آدم فني نشونش بدي!


سوال :‌ من وقتی فلش میموری یا رم گوشی به کامپیوتر میزنم کامپیوتر خاموش میشه مشکل ازچیه
پاسخ :‌ ويروس ! نداشتن اتصال به زمين كيس !سه شنبه 25 مرداد1390 ساعت: 3:32 توسط:علیرضا
سوال : من از ADSL استفاده میکنم وموقع ای که وصل بشم باید یک دور
disable و Eanbl کنم
پاسخ :‌احتمالا دستگاه را در حالت Standby يا Hibernate قرار ميديد !


سوال : من چند روز پیش ویندوز 32 بیتی 7 لپ تابم رو عوض کردم و یک 64 بیتی ریختم از همون روز تا حالا هر موقع لب تابم رو شن میکنم هنگ میکنه به صورتیکه هیچ دکمه ی کیبورد از جمله کنرل الت دکیت و کبس لاک و .... کار نمی کنه و موس هم تکون نمی خره تنها کاری که میشه کرد اینکه دکمه ی پاور رو چند ثانیه نگه داری و خاموشه شه بعد دوباره که روشن میکنه دوباره هنگ میکنه این مورد زمان خاصی نداره بعضی اوقات سریع بعضی اوقات دیرتر هنگ میکنه اما حتما این اتفاق می افته مثلا وقتی از اینترنت میام بیرون و کابل لن رو در میارم سریع هنگ میکنه مدل لب تاپ ایسر 5738 میباشد من می خواستم بدونم مشکل نرم افزاری است یا سخت افزاری و راه حل چیست؟
پاسخ : اگر Driver هاي 64 بيتي وبندوز را نصب كرده ايد و باز هم اين مشكل وجود داره احتمالا مشكل از ويندوزي است كه نصب كرده ايد! نبايد مشكلي داشته باشه!

سوال : مشکلم اینه که :1-وقتی از دستگاه دیجیتال فیلمی ضبط میکنم ، تو سیستمم بدون صدا اجرا میشه فقط تصویر داره ، با برنامه های kmplayer ، media player ، nero ، media player classic باز کردم ولی باز هم صدا نداشت ، پسوند فیلم ts هست2-با دوربین دیجیتال که فیلم میگیرم تو برنامه media player صدا داره ولی تو kmplayer بدون صدا پخش میشه ، پسوند فیلم mov هست !

پاسخ : مشكلي اكثر برنامه هاي ضبط دارند مثل برنامه هاي TV Tuner و ... يك درايور روي سيستم ميريزند كه فقط با اون اجرا ميشه ! يعني اگر با خود برنامه TV Capture ضبط كرده ايد بايد باخودش هم آن را پخش كنيد !!!! بهتره كه با برنامه هايي مثل ulead Video studio اين كار را بكنيد و از فرمت هاي تصويري استاندارد مانند Avi,Mpeg,Mpeg2 و .... استفاده كنيد.
براي دوربين ديجيتال هم تست كنيد به جاي فرمت mov از فرمت ديگه اي استفاده كنيد.


سوال: من لپ تاپم ویندوز 7 روش نصبه نمیدونم چطور اسکنر و پرینترام رو بهش وصل کنم
برای استفاده مجبورم فایلامو بریزم روی فلش و ازین کامپیوتر به اون یکی انتقال بدم
خیلی سرچ کردم ولی چیزی دستم رو نگرفت.
مدل های اونارو مینویسم امیدوارم کمکم کنید
printer:
1-Hp lazer jet 4L
2-Hp desk jet 1280
Scanner:
Bearpaw2400cu

پاسخ :‌ خيلي ساده ! كافيه هركدام را با كابل USB به سيستم وصل كنيد و Driver هرسه را روي سيستم نصب كنيد.


سوال :‌من انتی ویروس نود 32 رو نصب کردم و الان گزینه آپدیتش قرمز شده و وقتی روی ایکن نود کلیک میکنم یک پیغام خطا میاد و هر دکمه اش را بزنم بسته میشود و از طرفی هم وارد میشم کلا حذفش کنم روش کلیک میکنم کل صفحات بسته میشه .
پاسخ : احتمال ۹۹٪ سيستم شما ويروسي هست و آنتي ويروس شما هم خراب مي باشد!


سوال : وقتی ویندوز عوض میکنم بعد از نصب گرافیک و کارت صدا همینکه میخوام برنامه ها رو نصب کنم تسک منجر غیرفعال میشه و سیستم ویروس اتوران میسازه؟درصورتی که سیستم ویروسی نیست.یا اینکه بعد از مدتی خودبه خود تسک منجر غیرفعال میشه و ویندوز زود خراب میشه؟

پاسخ :‌ بله ويندوز ويروسي نيست اما زماني كه برنامه ها يا درايور ها را مي خواهيد نصب كنيد ويروسي ميشه ! منظور اين كه Source برنامه ها ويروسي هستند.!!


سوال :‌ سیستم من اصلا شات دان نمیشود و درایوهای یو اس بی من از کار افتاده و تسک منیجر من هم باز نمی شود و وقتی از طریق پنجره ران آنرا تایپ میکنم می آید ولی 100درصد ظرفیت حافظه مرا اشغال کرده آنتی ویروس من اصل است و کسپرسکی است و هر روز هم آپدیت میکنم اما آن چیزی را نمایش نداده !
پاسخ : اي را در نظر بگيريد زماني كه شما بهترين آنتي ويروس را داشته باشيد و به روز هم باشد! مي خواهيد روي يك ويندوز كه پر از ويروس هست نصب كنيد !‌ مثلا براي شما ويروس كشي كند!
برخي از ويروس ها آنتي ويروس ها را كنترل مي كنند ! پس چه كاري بايد بكنيم ؟ يك ويندوز نصب كنيم بعد آنتي ويروس سالم و به روز سپس ادامه .... .

سوال : سلام من يه فايلي از تو لپتاپم پاك شده.ميخواستم ببينم چطوري ميشه برشگردونم؟
پاسخ :‌ با برنامه هايي مانند Recovery my file و ... ميتونيد برگردانيد اما فكر نكنيد كه سريع و راحت اين كار انجام ميشه ! بستگي به حجم درايو شما به دنبال كل فايل هاي پاك شده مي گردد و شما در ميان آن ها بايد فايل خودتان را پيدا كنيد كه حدود ۴ ساعت به بالا زمان مي برد.


سوال :‌ چرا موبایل ها با اینکه فن ندارند داغ نمی کنند؟
پاسخ :‌ آن ها هم داغ مي كنند ! اما مقدار حرارت آن ها كمتر است و در دماي محيط خنك مي شوند! درنظر هم داشته باشيد كه ساختار آن ها طوري طراحي مي شود كه كمترين حرارت را داشته باشند، اما نمونه هايي هم هستند كه زماني كه با آن ها بازي مي كنيد داغ مي كنند !


سوال : من هر کاری میکنم Adobe Acrobat Reade r نصب نمیشه و ارور میده چه کار کنم؟
پاسخ : چه خطايي ؟ميده ؟

سوال: فيفا 12را نصب كردم اما بازي را كه اجرا ميخواهم بكنم از تو بازي بيرون مي آيد!
پاسخ :‌ كرك بازي را درست انجام دادي ؟‌ درايور كارت گرافيك درست نصب هست ؟‌ چك كن استاندارد ويندوز نباشه!

سوال :
man windows 7 kar mikonam va ba vojude nasbe flash player file haye videoyi dar web ejra nemishavand chera?
پاسخ : مشكل از نصب نبودن Flash Player هست !‌ آخرين روژن را كه ۱۱ هست نصب كن !


سوال : به وسيله Yahoo! Messengerميخواستم ID بگيرم اماپيغام مي دهد كه اتصال انجام نميشه چه كاري بايد انجام دهم لطفا براي ساخت IDهم توضيح بدهيد
پاسخ : ياهو مسنجر اين مشكل را در موقع ايجاد كاربر داره ! بهتره كه يك ايميل جديد در سايت ياهو بسازيد و با آن نيز مي توانيد از مسنجر هم استفاده كنيد . براي ساختن به لينك http://mail.yahoo.com وارد شويد و روي دكمه Sign Up بزنيد و فرم ثبت نام را پر كنيد.


سوال : تو کامپیوترم اصلا کلا تا و... پ.!! !ن نزنم نمیتونم هیچ مسنجری رو بالا بیارم با هر ایدی میزنم اصلا بالا نمیاد
کلا وقتی با یاهو مسنجر هم میام بعد دو دقیقه دگه پی ام نمیره و نمیاد!!!!

پاسخ :‌چند روزي اين مشكل به وجو آمده بود، اما الان برطرف شده !!! مشكل فيلترينگ ايران و اينترنت ايران بود.
وچون شما با و... پ.!! !ن متصل ميشيد و سرعت آن پايين است اتصال دچار مشكل ميشه !


سوال :‌ من برنامه jaws pdf را نصب كردم اما پيام زير را ميدهدچكاركنم؟

can not find the jaws pdf creatorprinter.aborting
پاسخ :‌من با برنامه PDF Factory كار كردم و كافي است كه فايل ورد را با پرينتر اين برنامه پرينت بگيريد.!

سوال :
من ویندوزxpنصب کردم اما صدا نداره
چند تا سی در driverهم امتحان کردم ولی هیچ فایده ای نداشته
باید چکار کنم ؟
پاسخ :‌بايد درايور مخصوص ويندوز XP را پيدا كنيد و نصب كنيد بهترين راه پيدا كردن هم مدل مادربرد را در سايت سازنده وارد كنيد و از خود همان سايت دانلود كنيد.!

سوال :‌ من بازی Pes 12 رو نصب کردم ولی در حین بازی کردن این ارور میاد چیکار باید بکنم؟
warning! Temperature too high!
پاسخ : احتمال زياد گرافيك و يا Cpu شما داغ ميكنه! از نظر تهويه هوا چك كنيد و اگر نشد يك مقدار تنظيمات گرافيك بازي را كمتر كنيد.

سوال :‌ قبلا می توانستم از ایمیلم فایل دانلود کنم ولی الان نمی توانم مشکل از چیه؟
پاسخ :‌ با Firefox , chrome امتحان كنيد !

سوال :‌ من برنامه gaws pdf را نصب كردم ولي درست نصب نشد حالا هر چي ميخوام از قسمتprogram در control panel پاكش كنم پاك نميشه يعني آيكانش هنوز هست و مجدد هم كه نصب ميكنم باز هم كار نميكنه چطور ميتونم اين برنامه را كامل حذف كنم؟

پاسخ : با برنامه Your Uninstaller امتحان كن ! البته قبلش يك بار برنامه را دوباره نصب كن و اگر گزينه Repair داره بزن!

سوال :‌ وقتی که من میخوام کامپیوتر رو خاموش کنم یه پیام میده که آیا میخواهد آپدیت را اینستال کنید لطفا بگید مشکل از چیه؟
پاسخ :‌مشكلي وجود نداره ويندوز شما update دانلود كرده ! براي نصب برخي از آن ها نياز هست قبل از خاموش شدن انجام بشه !

سوال :‌ از طریق مودم adsl وایرلس روتری که گرفتم ، با همسایه بقلیمون که برادرمه کامپیوترهامونو به همه بشناسونیم تا اون بتونه از پرینتر من هم استفاده کنه. و همچنین فایلهای دانشگاهیمونو با هم share کنیم.
راستی : برادرم هم pc داره که با دانگل وایرلس آنتن دار به اینترنت من وصل شده و هم لپ تاپش وایرلس داره.

پاسخ : كافيه كه مودم را در محلي قرار بديد كه كامپيوتر برادرتان و يا لپ تاپ هم فركانس راديويي را به خوبي دريافت كنه ! براي انتقال فايل بين هم ديگه از گزينه Share كه با كليك راست برروي هر فولدر مي تونيد انجام بديد! براي ديدن همديگه هم كافيه در Run با اين ساختار IP را وارد كنيد ! \\IP_ADDRESS مثال : \\192.168.1.2
براي نصب پرينتر كافيه با باز كردن سيستم شما از طريق آدرس IP بر روي پرينتر شما دوبار كليك كنه تا نصب بشه ! فقط قبلش شما بايد پرينتر خودتان را Share كنيد كه آن هم با يك كليك راست ساده انجام ميشه !!

سوال : من چند تا سیستم ایکس پی داشتم که به سرور 2003 جوین بود و داشت کار میکرد
الان ویندوز 7 ریختم و هر کاری میکنم به سرور 2003 جوین نمیشه و ارور میده

پاسخ : مشكلتون با Run as administrator يا كم كردن مقدار UAC كاربر حل ميشه!

سوال : بعد از استفاده از یک ابزار بهینه و بعد از ریستارت شدن یک دفعه همه ی ایکن های کامپیوترم بهم خورد..مثلا در صفحه دسکتاپ بر روی ایکن ها یک ایکن کوچک سفید هم اومده همانند عکسی که براتون گذاشتم و همچنین قسمت کامپیوترکه میرم روی درایو ها این علامت ضربدرقرمز همانند عکس اومده و کلا تغییر کرده ایکن ها...البته اینو اشاره کنم که درایو ها باز میشوند و ویندوز من سون است

پاسخ :‌يك بار كاربر را در قسمت user acount كنترل پنل كامل پاك كنيد و دوباره به اسم دسگه ايجاد كنيد احتمالا درست ميشه !

سوال :‌من چند روزه نرم افزار oovooدانلود کردم اما نمیتونم باهاش چت کنم میشه لطف کنین و طرز کارشو بهم توضیح بدید؟

پاسخ :‌ اين برنامه بيشتر براي كنفرانس تصويري به كاربرده مي شود و كاملا مانند Yahoo messenger مي باشد، قبل از استفاده بايد يك نام كاربري داشته باشيد كه لينك ثبت نام در خودبرنامه وجود دارد به نام Register و يا Sign up . بعد از ثبت نام بايد وارد برنامه بشويد. از اين به بعد كافي ست كه آدرس oovoo يك فرد ديگر را داشته باشيد تا بتوانيد با آن Chat,Video Call,Voice و ... انجام دهيد.

سوال : کامپوترمن پنتیوم 4 با سی پی یو اینتل2.4 ورم 512 با ویندوز ایکس پی 3 می باشد. برای مروروب از اکسپلور8 وموزیلا استفاده می کنم اما متاسفانه در باز کردن بعضی از سایت ها به مشکل بر
می خورم وکامپیوتر ری استارت می شود مثل سایت بانه مارکت.
سه سوال دارم 1علت ری استارت شدن کامپوتر چیه؟
2وبا توجه به اینکه کار من با کامپیوتر فقط اینترنت هست لزومی داره از کامپوتر
به روزتری استفاده کنم؟
3برنامه افیس هم مشکل دارد وموقع کارالارم جهت بسته شدن می دهد.علت چی؟
مطمِن هستم سیستم ویروسی نیست.و دمای سی پی یو هم بالا نیست از انتی ویروس شید استفاده می کنم

پاسخ : با اين توصيف كه ويندوز شما ويروسي نباشه و هيچ مشكلي نداشته باشه ! نمي دانم!

سوال : من موقعی که دانلود میکنم کامپیوتر خود به خود لوگ اف میشه (مواقعی که من نیستم )و روشن نمیشه(پس ادامه دانلودانجام نمیشه ) تا موقعی که من خودم روشن کنم بعد از روشن کردن ای دی ام به طور خودکار ادامه دانلود رو انجام میده ولی لینکهایی که تو ای دی ام دارم خیلی زود خراب میشه (مثلا یک ساعت یادو ساعت یا یک روز از مدیا فایر دانود میکنم) کامپیوترم باید شبانه روزی روشن باشه مشکل خاموش شدن از چی میتونه باشه

پاسخ : در قسمت Power option در كنترل پنل چك كن كه همه گزينه ها روي Never باشند و در برنامه IDM هم چك كن كه در قسمت Download>scheduler چيزي به عنوان خاموش كردن سيستم و ... بعد از پايان دانلود ها نداشته باشه !‌ ممكنه كه مانند مادربرد هاي Asus خود مادربرد هم برنامه اي براي اين كار ها داشته باشه چك كنيد كه آن هم فعال نباشد.

سوال : بنده هر وقت ویندوز رو نصب میکنم به دلیل دسترسی به اینترنت پر سرعت همون جا هم ویندوز رو تا اون روزی که آپدیت داره ، به روز میکنم
منهتی هر سری چیزی در حدود 400 مگابایت از حجم اینترنتم رو میگیره
حالا سوالم اینه که روشی هست که با اون بتونم تمام آپدیت هایی که روی ویندوز انجام دادم رو یک جایی سیو کنم و بار بعد دیگه نیاز به آپدیت مجدد نباشه و فقط اونو قبلی ها رو نصب کنم
پاسخ : بهترين راه اينه كه با اين موضوع در اينترنت جستجو كنيد ؛آپدیت آفلاین ویندوز سون Windows 7 All Updates؛ و به صورت offline تا يك تاريخ را داشته باشيد سپس بعد از نصب ويندوز آن را نصب كنيد. از اين به بعد به روز رساني ها كمترخواهند شد.

سوال : من بروي سيستمم ويندوز سون نصب كردم اما تصميم دارم ويندوز ايكس پي را هم بروي سيستمم داشته باشم و هر كدام اين ويندوزها را بر روي درايوهاي جداگانه نصب كرداما نمي دونم براي بالا امدن هر دو ويندوز بايد چكار كنم يعني موقع بالا امدن سيستم از من بپرسد كه با كدام ويندوز بالا بيام.
پاسخ : كافيه كه اول از همه ويندوز قديمي تر يعني XP را نصب كنيد سپس از داخل ويندوز XP ويندوز ۷ را نصب كنيد.

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم اسفند 1390ساعت 18:46  توسط عارف رومیاتی  | 

=================================

سوال : چطور میشه وقت بازی هایی که تموم شده رو دوباره پر کنم؟؟؟ زود جواب بدین بازی نیمه مونده خیلی مهمه ادامش؟

پاسخ :‌احتمالا شما بايد براي ادامه اون بازي پول پرداخت كنيد! بعيد ميدونم از اين راه بشه اما ساعت سيستم را چند روزي عقب بكشيد شايد درست شد.

=================================

سوال : وقتی که برخی بازی ها وبرنامه ها رو باز می کنم خارج می شه نمی دونم باید چکار کنم؟
که یکی از کزینه ها close perogram است ودیگری online check است لطفا کمک کنید

پاسخ: احتمال زياد مشكل از درست نصب نبودن درايور كارت گرافيك شما مي باشد! و يا اينكه ويندوز شما خراب شده است.

=================================

سوال : من یه لب تاپ وایو مدل s series vpcs116fgدارم امروز که خواستم روشن کنم تعدادی خطوط رنگی به رنگ های مختلف رو مونیتور ظاهر شده اگر ممکنه کمکم کنید تا این مشکل رو رفع کنم . در ضمن درایور لب تاپ ایرادی نداره و اون خطوط به صفحه دسکتاب ربطی نداره و همون موقع که می خواهم روشن کنم قبل از اینکه صفحه اول دسکتاپ بالا بیاد اون خطوط ظاهر می شود

پاسخ: احتمالا اتصالي و يا قطعي در رابط و يا سيم هاي مانيتور داريد. به يه تعميركار يا گارانتي مراجعه كنيد و از درستي اتصالات مطمئن شويد

=================================

سوال : من یه ای دی دارم هر کاری میکنم که با یاهو مسنجر اونو باز کنم نمیتونم این کارو با تمام ورژن ها ی یاهو مسنر کردم بازم نمیشه میخوام از سایت ایمیلامو هم چک کنم بازم نمیشه اینم ارور:
sing-in problem
u pleas clik ''try again ''to-entyou id and password ,if you have forgotten you id or password, click''sing-in problems
این بود پایین هم این گزینه ها بودن :
new user sing-in peroblems try again

پاسخ: يعني اين كه شما رمز عبور را اشتباه وارد مي كنيد. ممكنه كسي پسورد شما را عوض كرده باشه مثلا هك شده باشه و شما نمي دونيد.

=================================

سوال :هر وقت به اینترنت توسط ADSL وصل میشم سیستم ریستارت یا خاموش میشه علتش چیه یا روشن نمیشه یا کلا از برق قطع میشیم بعد وصل میشیم ویندوز بالا میاد

پاسخ: احتمالا ويندوز شما ويروسي است.

=================================

سوال : من یه فلش پلیر از اینترنت دانلود کردم حالا سیستمم وارد چت روم نمیشود یه علامت زرد رنگ شبیه سپر در قسمت پایینی صفحه کامپیوتر هست حالا بایدچیکارکنم که وارد چت روم بشه

پاسخ: اون علامت ربطي به فلش پلير نداره اون براي به روز رساني هاي ويندوز هست. وارد نشدن هم اين روز دلايل زيادي داره كندي سرعت ، قديمي بودن ورژن ياهومسنجر و ... .

=================================

سوال : همسر من یه سایت داره کسی که این سایت رو راهاندازی کرد بعداز مدتی کوتاهی کردن در نوشتن مطالب تصمیم گرفتم این کاررو خودم انجام بدم ولی بلد نیستم وارد بشم
من خودم یه وبلاگ رژیمی دارم http://royayemann.blogfa.com/
متاسفانه فکر میکردم مثل وبلاگ هست

پاسخ: راستش لينكي كه داديد براي وبلاگ خودتون هست ، اما سايت چي شد ؟‌ معمولا برنامه نويس سايت يك لينك يا صفحه ورودي طراحي كرده كه شما بتونين از اون طريق وارد سايت بشيد و مطالب سايت را به روز كنيد. اين ها همه به نوع برنامه نويسي سايت ربط داره.

=================================

سوال : از ويندوز اورجينال لپ تاپم داشتم بک اپ مي گرفتم که در حين رايت دي وي دي سومي عمل رايت را ديگر انجام نمي داد و دي وي دي را سوخت . با تکرار انجام بک اپ گيري از نو کاري از پيش نرفت. حالا مي خواهم بدانم که ايا امکان اين هست که بک اپ را به طور کامل بتوانم انجام دهم و يا اينکه اگر ويندوزم بپره بايد قيد ريکاوري کردنش رو بزنم؟

پاسخ: احتمالا لپ تاپ شما Sony يا Asus است، حقيقت اينه كه من خودم زياد با اين مشكل برخورد كردم و هيچ وقت به درستي نتونستم از برخي لپ تاپ هاي اين دو برند Backup تهيه كنم. من خودم از برنامه Acronis استفاده مي كنم و از خود درايو ويندوز پشتيبان ميگيرم و اما مي تونيد از همان جايي كه لپ تاپ راخريده ايد سوال كنيد و يا نسخه رايت شده را دريافت كنيد.

=================================

سوال :چطور میشه بعد از نصب ویندوز برای Admin پسورد گذاشت تا کاربر با کلیدهای Alt+Delete+Ctrlواردش نشه.

پاسخ: روي My computer كليك راست كنيد وارد Manage بشيد و از ليست Users and Group وارد Users بشيد و روي administrator كليك راست و Set password را بزنيد

=================================

سوال : من هر چیزی دانلود میکنم به صورت فایل زیپ دار است ونمی توانم ان راباز کنم باید چی کار کنم

پاسخ: نمي دونم خيلي احتمال ها وجود داره !!!

=================================

سوال : تمامی فایل های کامپیوتر من که تو دسکتاپ هستند تو دور همه اش یک کادر سیاه افتاده می خواستم دلیل و طرز از بین بردن این کادر رو بهم بگین

پاسخ: توي سوالات قبل پاسخ داده ام !

=================================

سوال : میخواستم بدونم متن چت هایی که در مسنجر انجام میدهم در کدام قسمت از RUN ویندوز 7ذخیره میشود و چه راهی وجود دارد که این متن های قبل پاک شود و کلا بعد از هر چت ذخیره نشود همچنین ادی ها و پسورد ها و ادرس سایتهایی که سرچ کردم.

پاسخ: چت هاي شما ربطي به Run ويندوز نداره! كافيه كه وارد منوي Messenger بشيد و وارد Preference و از آنجا وارد Message Archive. از اين مسير پيام ها را مي تونيد پاك كنيد. براي پاك كردن بقيه كافيه كه Clear History در آن مرورگري كه استفاده مي كنيد انجام دهيد.

=================================

سوال : ميخواستم بدانم ايا مخابرات يا ارگان ديگري از سايتهايي كه كاربر استفاده ميكند اگاه است؟
ايا شركتهاي ارايه دهنده اينترنت پرسرعت از سايتهايي كه كاربر استفاده ميكند اگاه است؟
لطفا در مورد كيفيت يا كميت اين اگاهي(ميزان اگاهي) در سيستم هاي ديال اپ و اي دي اس ال 2 توسط هر يك(مخابرات يا ارگان ديگر-شركتهاي ارايه دهنده اينترنت پرسرعت اي دي اس ال 2) كاملا توضيح دهيد.
احيانا چه تهديداتي(قانونا و يا ...) متوجه كاربر خواهد بود؟.
(خصوصا در بازديد از سايتهاي ف@@@رشده اعم از سياسي_جتماعي_غير اخلاقي و....)

پاسخ: بله كاملا اين آگاهاي وجود دارد در همه،حتي در پيام هاي چت! البته به غير از سايت هايي كه از پروتكل Https استفاده مي كنند،

هرگونه كه فكري كه در ذهن شما تصور بشود.

=================================

سوال : چرا فایل های من در ویدو سیدی به صورت کامل اجرا میشه ولی وقتی میخوام توی لب تابم کپی بگیرم کپی میشه ولی پوشه خالیه ممکنه رمز داشته باشن
در ضمن فایل ها صوتی هستند

پاسخ: احتمال زياد فايل هاي شما Wave هستند، شما مي بايست اين فايل ها را تبديل به MP3 كنيد و در سيستم ذخيره كنيد.

=================================

سوال : یکی ازusbمن تو لپ تاپ کارنمیکنه چطوری میشه کارش انداخت ؟

پاسخ: احتمالا مشكل سخت افزاري است !

=================================

سوال : اچ پی سی HPC تو درایو سی چیه کارش چیه میخوام ببینم از همه کارایی که تو روز انجام میدی یه کپی میگیره حتی همین نظرایی که الان به شما میدم یا از ایمیل هایی که به کسی میدی یا کسی بهت کامنت میده کسی میتونه از همین اچ پی سی بره و پیدا کنه.

پاسخ: احتمال ۹۹٪ سيستم شما ويروسي و داراي يك جاسوس افزار است، ويندوز را به روشي كه قبلا گفته ام عوض كنيد و تمامي رمز هاي عبوري خودتون را نيز تغيير بدهيد.

=================================

سوال : من داخل يك شبكه كه بين دو كامپيوتر فايل به اشتراك گذاشتم براي مثال از كامپيوتر 1 مي تونم فايل اشتراك كامپيوتر 2 را ببينم و داخل فايل به اشتراك گذاشته 2 فايل كپي كنم خذف كنم و پيست كنم
ولي از كامپيوتر 2 به 1 فقط مي تونم فايلهاي به اشتراك گذاشته شده كامپيوتر 1 را ببينم و حق كپي فايلها يا حذف و يا پيست فايلي را ار 2 به 1 ندادم؟

پاسخ: پوشه اي كه براي شما به اشتراك گذاشته شده با دسترسي Read Only مي باشد. مي بايست در كامپيوتر موردنظر دسترسي پوشه اشتراك گذاشته را آزاد كنيد. روي پوشه مورد نظر كليك راست كنيد و وارد sharing and security بشيد روي دكمه Permission كليك كنيد و به Every one دسترسي كامل بدهيد.

=================================

سوال : لپ تاپ من دل 5010 است.بلوتوث لپتاپ من از کار افتاد.گفت باید درایورش را نصب کنم.نیم ساعت پس از نصب درایور سیستم هنگ کرد.سیتم را خاموش کردم،مجدد که روشن کردم،ویندوز بالا نمیمد.یک صفح مشکی باز شده و گفته ویندوز را repair کن.ولی سی دی ویندوز را هم که می گذارم هیچی تغییر نمی کند.چه کار کنم؟

پاسخ: زماني كه سيستم را روشن كرده ايد بلافاصله كليد F8 را پشت سر هم بزنيد و از ليست گزينه Last know good configuration..... را انتخاب كنيد اگر ويندوز بالا آمد ادامه دهيد اگر نه مجدد ويندوز نصب كنيد.

=================================

سوال : من وارد سایتی شدم که پسورد وایمیلم رو خواست منم دادم ولی حدود8روزطول کشید که تبلیغات و...برام ارسال میکردن ترسیدم هک بشم که هم ایمیلم هم پسوردم رو کامل پاک کردم حالا ترسم ازاینه که عکسهای خانوادگیمون توی پوشه روی صفحه اصلی کامپیوتر هست میخواستم کمکم کنید که اگه کامپیوترهک شده به عکسهای خانوادگیمون دسترسی داره.ازکجا بفهمم که هک شدم ویندوز7 است کمک کنید

پاسخ: اگر يك آنتي ويروس به روز و سالم داشته باشيد مشكلي پيش نمياد و ديگر هرگز در هيچ سايتي حتي F@ce@@@Book وارد نكنيد.

=================================

سوال : من چندبار از طریق یاهو مسنجرهک شدم میخواستم بدونم که احتمال داره کسی که هکم کرده به اطلاعات داخل درایوهام دسترسی پیدا کرده باشه

پاسخ: بستگي داره چطور اين كار را انجام داده باشه اما احتمالش وجود داره

=================================

سوال : یه مدته که وقتی به لپ تاپم فلش وصل میشه حجم فلش رو می خونه ولی اطلاعات فلش رو نمی خونه و وقتی که می خوام format کنم و چیزی داخلش copy کنم یه Errorمیاد که حجم کلی فلش و حجم اطلاعات موجود در فلش رو نشون میده

پاسخ: فلش ويروسي مي باشد برخي از ويروس ها اجازه فرمت شدن را هم نمي دهند.

=================================

سوال : چرا وقتی متن ورد را به پی دی اف تبدیل می کنم فایل پی دی اف شده راست چین می شود؟

پاسخ: به تنظيمات برنامه تبديل به PDF مربوط ميشه.

=================================

سوال : میشه با یوزر و پسورد adsl دیگری وارد اینترنت شد با adsl دیگری

پاسخ: خير نميشه ! مگر اينكه شما هم از همان شركت اينترنت كرفته باشيد و آن شركت محدود نكرده باشه!

=================================

سوال : مدم ای دی اس الم کار نمیکنه.زمان راه اندازی آن توسط مخابرات چند ساعته؟

پاسخ: اگه از مخابرات اينترنت گرفته اين توصيه مي كنم عوضش كنيد و معمولا بين ۱۲ تا يك هفته طول ميكشه

=================================

سوال : چگونه می تونم کلیه ویدئوهای ویندوز7 را سرچ کنم وببینم

پاسخ: از كجا ؟ اينترنت يا داخل خود كامپيوتر ؟

داخل خود كامپيوتر كافيه وارد قسمت Search بشيد و يا در بالاي MyComputer سمت راست پسوند هاي تمامي فايل هاي فيلم را بنويسيد. مانند avi.* flv.* mpeg.* , ...

=================================

سوال : من پسورد ایمیلم رو فراموش کردم و از یک راه حل معرفی کردن اقدام کردم ولی از من سوالات موقع درست کردن ایمیلم پرسید ولی من آنها روهم فراموش کردم حالا چکار باید بکنم؟ وسوال دیگه در ایمیلم چندایمیل داشتم که هم از این باکس وهم از سطل اشغال حذفشون کردم چطور میتونم آنهارو بازیابی کنم؟

پاسخ: براي هيچ كدام راه حلي وجود ندارد !

=================================

سوال : نمی تونم در یاهو ایمیلمو چک کنم-هر وقت آدرس و passwordایمیلمو وارد می کنمsing inنمیشه

پاسخ: حتما داريد اشتباه وارد مي كنيد.

=================================

سوال : چطوری میتونم از نرم افزار اوبونتو به شبکه اینترنت متصل بشم و همچنین یاهو مسنجر ؟تازه نصب کردم نمیدونم از کجا باید برم تا به شبکه متصل شوم

پاسخ: توصيه مي كنم ابتدا اطلاعات خودتو توي اين سيستم عامل نه برنامه بيشتر كنيد در فروم ها بسيار توضيح داده شده !

=================================

سوال : من حدودا 1 ماه پیش بطور اتفاقی pass جیمیلمو delete کردم می خواستم بدونم امکان بازیابیش هست یا نه؟(پسورد فراموش نشده پاک شده)

پاسخ: پسورد را پاك كرديد ؟ !!! چطور ؟‌ جاش چي گذاشتين ؟‌

=================================

سوال : من دنبال برنامه ای میگردم که موقع استفاده مجبور باشی از اینترنت خارج بشی.
که توی بعضی ادارات استفاده میشه.

پاسخ: تابحال نديده ام.

=================================

سوال : چگونه ميتوان نرم افزار TeamViewer را بي نياز از license code كرد

پاسخ: نبايد آن را نصب كنيد كافيه آن را اجرا كنيد. يا Run كنيد

=================================

سوال : من از adsl استفاده می کنم سری قبل که شارژ کردم به راحتی هم لپ تاپ و هم کامپیوترم همزمان به اینترنت دسترسی داشتند ولی این سری همزمان لپ تاپ و کامپیوترم نمی تونن به اینترنت وصل بشن.adsl رو تنظیماتش رو ریست کردم و دوباره راه اندازی کردم باز درست نشد

پاسخ: احتمالا شما هم از USB استفاده مي كرديد و هم از LAN و اين كار غير منطقي است. شما بايد از يك Hub استفاده كنيد و هردو سيستم از Lan استفاده كنند مگر اينكه شبكه بي سيم داشته باشيد در غير اينصورت تنظيمات مودم شما بايد تعريف بشود. چك كنيد كه آيا هردو سيستم IP مي گيرند ؟‌ IP ها يكي نباشند !

=================================

سوال : قبلا ایمیلیو برای reset کردن آی دیم داده بودم که الان هر چی ازmy accunt پاکش میکنم پاک میشه ولی 2باره با اون ایمیل resetمیشه و اون فرد داره از آی دیم سواستفاده میکنه

پاسخ: شما نبايد اون را پاك كنيد بايد يك ايميل جديد جايگزين كنيد. اگر باز هم ادامه داشت احتمالا سيستم شما داراي يك نرم افزار جاسوسي مي باشد.

=================================

سوال : اگه میشه بهم بگین که چه جور تو یاهو مسنجر میتونم چت هایی که کردم یا برام قبلا امده رو ببینم؟

پاسخ: وارد منوي Messenger بشيد و وارد Preference و از آنجا وارد Message Archive.

=================================

سوال : ایا سیستم به غیر از اسپیکر می تواندصدا داشته باشد

پاسخ: بله معمولا كيس ها يا مادربرد ها داراي يك بلند گوي كوچيك هستند كه بيشتر تك بوق يا بيپ مي زنند و اين هميشه گي نيست در زماني كه سيستم دچار خطا بشود و يا درحال بالا آمدن باشد

=================================

سوال : سلام من وب کم UVC دارم ولی سی دی اونو گم کردم

پاسخ: وارد سايت سازندش بشيد و از آنجا دانلود كنيد.

=================================

سوال : من برنامه پیرمیر رو نصب کردم، بنظر کامل نصب شده، اما یسری کارهارو نمیتونم باهاش انجام بدم، خواستم پاک کنم اما نه در ادریموو هست نه آنیستال داره!
در پوشه برنامه های ادوبی هم نیست و در یک فلدر جدا در درایو سی هستش که فقط یک فایل 136 مگابایتی داره.

پاسخ: با برنامه your Uninstaller امتحان كنيد.

=================================

سوال : من از نسخه دانلود یاهو مسنجر 11 استفاده میکنم اما چند روزی هست که آن نشدم و دائم ارور میده که شما از نسخه قدیمی استفاده میکنی باید آپگریدش کنی در حالیکه دقیقن آن میشم و درست زمانی که صفحه باز میشه این ارور میاد و اجازه نمیده آفهامو چک کنم.ریمومش کردم ری استارت هم کردم دوباره نصبش کردم اما بازهم همون ارور رو میده البته شک ندارم سیستم ویروسیه اما از اونجایی که درایو سی من با هجم 11 گیگ خالی که نمیدونم چرا پر نشون میده و نمیتونم ویروس یاب نصب کنم لطفا راهنماییم کنیم که اولا چرا درایوم پر نشون میده در حالیکه صرفن ویندوز نصبه البته ویندوز 2003 نصبه وبرنامه های زیادی ندارم نمیتونم ویروس یاب نصب کنم که ویروسیابی کنم.2- چرا یاهو مسنجر این ارور رو میده و با وجود نصب مجددش بازم کاری از پیش نبردم

پاسخ: نمي دونم وقتي ميدونيد ويروسيه نميشه حرف زد.

=================================

سوال : من ویندوز سیون نصب کردم اما هر کاری که بگی انجام دادم نشد حتی رفتم یه کارت صدای که سیون و ویستا را ساپرد میکنه را خریدم اما باز نشد

پاسخ: ازمدل USB امتحان كردي ؟‌ ممكنه مادربرد شما مشكل داشته باشه.

=================================

سوال : من از اینترنت 4تا فایل ویدئو استوریو رو ذخیره کردم دو ساعتی طول کشید و روی دکستاپ اومده اما نمیتونم نصبش کنم چیزی برای نصب انگار ندارم فکر میکردم خودش وقتی ذخیره میشه قابل استفادست

پاسخ: احتمالا برنامه فشرده شده است و به ۴قسمت تقسيم شده كه راحت تر دانلود كنيد شما بايد از حالت فشرده خارج كنيد و سپس شروع به نصب كنيد. مگر اينكه فايل ها خراب دانلود شده باشند.

=================================

سوال : سلام چند وقتیه که تصویر پس زمینه {دسکتاپ}میپره وپایینسمت راست این پیام رومیده windows7 build7601 copy of windows is not genuine

پاسخ: در سوالات قبل پاسخ دادم ! ويندوز را بايد Active كنيد.

=================================

سوال : شاید اختلاف در فونت دارید !" برای این باید چیکار کنم خب؟

پاسخ: بايد ببنيد طرف مقابل از چه فونت هايي استفاده مي كند شما هم آن را روي سيستم خود نصب كنيد.

=================================

سوال : من هر وقت ویندوز عوض میکنم فضای استفاده شده درایو سی حدود بیست گیگ است اما بعد از چند ساعت که هیچی هم نصب نکردم به فضاش یک گیگ اضافه میشه تا حدود چهل گیگ میره. دیسک کلین آپ و دیفرگ هم کردم اما فایده ای نداره.

پاسخ: احتمالا ويروسيه و شما ويندوز را كه نصب كرده اين نكات گفته شده را انجام نمي دهيد و دوباره ويروسي مي شود.

=================================

سوال : دادشم رو لپ تاپم ویندوز جدید ریخت ولی درایو شخصیمو که حدود 95 گیگ اطلاعات داشتو اشتباهی پاک کرده .میخواستم ببینم امکان بازیابی اطلاعاتم هس؟؟؟؟خیلی از اطلاعاتمو اصلا ازشون بک اپ ندارم

پاسخ: بله ميشه اما نه بسورت ۱۰۰٪ از برنامه هايي مثل recovery my file مي توانيد كمك بگيريد

=================================

سوال : چطوری میتونم جلوی آپدیت کردن ویندوز 7 را بگیرم
یک ماه بعد از نصب ، ویندوز من خود به خود آپدیت میکنه واین باعث میشه تصویر دسکتاپ سیاه بشه و دیگه نمیتونم نود 32 را آپدیت کنم

پاسخ: به روز كردن نود ۳۲ ربطي به به روز رساني هاي ويندوز ۷ نداره! براي غيرفعال كردن به روز رساني هاي ويندوز۷ وارد كنترل پنل بشيد وارد Windows Update>change Setting و تمام تيك ها را برداريد و Important Update را هم روي Never بگذاريد.

=================================

سوال : بررسي كنيد آيا درايو 16 بيتي بر روي سيستم شما وجود دارد يا خير؟
چطوري ميتونيم بفهميم

پاسخ: زماني كه درايور يك سخت افزار را نصب يا دانلود مي كنيد جايي توضيح داده است كه 64 بيتي است يا خير

=================================

سوال : من هر بازی رو سیستمم نصب میکنم یه ارور میده که یه فایل با پسوندdll حذف شده چطوری درستش کنم؟

پاسخ: شايد بتونيد اون فايل Dll را از اينترنت پيدا كنيد. و يا اين كه ويندوز خودتون را يك بار بازسازي كنيد.

=================================

سوال : من زیر نویس رو میذارم تو km player ولی با یه زبون عجیب غریب ترجمش رو میاره چیکار کنم ؟

پاسخ: برخي از زيرنويس ها از فونت خاصي استفاده كرده اند و يا استاندارد ها را رعايت نكرده اند براي همين مشكل پيدا مي كنند شايد مشكل شما با برنامه VLC حل بشه.

=================================

سوال : وقتی برنامه ی را دانلود می کنم دانلود نصفه انجام می شه یعنی از 30 دقیقه 20 دقیقه پر میشه و بقیه دانلود صورت نمی گیه دلیلش چیه؟

پاسخ: كندي سرعت، ويروسي بودن،و ... . با برنامه هايي مثل Internet Download Manager دانلود كنيد.

=================================

سوال : من لپ تاپی دارم با ویندوز سون . وقتی که در حالت عادی در لپ تاپ رو می بندم و دوباره بازش می کنم در حالت هنگه و فقط صفحه سیاه هست که هیچ کاری نمی شه کرد مگر خاموش کردن . در حالی که وقتی ویندوزم ایکس پی بود بعد از باز کردن مجدد در لپ تاپ صفحه لوگین ویندوز میومد و بر نامه ها همگی مجدد ران میشد و هیچ مشکلی نبود .
ممکنه بفرمایید ایراد کار کجاست؟

پاسخ: زماني كه درب لپ تاپ را مي بنديد سيستم در حالت Standby مي رود احتمالا با نصب ويندوز ۷ يكي از درايور هاي سيستم شما به درستي نصب نمي باشد.

=================================

سوال : مدتی که وقتی داخل هر وبلاگی که میخوام برم وقتی میخوام قسمت نظرات وبلاگ و باز کنم بعضی وقتها صفحه باز میشه و نظرات و نشون میده وبعضی وقتها باز که میشه صفحه نظرات و سفید نشون میده یعنی هیچی از نظرات ونشون نمیده وهمراش این error و میده: Object dosent support this property or method"," number":- 2146827850,"description .البته هر وقت که صفحه اینترنتم و باز میکنم قبل از این که بخوام برم توی یه سایتی اول همینerror میاد.لب تاپ آنتی ویروس Nod32داره ولی نمیدونم چرا اینطوری شد

پاسخ: كندي اينترنت و گاهي اوقات مشكلات وبلاگ ها باعث اين مشكل هستند و شما به غير از IE مثلا Firefox استفاده كنيد.

=================================

سوال : من لپ msiدارم چند وقتی که لپ تاپم فایل های تصویری رو قطع و وصل می کنه لازمه بگم فیلم های باکیفیت یا فیلمی که از روی ماهوار ضبط شدند مشکل چیه ؟

پاسخ: دقيق نمي دونم اما آيا همه فيلم ها اينطور ميشه ؟‌ ضبط كننده مشكلي نداره ؟‌ پخش كننده شما چي ؟‌با برنامه ي ديگه اي تست كرديد ؟‌ مثلا Km-player يا VLC ؟‌ فلش يا DVD-Rom شما مشكلي نداره ؟‌

=================================

سوال : بعد از نصب ویندوز شون جدید برنامه هایی مثل الکل و دانلود منیجر با فونت هایی میان که قابل خوندن نیست باید چی کارش کنم؟

پاسخ: از نسخه هاي بروزتر آن ها استفاده كنيد.

=================================

سوال : هدفون من مشكلي نداره اما جز فايل هاي صوتي و تصويري كه تو سيستمم هست هيچ صداي ديگه اي رو پخش نمي كنه. مثلا صداي يوتوب يا چت روم يا هرچي كه تو اينترنت هست. حتي صداي بالا اومدن ويندوز هم پخش نمي كنه. همه ي اين صداها از اسپيكر پخش ميشه اما از اسپيكر پخش نميشه. چراااااااااااا؟ اين توضيحم بدم كه ويندوزم ايكس پي هستش!

پاسخ: بالاخره چي شد ؟‌از اسپيكر صدا مياد يا نمياد ؟‌ برخي از هد فون ها با سيستم ها مشكل دارند مثلا اگه شما فيش هدفون را كامل وارد نكنيد احتمالا صدا دارد اگر هم بازم صدا نداشت بايد بگردي توي تنظيمات كارت صداي نصب شده ! كامل نمي تونم توضيح بدم چون مدل هاي ريادي داريم اما مثلا در كنترل پنل برنامه اي است به نام SoundMAX توي اون برنامه مي باتنظيمات بازي كن ببين جواب ميگيري يا نه ؟ مثلا تنظيمات بلندگوها روي 2.1 يا Sterio باشه.

=================================

سوال : من ویندوز 7 نصب کردم ولی هرچه اهنگ میزارم نمیتونم گوش بدم صداش در نمیاد باید چکار کنم cdمادر بوردشم نصب کردم

پاسخ: تنها نصب مادربرد كافي نيست بايد درايور كارت صدا را هم نصب كنيد.

=================================

سوال : من یک بازی رایانه ای رو نصب کردم و بعد از کلیک روی آیکون بازی این ارور اومد:
seam must be running to play this game

پاسخ: خودش داره ميگه كه بايد چيزي به اسم Seam ازقبل نصب باشه تا بتواني بازي كني.

=================================

سوال :

۱) مدتی است، به طور مرتب دو یا چند فایل با پسوند "TMP" در فولدر تمپ Temp سیستم ویندوز 7 منT ایجاد میشه، که قابل پاک شدن نیست! و تنها در حالتِ safe mode می توانم آنها را پاک کنم، در این مواقع، در ارتباط اینترنتی ام اخلال ایجاد و یا قطع میشه و وقتی با آنتی ویروس نود 32 ام اسکن می کنم و یا دستی در حالت safe mode این فایل ها را پاک می کنم، مشکل موقتا برطرف میشه اما باز بعد از چند ساعت کار با اینترنت، دوباره همین مشکل پیش میاد! میشه من را راهنمایی کنید که این مشکل از کجاست و چطور می تونم برای همیشه آن را برطرف کنم؟
2) آیا وجود فایل هایی با پسوند exe در فولدر System Volume Information در درایو ها نشان از وجود ویروس یا بد افزار هست؟
3) چطور میتوانیم از وجود احیانا یک keylogger در روی سیستم مان مطلع شده و آنرا از بین ببریم...

پاسخ:

۱- فايل ها و پوشه هايي به نام temp براي برنامه هايي هستند كه شما از آن استفاده مي كنيد و موقتي هستند، حال شما بايد يك بار فايل ها را پاك كنيد و برنامه هايي را كه استفاده مي كنيد را باز كنيد ببينيد كدام برنامه آن ها را ايجاد مي كند. معمولا بعد از بستن برنامه آن فايل ها نيز بايد پاك شوند اگر پاك نشد آن برنامه مشكل را ايجاد مي كند

۲- پوشه System Volume Information مربوط به خود ويندوز مي باشد اما فايل exe نبايد در آن وجود داشته باشد و بودنش نشانه وجود ويروس است.

۳-كافيه كه يك آنتي ويروس سالم و به روز داشته باشيد.(البته در حداقل امكان).درضمن ويندوز را بايد به صورتي كه قبلا توضيح دادم نصب و ويروس كشي كرده باشيد.

=================================

سوال : من چند وقتی هست ویندوز سون نصب کرده ام در قسمت ولکام ویندوز وقتی ویندوز میخواهد وارد دسکتاپ شود با نویز و لرزش همراه است دلیل این نویزو لرزش چیست آیا گرافیک مشکل داره این لرزش دقیقا مثل لرزشیه که ویندوز اکس پی وقتی گرافیک نداره هنگام بالا اومدن به وجود میاد

پاسخ: معمولا زماني اين طور مي شود كه سيستم به سختي ويندوز را اجرا مي كند يعني همزمان مي خواهد چندين دستور مثل تصوير و صدا و خود ويندوز را اجرا كند كه به قول معروف كم مي آورد حالا ممكنه كه ويندوز شما خراب شده باشه يا ويروسي يا اينكه برنامه اي نصب كرده ايد كه سيستم شما توان اجراي آن را ندارد و يا درايو ويندوز پرشده !

=================================

سوال : من وقی dvd یا cd رو داخل کامپیوتر می زارم انو نمی خونه و توی مای کامپیوتر هم اون درایو مربوط به خواندن dvd نیستش نمی دونم چی شده اما تا دیروز به درستی کار می کرد.

پاسخ: قبلا به اين سوال پاسخ داده ام

=================================

سوال :1_2 هفته پیش مادربرد رو بردم یه رم بهش اضافه کردم و یکی از خازنهاش رو هم تعویض کردم. از اون تاریخ که آوردمش و به سیستمم وصل کردم و تمام کابلهارو نصب کردم، ولی متاسفانه سی دی رامم (همون سی دی رایترم) کار نمیکنه. البته برقش وصله اما هیچ احساسی نسبت به سی دی نداره. وداخل مای کامپیوتر هم درایومربوط به سی دی که قبلا" وجود داشت، دیگه نیست.
گفتم سر فرصت ویندوز عوض میکنم درست میشه. اما حالا که اومدم و سی دی ویندوز رو گذاشتم تازه یادم افتاد که سی دی رو نمیخونه ....

ویندوز رو هم که نمیشه تو فلش ریخت ؟ میشه؟ که از اون طریق نصب کنم....
چیکار کنم؟

پاسخ: يك بار bios مادربرد را reset كنيد (با باطري در آوردن يا جامپر مخصوص).از كاركردن writer روي يك دستگاه ديگه مطمئن شويد.

ويندوز را هم مي توانيد روي فلش ريخت با برنامه UNetbootin

===============================

سوال :‌میتونم روی ویندوز سون، ویندوز اکس پی بریزم ؟

پاسخ :بله كافيه ويندوز XP را روي يكي از درايو ها به غير از ويندوز ۷ نصب كنيد و با استفاده از برنامه EasyBCD از داخل ويندوز XP، بايد Bootloader ويندوز ۷ را نصب كنيد

===============================

سوال :وقتی می خوام آفس نصب کنم ارور میده چه باید کرد؟

پاسخ :چي بگم ؟

===============================

سوال :‌ وقتی کامپیوتر روشن میشه فقط دکستاپ بالا نمیاد بجاش یکسره میره تو مای کامپیوتروصفحه ی دکستاپ سیاه میمونه

پاسخ : با دكمه هاي Alt+ctrl+Del برنامه Task manager را باز كنيد و New Task كليك كنيد سپس كلمه explorer را وارد كنيد تا دسكتاپ باز شود.

==============================

سوال : کیبرد دستور انگلیس تایپ نمیکنه نمی تونم ایمیلم رو بنویسم زبان گوگلم یه زبان بیگانه شده
الان نیاز دارم تنظیماتش برگرده.

پاسخ : وارد مسير زير بشويد Control panel > Regional langouage سپس قسمت Standard and format را روي Farsi و كشور را روي ايران بگذاريد و وارد تب Language شويد و زبان فارسي را با دكمه Detales اضافه كنيد و در تب Advanced نيز زبان فارسي را انتخاب كنيد.در آخر سيستم را يك بار Restart كنيد.

===============================

سوال :‌مشکلی که من دارم چندعکس داشتم حذف کردم ولان ریکاوری کردم اما الان بعضی از انها باز نمی شن مشکلش چیه

پاسخ : مشكل ريكاوري همينه براي اين كه كامل به درستي برگردن بايد يك متخصص آن ها را بازگرداني كند اما برخي از اطلاعات هم به درستي بازنمي گردد.

===============================

سوال :‌میخواستم وبلاگمو(بلاگفا) حذف کنم ولی نمیشه کلمه عیور مدیر وبلاگ رو میدم خطا میده

مینویسه : کلمه عبور اشتباه است
میخواستم ببینم اشکال از چیه در ضمن من کلمه عبور رو درست وارد میکنم

پاسخ : بهتره يك ايميل به خود بلاگفا بزنيد و براشون مشكلات را توضيح بديد

===============================

سوال :‌سی پی یو( core)با(celeron)چه قرقی داره

پاسخ : celeron از سري هاي قديمي است و مقدار كش يا حافظه نهان آن بين 128 كيلوبايت تا 1 مگابايت است و قيمت آن ارزانتر اما Core ها ازمعماري جديد تري برخورداد هستند و داراي كش بالاتر بين 3 مگابايت تا ۱۲ مگابايت و قيمت و كارايي بالاتر نيز هستند. در Core ها هرهسته مي تواند از كش لايه ۳ هر هسته ديگر به صورت اشتراكي استفاده كند.

===============================

سوال :‌ تقریبا 2 ماه پیش لپ تاپ من با وجود اینکه آنتی ویروس داشتم ؛ ای ست ( البته کرک شده بود ) ویروسی شد ومن آنتی ویروسمو پاک کردم و یکی یکی همه آنتی ویروس های موجود در دی وی دی کینگ رو می ریختم و هی اسکن می کردم که با هرکدام آنها یه سری ویروس پیدا کرد که بیشترشون از شاخه ویروسهای وین 32 بود .(البته هنوز هم سیستمم گیر داره )

برای نصب یکی از این آنتی ویروسها باید از محیط سیف مود استفاده میکردم ، اما وقتی برگشتم به محیط عادی ویندوز کنار بعضی شرتکاتهام علامتی شبیه مدال اومده بود که آبی و زرده برای از بین بردن این علامت من کار اشتباهی انجام دادم !!!
از قسمت ران وارد کنترل یوزر پسووردز2 شدم و اونجا که کنار اسم پروفایلم ادمینستریتور نوشته شده بود به نرمال یوزر تغییر دادم ، حالا دیگه برای اجرا کردن بیشتر برنامه ها مشکل دارم و اجازه استفاده از اونا رو ندارم ، بهم میگه برای استفاده باید پسوورد ادمین... و بزنم ...... حالا باید چی کار کنم ؟

پاسخ : باز دوباره با Safe Mode وارد بشيد و دسترسي كاربرا را به حالت قبل برگردونيد، اما مشكل شما اينه كه ويروس ها فايل هاي اصلي ويندوز شما را خراب كرده و آنتي ويروس ها معمولا آن ها را پاك مي كنند بهترين راه نصب مجدد ويندوز است.

===============================

سوال :یه سیستم دادم برام یه خدمات کامپیوتری جمع کرد ویندوزشم ریخت حالاوقتیمیخوام ویندوزشو عوض کنم وقتی که سیدی ویندوز رو تو دستگاه میزارم صفحه مانیتور سیاه میشه و کامپیوتر هیچ کاری انجام نمیده به نظرم این تنظیم رو خدمات کامپیوتره انجام داده تا من مجبور باشم همیشه پیش اون برم تا ویندوز رو عوض کنم

پاسخ : بعيد مي دونم احتمالا CD شما مشكل داده چون اكه طرف بخواد اجازه نده روش رمز ميذاره درصورتي كه شما به هيچ گونه رمزي برخورد نكرديد.

===============================

سوال :‌فایلی را میخواهم دانلود کنم. از ایمیل یا از جای دیگر. اگر نام فایل فارسی باشد به جای فونت فارسی فونت دیگری (مثل صنؕعة ؕسر) ذخیره میشود. آیا راه حلی برای این مسئله هست؟

پاسخ : حقيقت من خودم هم همين مشكل را دارم فكر مي كنم دليلش اينه كه ياهو با اسم هاي فارسي طولاني مشكل داره اما بعد از دانلود من آن را تغير نام مي دهم و مشكلي ندارم و يا با برنامه IDM دانلود مي كنم و خودكار اين مشكل را حل مي كند.

===============================

سوال :‌ چندوقتی هست که من وقتی وارد ایمیلم میشه ازم هی پسورد میخواد قبلا اینطور نبود .از بعضی دوستان هم پرسیدم میگن بعضی مواقع برا ما هم اینطور میشه ولی به این طرزی که هر لحظه پسورد بخواد نیست . درضمن چندوقت پیش یه ایمیل داشتم که هک شد دیگه باز نشد باز یه آی دی دیگه ساختم ولی بازهم اینطور شد قبلی هم همینطور بود ولی نه به این زارکه هی پسورد بخواد.

پاسخ : زماني كه ياهو ببيند شما زياد رمز را اشتباه وارد مي كنيد چه خودتان چه كس ديگري اين كار را مي كند و احتمالا روي سيستم شما برنامه جاسوسي نصب مي باشد.

===============================

سوال : چطور میتونم کاری کنم دوستانم در یاهو مسنجر متوجه رفت و آمد من نشوند؟

پاسخ :‌دو راه داريد يا اين كه هميشه در حالت Invisible باشيد و يا اين كه كساني كه مي خواهيد نداند شما آنلاين هستيد روي ID آن ها كليك راست كنيد و وارد منوي Steal Setting بشويد و Appear Offline را انتخاب كنيد.

=============================

سوال : بعد از نصب یک برنامه (برنامه نانواسکوپ، مربوط به دستگاه نانو ایندنتیشن) دیگه لپتاپم استندبای نمی شه برنامه آن ایستال نداره ولی بعد از پاک کردنش هم بازم لپ تاپم استند بای و هایرنیت نمی شه ویندوزم هم ایکس پی هست حالا چکار کنم؟؟ (کارت گرافیک رو هم دوباره نصب کردم بی فایده بود!)

پاسخ : احتمالا يكسري درايور يا Dll روي سيستم شما ريخته كه ويندوز فكر مي كنه اگر در حالت Standby برده دچار مشكل ميشه ! نمي دونم شايد بتوني با برنامه your Uninstaller پاكش كني!

=============================

سوال : الان چند هفته میشه که برنامه های clone cd و120 alcohol روی سیستمم اجرا نمیشه به این صورت که هرچی روی ایکونش کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمیفته، هیچ پیغام خطایی هم داده نمیشه

ویندوزمم سون 64 بیتی هست!

پاسخ : يك بار پاكشون كن دوباره نصب كن شايد درست بشه ! وگرنه نمي دونم!

=============================

سوال : چند روز پیش داشتم با wordمیکردم نمیدونم چی شد که همه ایکونهای به جز my computer /recycie bin/ فایل ورد شد و به صورت ورد باز شد ولی وقتی افبس رو حذف میکنم به شکل اولیه بر میگرده ;طفا بهم بگید چه جور به حالت اولیه برگش گردونم اومده در ضمن system reastor هم کردم نشد

پاسخ : يك كاربر جديد تعريف كن اگه و از اين به بعد با كاربر جديد كار بكن و قديمي را پاك كن.

نوشته شده توسط محمد علی زمانی در ساعت 14:53 | لینک | 13 نظر یا پرسش

به نام هستي بشخ

سلام

سوال :‌میخواستم بدونم هدفون بلوتوث بیسیم رو چطوری میشه به ویندوز 7 معرفی کرد؟؟
خیلی تلاش کردم ولی بازم نتونستم بشناسونمش!

پاسخ : روش خاصي نداره معمولا قطعه اي USB دارند كه به سيستم وصل ميشه و به صورت خودكار با گوشي ارتباط رقرار مي كنه در برخي از دستگاه ها هم نياز به نصب درايور هست.شايد مشكلي داره !؟

-------------------------------

سوال : ميخواهم مانع شير شدن ساير چاپگرهادر شبكه اداري به سيستم خودم شوم و يا شير ديگر چاپگرها را از سيستم خودم غير فعال كنم ويندوز من xp ميباشد

پاسخ : كافيه وارد Mycomputer بشيد و از منوي Tools وارد Folder Option بشيد در تب View اولين گزينه را غير فعال كنيد (Automatically search for network folder and Printers)

--------------------------------

سوال : رمز مموری گوشیمو یادم رفته چه کار کنم

پاسخ :‌در اينترنت برنامه هاي زيادي وجود داره كه مي تونيد اين رمز عبور را ازبين ببريد كافي كمي جستجو كنيد حتي فارسي.

----------------------------------

سوال :

کامپیوتر من به اینترنت وصل میشه ولی مشکلی نداره بجز یک سایت همه سایتها رو میره در صورتی که بقیه کامپیوترها به همون سایت وصل میشن

پاسخ :‌عجييبه !!‌ معمولا ربطي به هم ندارن بايد بدونم كه چطور شبكه اي داريد و چطور اينترنت توزيع مي شود!

-------------------------------

سوال : من وقتی ویندوز عوض می کنم task manager باز میشه اما بعد از این که driver and anti viruos نصب می کنم بعد از خاموش شدن کامپوتر دوباره روشن میکنم task manager error close program برای win 7 رو نشون می ده من registery هم درست کردم ولی درست نشده چیکار کنم درست شه ؟

پاسخ :‌مطمئن باشيد برنامه هايي كه نصب مي كنيد مانند آنتي ويروس يا درايور ويروسي هستند.به روشي كه قبلا براي نصب مجدد ويندوز گفته ام عمل كنيد.

----------------------------

سوال : چگونه باید عکس هایی که به ایمیلم ارسال می سود را باز کنم؟

پاسخ ‌: چگونگي ندارد! به صورت خودكار باز ميشه مگر اينكه لينك عكس از بين رفته باشه يا ف××٪٪ل٪٪$$تر شده باشه!

-------------------------------

سوال : چگونه میتوان فایل بازی را در وبلاگ گذاشت برای دانلود.

پاسخ :‌بايد فايل هاي خودتونو در يك HOST بريزيد و لينك دانلود آن را در وبلاگ بگذاريد. هاست هاي مجاني زياد هستند من توصيه مي كنم از www.4shared.com استفاده كنيد. يك Account بسازيد و در آن آپلود كنيد. محيط بسيار ساده اي دارد. دقت كنيد فايل هايي كه در آن مي گذاريد نبايد حق كپي آن نقض شود براي رفع اين مشكل مي تونيد اسم بي ربط بگذاريد و آن ها را Zip كنيد و رمز عبور براي آن ها بگذاريد بعد آپلود كنيد.

----------------------------

سوال : من یه نرم افزاری میخوام نصب کنم که کرکش رو آنتی ویروسها ویروس میشناسه به همین خاطر من اون رو همیشه بصورت RAR نگه میدارم
آلان میخوام این فایل رو روی یه لپ تاپ با ویندوز سون 64 بیتی نصب کنم آنتی ویروسم Nod32 2.7 control center هست برای اچرای کرک روی دکمه Quit آنتی ویروس کلیک میکنم و به ظاهر آنتی ویروس دیگه اجرا نمیشه و آیکونش از taskbar پایین هم میره اما همین که اکسترکت میکنم اون فایل اصلی کرک رو نمی آره که من احتمال میدم آنتی ویروس همچنان اجرا میشه و اون فایل رو میکشه ولی هیچ پیغامی نمیده

پاسخ :‌ اول توصيه مي كنم از نسخه ۴.۰ به بالاي nod32 استفاده كنيد. دوم اگر آنتي ويروس جلوي آن را بگيرد حتما پيغام مي دهد.

مي تونيد روي يك سيستم ديگه آنتي ويروس را غيرفعال كنيد و آن را از حالت فشرده دربياوريد سپس آن به سيستم خودتون انتقال بديد.

------------------------------------

سوال :

چجوری میتونم بازی رو که گرافیکش زیاده و من نمیتونم بازی کنم رو با گرافیک خودم یکسان کنم؟

پاسخ :‌بستگي به بازي داره ! معمولا بازي ها گرافيك ها را شناسايي مي كنند و بر اساس توانمندي آن ها گرافيك بازي را خودكار تنظيم مي كنند. اگر بازي از همان ابتداي اجرا خطاي گرافيك مي دهد برخي از بازي ها در مسير نصب خود فايلي جهت تنظيم گرافيك بازي قبل ار اجرا دارند اگر نداشت كاري نمي تواني بكني!

اما اگر وارد بازي مي شود و در حين بازي كردن مثلا سيستم خاموش مي شود ! يا پيغام خطاي گرافيك مي دهد بايد تنظيمات گرافيك بازي را از داخل خود بازي پيدا كنيد و آن ها را روي حداقل تنظيم كنيد و در آخر اگر كارت گرافيك شما بدون فن مي باشد توصيه مي كنم يك فن براي آن بگذاريد !! البته با دقت !

-----------------------------------------

سوال :

دوكامپيوتر داريم كه اولي سرور و دومي كلاينت حالا هردو باهم شبكه اند ولي كامپيوتر دومي كه از اولي اينترنت ميگيره نمي تونه بعضي از سايتها رو باز كنه مثل سايت سنجش و آزمون هر چي از دستم بر اومد كردم ولي جواب نداد

پاسخ :‌بايد بهتر توضيح ميدادي. چطور شبكه شده اند ؟‌ از Switch استفاده شده يا از HUB . مودم چطور اينترنت مي دهد ؟ و ... .

----------------------------------------

سوال : من هر برنامه ای رو باز میکنم ویندوز مدیا سنتر باز میشه تمام برنامه هام قالب مدیا سنتر گرفته یعنی ژوسته شون عوض شده اعصابم بهم ریخته چطور از شرش خلاص بشم مثلا اینترنت که میخوام وصل بشم دوباره اون بالا میاد

پاسخ : يك نام كاربري جديد بسازيد و از اين پس از آن استفاده كنيد.

---------------------------------------

سوال : چجوری میتونم از دوربین لپ تاپم بجای وب کم استفاده کنم؟
پاسخ :‌كافيه توي برنامه اي كه از آن استفاده مي كنيد دوربين لپ تاپ خودتون را انتخاب كنيد مثلا در ياهو مسنجر بايد وارد منوي Messenger بشويد و واردpreference و از منوي Webcam Broadcast از دو دكمه بالايي آن استفاده كنيد.

----------------------------------

سوال : علل تفاوت رنگ سیاه اتوماتیک درصفحه ورد2010باسایررنگ هامخصوصا رنگ مشکی درتم کالرچیست

پاسخ : توضيح دقيقي ندارم بدم ! شرمنده.

------------------------------------

سوال : من وقتی به اینترنت وصل میشم کامپیوترم لگ میده همه با تاخیر کار میکنن کلا سرعت میاد پایین بعد وقتی هم که از اینترنت قطع میکنم بازم کمی بهتر میشه.
من انتی ویروسمم آپدیت کردم هرچی اسکن میکنم هیچی پیدا نمیکنه ولی یه برنامه دارم برای حذف تروجانها هست همینکه اون فعال میکنم بهتر میشه حتی اگر تو اینترنتم باشم ولی چون اونو آپدیت کردم نمیتونم اون چیزایی که پیدا میکنه رو از بین ببرم چون ازم یه کد میخواد منم اون کد ندارم به من چه پیشنهاد میکند

پاسخ :‌ احتمالا سيستم شما Trojan يا Spyware گرفته مي تونيد كد همون برنامه را از سايت هاي دانلود فارسي پيدا كنيد يا خود برنامه را در اين سايت ها جستجو كنيد حتما شبيه به آن يا بهتر از آن را پيدا خواهيد كرد و از آن استفاده كنيد.

---------------------------------

سوال : lمن دو کیس دارم یک ویندوز 7 رو ش نصب و دیگری ویندوز روش نیست حال می خواهم که به کیس دوم از طریق کیس اول ویندوز نصب کنم و از اطلاعات کیس استفاده کنم چار بایست ی انجام دهم .

پاسخ : از طريق شبكه مي توان ويندوز نصب كرد اما نه شبكه اي كه شما داريد! در شبكه ي شما حتما بايد يكسري ساختار تعريف شده باشد ! كه من كاملا به آن ها آشنا نيستم !

-----------------------------------

سوال : قسمتي ه ميخواهم كامپيترم رو خاموش كنم و همچنين موقع روشن شدن عوض شده و به صورت جدولي مي آيد لطفا راهنمايي ام كنيد كه چگونه اين مشكل را حل كنم . ببخشيد ولي اگه امكان داره حتما اون رو به ايميلم ارسال كنيد .

پاسخ :‌ منظور از جدول تغيير خالت از سه دكمه به حالت ليستي است ؟‌ براي برگرداندن آن وارد RUN بشويد و اين دستور را وارد كنيد Control userpasswords سپس در تب Advanced تيك آخرين گزينه(Require user to press ctrl+alt+del ) را برداريد.

--------------------------------

سوال :

امکان داره کارت صوتی با ویندوز 7 ناسازگار باشه من ویندوز 7 نصب میکنم ولی صداش در نمیاد بردم بیرون یکیشون گفت کارت صوتین با این ویندوز ناسازگاره

پاسخ : بله امكانش هست اما خيلي كم پيش مياد! حداقل مدل كارت صوتي را مينوشتي !!!!!!!!

سايت سازنده كارت صدا را پيدا كن و ببين درايور ويندوز ۷ آن را مي توني دانلود كني ؟

---------------------------------

سوال : من صاحب یک کافی نت هستم اخیرا در یکی از کامپیوترهای من فیلمی دانلود شده من هنگامی که میخواهم انرا delete کنم به هیچ وجه نمیشود

پاسخ :‌با برنامه ي Process Explorer چك كنيد ببينيد چه برنامه اي آن را در حالت استفاده برده كه اجازه پاك كردن نمي دهد؟ و بعد از طريق برنامه آن را Kill كنيد و در آخر پاك كنيد.

--------------------------------

سوال : اینکه چطوری می تونیم ویروس موبایل رو پاک كنم ؟

پاسخ :‌ براي خود موبايل آنتي ويروس زياد هست اما زياد كارا و بدردبخور نيستن بنظرم بهتره موبايل را به سيستم وصل كنيد و از طيرق سيستم آن را پاك سازي كنيد.

----------------------------

سوال : : میشه پهنای باند رو به صورت غیر قانونی بالا برد؟؟
مثلا من که ریته دانلودم 60 کیلوبیته بشه 100-150...
حالا با برنامه یا هرچی...

پاسخ :‌ اين كه بشه يا نشه خيلي بستگي داره به نرم افزاري كه ISP داره استفاده مي كنه ! اما در كل نميشه ! چون بايد خيلي چيزا بلد باشي (من خودم اين خيلي را بلد نيستم)و اين كه بايد به سيستم ISP نفوز كني ! بلدي ؟ يا علي به من هم ياد بده !

-------------------------------

سوال : بیشتر برنامه ها رو که از اینترنت دانلود میکنم
وقتی ایکونشون رو باز میکنم میگه باید برنامه ای باشه که بتونه اونو بخونه
اسم اون برنامه رو میخام بدونم

پاسخ : چه فايلي بازمي كني ؟‌ پسوند فايل چيه ؟ ميتوني پسوند فايل را در گوگل وارد كني تا برنامه اي را كه مي تونه باز كنه بهت نشون بده

--------------------------------

سوال : چکار کنیم تا دیگران ا ز طریق بوت ویندوزما رو عوض نکنندایا در بوت می شه کاری کرد تا سی دی بوت نشه؟

پاسخ : كافي است در Bios خود بوت سيستم را فقط روي هارد تنظيم كنيد و بغيه را غيرفعال كنيد و در آخر براي Bios يك رمز عبور بگذاريد.

-------------------------------

سوال : چرا فیلمی که با مدیا پلیر یا هر پلیر دیگری که باز می کنم حالت خونه خونه ای دارد

پاسخ : كيفيت فيلم پايين است

-------------------------------

سوال : میکروفون چگونه به کیس وصل وتنظیمات ان چیست؟
من نتونستم با میکروفون بیرونی صدام را ضبط کنم کنترل پنل را بهم زدم نشد که نشد چرا؟

پاسخ : كافيه به ورودي صورتي رنگ يا قرمز رنگ كارت صدا وصل كنيد و تنظيم خاصي نداره !

-------------------------------

سوال : کامپیوتر من به غیر از ویندوز xpهیج ویندوزی را نصب نمیکنه لطفا مشکلش رو تا بر طرف کنیم

پاسخ :‌ نمي دونم سوال شما گنگه است ! نمي دونم !

--------------------------------------

سوال : صفحه مانیتورم (منظورم تصویری هست که وقتی روشنه)کج و کوله شد یعنی اندازه صفحه مانیتور نیست و هر کار کردم اندازه اش درست نشد یعنی مربع کامل نشد همش یه گوشش زیاده یا کم چکار کانم درست شه؟؟؟؟؟؟

پاسخ : بايد با تنظيمات روي خود مانيتور تغييرات را انجام بدي . در برخي از مانيتور هاي CRT به دليل لامپ تصوير آن نمي توان تصوير كاملا مربع داشت !

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم اسفند 1390ساعت 18:46  توسط عارف رومیاتی  | 

سوال

سوال :من از زمانی که ای دی اسل خریداری کردم بعد از یک هفته از نصب آنتی ویروس سیستم حذف شد چند بار دیگه نصب کردم که بازم ناپدید شد نهایتا ویندوز رو عوض کردم ولی دوباره آنتی ویروس غیر فعال شد اما ایکونش مثل سریای قبل ناپدید نشد مشکل چیه؟در ضمن توی تول باریه ایکون زرد رنگ قرار گرفته که مرتبا پیغام میده (Atomatic Updates) How do you want to install updates?

پاسخ :‌ احتمالا زماني كه شما هم ويندوز نصب مي كنيد قبل از به روز رساني آنتي ويروس ، ويندوز را خراب يا ويروسي مي كنيد ! خيلي ساده است كافيه درايور هاي شما ويروسي باشه !! يا خود فايل نصب آنتي ويروس !!!


نوشته شده توسط محمد علی زمانی در ساعت 10:18 | لینک | 35 نظر یا پرسش

به نام هستي بخش
سلام
از نظرات دوستان خيلي ممنونم، اين بار حسابي سوال كردين منم درست وقت نكردم كه جواب بدم.
دوستان دقت كنن براي اين كه من بتونم به درستي پاسخ بدم شما مي بايست به درستي سوال را مطرح كنيد مانند اين كه اگر پيغام خطايي هست آن را بنويسيد يا برنامه اي نصب كرديد اسم برنامه را بنويسيد و ... و اين كه حتما حتما فارسي بنويسيد و كلمات را فينگيليش ننويسيد !!!!!!.

۱- کامپیوترم ویندوز 7 داره . بعلت logoff شدن پیاپی مجبور به پاک کردن profile شدم. اما با اینکه مشکل حل شد اما هر وقت Run میکنم سیستم را ، میکه که profile بصورت Temp بوده و با خروج از ویندوز کلیه تنظیمات داخل Profile پاک میگردد !! لطفاً راهنمائی کنید که چکار کنم ؟؟؟
پاسخ : اگه علت و پيغام خطا را هم مي گفتي خيلي بهتر بود. يه نگاهي به اين مسير كه ميگم بندازيد نبايد چيزي توش وارد شده باشه ! اگر مقداري وارد شده بود پاك كنيد و اگر درست نشد از system restore كمك بگير.
My Computer (Right Click)>Manage>Users and Groups>Users>نام كاربري خودتان كليك راست
وارد تب Profile بشيد هيچ چيزي نبايد وارد شده باشد و در قسمت Home Folder نيز بايد Local Path انتخاب شده باشد.

۲-من لب تابی دارم که ویندوز ویستا داشته الان ویندوز 7 نصب کردم از همه چی راضی هستم فقط وقتی بازی دانلود میکنم بعد از اینکه نصبش تموم میشه اصلا بازی باز نمیشه و پیغامی میده که وقتی میزنم باز تمام بازی و دانلود کردن باز میشه
باید چکار کنم و یا چه نرم افزاری نصب کنم . ممنونم جوابمو بدین و کمکم کنین
پاسخ :‌پيغام بهم نگفتي ! اما يه نگاه به درايور هاي سيستم بنداز احتمالا نياز به به روزرساني دارن يا اينكه پيش فرض ويندوز نصب شده براي گرفتن آخرين نسخه درايور هم از سايت سازنده سخت افزارها استفاده كن.


۳-سلام من برنامه هایی رو روی کامپیوترم نصب کرده بودم اما وقتی کامپیوترم رو روشن کردم یه خورده اذیت کرد بعد که روشن شد دیدم که برگشته به حالت چند روز قبل و چیز هایی رو که نصب و دانلود کردم پاک شده. چیکار باید بکنم خواهش میکنم سریع جوابش رو بگو حیاطیه راستی ویندوز من se7enهست
پاسخ : چه برنامه هايي نصب كرده بودين ؟‌احتمالا توي نصب برنامه هاي مشكلي به وجود آمده بوده كه ويندوز مجبور شده خودشو Restore كنه به چند روز قبل !!! شايد بازم خودت بتوني Restore بكني به جلوتر!


۴-سلام کامپیوترم فقط موقع ری نیم فایل یا پوشه فارسی نمی نویسه ممنون میشم جواب بدید
پاسخ :‌ هيچي نمي نويسه يا فارسي نمي نويسه يا اين كه كاراكتر هاي نامفهوم مي زنه ؟‌!!! از اين كه زبان فارسي توي ويندوز نصب هست مطمئن هستي ؟‌ وارد Control Panel بشو و بعد از Regional and language زبان فارسي را نصب كن .

۵-من کامپیوترمو وقتی خاموش میکنم یعنی گزینه ترن آف و میزنم مانیتور خاموش میشه و لی بقیه اجزا روشن میمونه. این مشکل بعد اینکه ویندوز نصب کردم بوجود اومده اگه ویندوز عوض شه دوباره درست میشه. ؟
پاسخ :‌بله به احتمال زياد ! درايور هاي ويندوز را درست نصب كرديد ؟‌مخصوصا Chipset مادربرد ؟‌ و كارت گرافيك ‌؟براي نصب مجدد ويندوز از يك CD ديگه استفاده كنيد.

۶-وقتی کامپیوترروروشن میکنم بعدازبالا اومدن صفحه این پیغام میاد(كمك به حفاظت از كامپيوترشما ويندوز است اين برنامه بسته)اگه راهنماي كنيد ممنون ميشم
پاسخ :‌درست نمي دونم چيه ؟‌! اما توي RUN بزن MSCONFIG و OK كنيد توي پنجره باز شده وارد تب Startup بشيد و از ليست،برنامه هايي كه فكر مي كنيد زيادي هستند را از حالت انتخاب برداريد، براي اين كه بفهميد هركدام براي چه برنامه اي مي باشد جلوي اسم آن مسيرش را نوشته . دقت كنيد برنامه هايي را كه نمي دانيد چي هستند را غيرفعال نكنيد و اگر AntiVirus داريد نيز غيرفعال نكنيد.سپس ok و سيستم را Restart كنيد.

۷-سلام من ویندوزم سونه ولی هدفونو میزنم به کیسش اصلا هیچ گزینه ای نمیاد از تو هدفونم صدا در نمیاد
پاسخ : معمولا با وصل كردن هدفون گزينه اي فعال نمي شه! اگر از سالم بودن هدفون و كارت صدا و قطع نبون آن مطمئن هستيد برخي از هدفون ها به دليل طراحي جك آن با كامپيوتر به درستي كار نمي كند. اما بيشتر تنظيمات كارت صدا را چك كن احتمالا جاييش تغيير كرده !

۸-من چند بار نرم افزار برنامه نویسی و جی وی امش رو ریختم.
ولی توی کامنت پرامپت ران نمیشه و میگه یافت نشد.
در صورتی که همشون نصبه و آدرس جایی که فایل هاش ذخیره شده رو هم دادم به این کنسول که بشناسه...
نکته:زبان برنامه نویسی من جاواست..
چرا من میخوام اکلیپس رو باز کنم باید برم تو فولدر مربوطه(( فایل زیپ شده ای که دارم))
با اینکه مثل بقیه نرم افزار ها از فایل اگزش نصبش کردم؟؟؟
شاید یه راهنماییه واسه سوال قبلی این سوال من
پاسخ :‌ من جاوا كار نكردم و سوال شما برام نامفهومه.(يك مقدار C# , SQL ,ASP.net) بلدم.

۹-میخواستم بدونم چرا وقتی لپ تابم رو روشن میکنم یه صفحه ی آبی میاد و کامپیوتر ریستارت میشه و انقدر میاد تا سیستمم بالا بیاد و الان چند ساله که اعصابمو خورد کرده این صفحه انقدر سریع میاد و میره که اصلا نمیشه خوندش!!!!تو رو خدا جواب بدید
پاسخ :‌ اين سوال را در پست هاي قبلي هم جواب دادم ! چند تا احتمال داره
۱- بيشتر ويروسي شده !
۲- يك سخت افزار يا قطعه اي تعويز كرديد كه باعث ناسازگاري شده ! مانند RAM .
۳- يك برنامه اي نصب كرديد كه باعث ناسازگاري شده !
۴- ممكنه كه قطعه اي از سيستم شما خراب شده باشه مانند هارد يا RAM.
براي رفع اين مشكلات هم مي بايست اين احتمال ها را چك و تست نماييد.براي خوندن پيغم هم قبل از اينكه ويندوز بالا بياد F8 را سريع پشت سر هم بزنيد و از ليست گزينه Do not Restart Automatically را انتخاب نماييد.

جواب سه سوال با هم :
۱۰-کامپیوتر من ويندوز 7 هست و چند روزیه که تمام شورتکاتهای من فقط به شکل یک برنامه (هر برنامه ای که اپن وید کنم) ظاهر می شه و اصلا اجرا نمی شه چطور می تونم شورتکاتها رو به شکل اولش در بیارم و من یه مشکلی دارم نمیدونم چی شده که فرمت همه فایلهام ویندوز مدیا پلیر شده نمیدونم چجوری عوضش کنم و hame naram afzarham ba flash player baz mishe va sistemam beham rikhte ؟؟
پاسخ :‌احتمالا شما برنامه ي استاندارد اجراي فايل ها را به هم زديد مثلا گفتيد فايل هاي Word را با برنامه Winamp باز بشن !!!‌خوب همين اشكال هم براي Shortcutها به وجود اومده ! به نظرم يك بار User خودتان را پاك كنيد و Folder اي كه به نام شما در پوشه Users يا Documents and Settings مي باشد نيز پاك كنيد و با يك كاربر جديد درسيستم وارد شويد ! دقت كنيد كه كاربر جديد را ايجاد كنيد و سپس كاربر قديم را پاك كنيد.

۱۱- مدتیه درایو لپ تاپ من سی دی ها رو به صورت اوتوپلی اجرا نمیکنه حتی اونهاییکه قبلا انجام میشد.وقتی روی درایو راست کلیك میکنم اوتوپلی وجود نداره چه کار باید بکنم؟
پاسخ :‌ ممكنه برنامه اي نصب كرده باشيد كه اين قابليت را غيرفعال كرده باشه! برخي از Antivirusها اين كار را مي كنند.

۱۲-من نرم افزار تبدیل فرمت دارم. بعضی فایلها رو تبدیل نمیکنه؟مثلا کلیپهایی که از یوتیوب میگیریم .
پاسخ :‌ خوب احتمال زياد نمي تونه اين فرمت كه معمولا FLV هست را تبديل كنه بايد از برنامه اي استفاده كني كه اين را هم تبديل كنه.

۱۳-salam pc im vaghti ke windows kamel setup mishe va bad restart mishe ke windows kamel biad bala dar ghesmate loading e windows khamoosh mishe

mishe begid moshkel az kojast
پاسخ :‌ يا سيستم شما داغ مي كنه !‌يا CPU يا كارت گرافيك ! فن آن ها را چك كنيد، ممكنه كه به يكي از قطعات شما هم سازگاري نداشته باشه ! معمولا از CDهاي ويندوز با كيفيت پايين اينجور ميشه !‌از يه CD ديگه استفاده كن.

۱۴-من یک مشکل در ویندوز نصب کردن دارم من سی دی ویندوز رو میزارم از طریق بوت بالا میاد و صفحه ی آبی اونهم میاد و آخرش که اجازه نصب ویندوز باید بده گزینه f3 رو میده یعنی خروج سی دی های ویندوز زیادی گذاشتم نتیجه نمی ده راستی دی وی رایترزم هم سالمه خوشحال می شم که راهنمایم کنید
پاسخ :‌بايد ببيني چه پيغاميده كه ميگه بايد با F3 خارج بشيد. ممكنه نمي تونه يك فايل را كپي كنه ! يك بار DVD Writer عوض كن با چك كن اگه نشد احتمال مشكل در هارد هست !

15-چند وقت پیش ویندوزم رو عوض کردم اما حالا گزینه سرچ از منوی استارت پاک شده.
چندباری اینطوری شده و بعد از نصب کردن ویندوز جدید دزست شده و درباره پاک شده
پاسخ :‌ميتوني از مسير زير دوباره بياريش :‌
كليك راست روي Start>Properties>تب Advanced > تيك Search را بزنيد


16-من پرینتری دارم که قبلا چند باری نرم افزار آن را نصب کرده ام اما این بار بر روی رایانه ی جدیدم در مرحله ی شناسایی پرینتر در کامپیوتر نرم افزار آن هیچ فعالیتی از خودش نشان می دهد و نمی تواند پرینتر را تشخیص دهداما کامپیوتر می تواند تشخیص دهد که یک سخت افزار ناشناخته به آن وصل کرده ام مدل پرینتر من اچ پی phtosmart c3183است
پاسخ :‌احتمال خرابي در كابل پرينتر هست !‌ممكنه قطعي كوچكي پيدا كرده باشه ! اگر كابل مي خريد حتما از جنس خوب و مخصوص HP استفاده كنيد.

17-من قبلا وارد یه سایت چت میشدم و از صفحه اصلی اون سایت وارد یکی از اتاق های چت میشدم.امروز اومدم وارد سایت میشم ولی وارد هیچ کدوم از اتاق ها نمیشه
پاسخ :‌چه سايتي بوده ؟‌! ممكنه اشكال از خود سايتشون باشه !

۱8-من یه دیکشنری "لینگو سافت" نصب کردم حالا نمیتونم" ساین این" بشم .
وقتی هم که میخوام دیکشنری رو حذف کنم پیغام میده برنامه در حال خواندن هست ؟
پاسخ :‌با اين برنامه كار نكردم !‌براي پاك كردنش هم از توي Task Manager ، End Task يا End Process كن بعد پاكش كن.


19- ویندوز سون بر روی چه کامپیوتر وبا چه مشخص ایی نصبب میشود منظورم اینه که کامپیوتر باید cpuورم ان چه میزانی باشد که windows7برروی ان نصب شود؟
پاسخ : روي ضعيف ترين هم نصب ميشه اما مسئله اينه كه بشه باهاش كار كرد، توصيه من اينه كه حتما بالاي 1G رم داشته باشيد و از CPU هاي Core 2 Due استفاده كنيد، از مدل AMD هم فكر مي كنم سري X2 به بالا خوب جواب بده (البته من AMD كارنكردم كه بتونم درست نظر بدم).

20-سلام مدتیه که هر بازی رو رو کامبیوترم نصب میکنم نصب میشه بازی هم میکنم اما بعد از چند دقیقه خود به خود بازی بسته میشه شما راه حلی میدونید !
پاسخ :‌ هيچ پيغام خطايي نميده ؟‌ براي همه ي بازي ها اينطور شده ؟‌ ممكنه درايور كارت گرافيك درست نصب نشده باشه !‌ و يا ويندوز شما مشكل پيدا كرده باشه!

21- من ویندوزم 7 کد active میخواد ولی من کدش رو از کجا بیارم؟
پاسخ :‌توي گوگل به اسم Windows 7 Activation جستجو كن در سايت هاي فارسي حتما پيدا مي كنيد.


22-من چند تا عکس رو اپلود کردم توی یه سایت که بریزم توی وبلاگم بعد الان هر کاری میکنم عکسا رو برام نشون نمیده عکسا هم نه هیچ مشکلی دارند نه سایزشون زیاده باید چیکار کنم
که عکسا رو تو وبلاگم نشون بده
پاسخ :‌توي كدام سايت ريختي ‌؟‌ وقتي كه عكس را ميريزي لينك مستقيم كه بهت داد يك بار توي قسمت Address اينترنت بزن ببين عكس را باز ميكنه ؟ ! بعضي از سايت ها هم فايل ها را بعد از مدتي مثلا يك هفته پاك مي كنن!

23-ایا برای گذر از ویندوز سون فقط بای دکامپیوتر را رست کرد.
پاسخ :‌گذر از ۷ به چي ؟‌ منظور از گذر ؟!!! اگه مثلا ۲ تا سيستم عامل داريد براي سوئيچ كردن بين آن ها بله بايد Reset كرد.

24-من ویندوز 7 و هم ویندوز ایکس پی روی سیستمم داشتم.اومدم سرویس پک 3 رو روی ویندوز ایکس پی نصب کنم که ویندوز 7 پرید.ولی ویدوز 7 توی یکی از درایوام وجود داره.فقط شکلش از جایی که میخوای ویندوز 7 رو انتخاب که وارد صفحه ی دسکتابش بشی ناپدید شده.ایا من میتونم ویندوز رو برگردونم؟
پاسخ :فكر نمي كنم چون فايل Boot آن عوض شده ، مگر اينكه شما ويندوز ۷ را مجدد از داخل ويندوز XP اجرا كنيد و شورع به نصب كنيد اگر ديديد تشخيص داد كه ويندوز ۷ نصب بوده و مي تواند آن را Repair كند. ادامه دهيد و همانند قبل درست مي شود.

25-ویندوز مجازی چه تفاوتی با اصلی داره؟ من ویندوز مجازی xp نصب کردم ولی کارت های حافظه ام روی آن جواب نمی دهد؟
پاسخ :‌ ويندوز مجازي ؟‌!!!‌من نشنيده بودم ! شايد منظورتون روي VMWare هست ؟‌

26- راستش من یه فایلو که فیلم بود از اینترنت دانلود کردم ولی به اشتباه از لیست دانلودها حذف شد آیا راهی برای باز گردانی هست البته اینم بگم کامل دانلود نشده بود stopکرده بودم.
پاسخ : اگر از برنامه هاي دانلود Manager استفاده ميكرديد ممكن بود كه باشه مثلا دوباره سعي براي دانلود كردن مي كرديد و خود برمنامه پيغام مي دهد كه قبلا داشته دانلود مي كرده و ... . اما اگر از ويندوز بوده خير.

27- مودم USB خریده ام سیم کارت ایرانسل که اینتر نت در هر مکان را استفاده کنم ، برای استفاده بنابر گفته های تبلیعاتی فروشنده USB را متصل کردم بعد از تلاش سیستم برای نصب و برقراری ارتباط پیغام داد نرم افزار اجرا نمیشود چون نرم افزار قبلی باید uninstall شود .
پاسخ :‌ احتمالا قبلا درايور درست نصب نشده بوده بايد پاكش كنيد بعد دوباره نصب كنيد اگر نمي توانيد پاكش كنيد از برنامه your uninstaller استفاده كنيد.

28- من یک رم 256 از نوع DDR روی سیستم داشتم و الان یک رم 512 بهش اضافه کردم الان بعد از اینکه کامپیوتر رو روشن می کنم بدون اینکه برنامه زیادی باز کنم ریست میشه و بعد از بالا آمدن پیغام A Log of This Error Has Been Created می خواستم ببینم این یعنی چی؟
پاسخ :‌مشكل از ناسازگاري رم ها با هم و يا رم جديد با سيستم شما مي باشد يك بار تك تك امتحان كنيد ! احتمال وجود مشكل در خود رم جديد هم مي باشد.

29- من حدود دو هفته هست که یک لبتاپ Dell XPS 502 X گرفتم که دوتا مشکل برام ایجاد میشه
1- اولش یه مشکل سخت افزاری هست و اونم اینه وقتی برای 24 ساعت از برق و باطری استفاده نمی کنم و خاموش میشه ، زمانی که می خوام روشنش کنم ، باید مثل یه ماشین قدیمی 10-15 بار روشن کنم تا روشن بمونه ، یعنی وقتی رو دکمه پاور می زنم برای بار اول بعد 3 ثانیه خاموش میشه اتومات و دفعه های بعدی هم همینطور ، حتی تو این 14 - 15 بار میشه یکی دوبار که آرم لبتاپ و حتی تا بالا اومدن ویندوز هم میره و خاموش می کنه و بعد از 14-15 امین بار بدون هیچ مشکلی روشن میشه .. با فروشنده صحبت کردم گفت این لبتاپ ها تنظیم برق اتومات دارند ، گرچه مال تو غیر طبیعی هست اما فاز ندادن تا حدی طبیعیه ، می خواستم ببینم علت این مسئله چی می تونه باشه و آیا جای نگرانی هست یا نه ...
پاسخ :‌ در لپ تاپ هاي دل يك قابليت خوبي گنجانده شده كه اگر سيستم بخواهد با برق ضعيفي روشن شود پيغام مي دهد و يا اجازه نمي دهد !‌ اما مشكل شما حتما سخت افزاري مي باشد و كاملا غير طبيعي است. حتي اگر برق ضعيف هم برسد خود كار خاموش نمي شود فقط پيغام اخطار مي دهد . پس به تعميركار و يا گارانتي ببريد.
2- دوم هم اینکه این لبتاپ چون دو گرافیکه هست ، یک گرافیک آنبرد intel و یک گرافیک nvidia زمانی که برای بازی هایی مثل PES 2011 یا GTA IV وارد تنظیمات تحت ویندوز میشم ، اون گرافیک اول رو فقط نشون میده و اجازه نمیده که تنظیمات بازی رو رو high بزارم چون 64 مگابایت گرافیک اول رو میشناسه ، اول بازی هم ارور میده ، اما وقتی وارد بازی میشم خودش تنظیم می کنه برای بازی PES اما برای GTA اینطور نیست
می خواستم ببینم چطور میشه اون گرافیک Nvidia 540 M که دو گیگ هم هست رو بشناسونم به بازی ها
من مدتی لبتاب 5110 هم زیر دستم بود با گرافیک Nvidia 525 M همین مشکل رو داشتم
پاسخ : در مورد اين گونه سيستم ها جايي خوندم كه برنامه اي هست كه براي هر بازي مي توانيد يك Profile ايجاد كنيد سپس اگر برنامه ديد يكي از برنامه هاي در ليستش اجرا شده خودكار روي كارت گرافيك تنظيم شده فعال مي شود.

30- می خواستم به پرسم نسخه ای که از تمام سایت هایی کا با کامپیوتر می رویم در هارد نگهداری می شود آدرسش چیست؟در کجای هارد ذخیره می شود؟نوعی هیستوری که در هارد جا دارد؟
در مسير
درايو نصب ويندوز مانند C > Documents and Settings> نام كاربري > Local Settings
در پوشه هايي به اسم : Temporary Internet Files و History .

31- دکمه پاور سیستمو که روشن میکنم بنظر میرسه که همه چی داره خوب کار میکنه اما مانیتور هیچ واکنشیرو بهم نشون نمیده و همینجوری سياهه...
پاسخ : زماني همه چيز به خوبي كار مي كند كه وقتي روشن شد يك تك بوق بزند. اگر بي صدا روشن ميشه بايد قطعت سيستم را تست كنيد!

32- من idm را دانلود کردم و کامل اون را هم نسب کردم اما الان میخواهم فایل روی ایمل دانلود کنم نمیشه و بعضی سایت های دیگه اخطاری که میدهد می نویسد تنظیمات فایروال خود را بررسی نماید که idm دسترسی کامل به اینترنت داشته باشد ویندوز من sp2 است مراحل این کار را نمی دانم اگه لطف کنین
پاسخ : احتمالا در شبكه شما براي گرفتن اينترنت نياز به تنظيمان خاضي داريد معمولا در IDM اين تنظيمات در منوي Download>Option و در دو تب Connection , Proxy مي باشد براي اينكه چه چيزي وارد كنيد بايد از مدير شبكه سوال كنيد.

33- من همونیم که چند وقت پیش یه سری فایل هام رو روی مدیا فایر آپلود کزدم ، الان که فایل هام پاک شده چی کار می تونم بکنم ؟
پاسخ :‌دوباره آپلود كنيد و لينك عكس ها را عوض كنيد.

34- اگه تو منوی استارت موقع خاموش کردن به جای Turn off - Shut down بیاید چیکار کنیم
پاسخ :‌هيچ كاري نياز نيست انجام بديد.

35- من ویندوز سون رو دوباره روی لپ تاپ نصب کردم الان دیگه اینترنت وایرلسش کار نمیکنه بلوتوثش هم همینطور؟
پاسخ : كافيه كه درايور آن ها به درستي نصب كنيد.

36- من از دانلود منیجر استفاده میکنم یه سری از فایلهای ویدیوئی را نمیتونم پاک کنم و همش پیغام اینکه در حال استفاده میباشد را میده چه جوری باید این فایل ها رو پاک کنم؟
پاسخ : يك بار برنامه را كامل End Task كنيد بعد فايل هايي را كه دانلود كرديد را (چه كامل چه ناقص ) پاك يا به جاي ديگه منتقل كنيد. سپس برنامه را دانلود منيجر را باز كنيد و از ليست آن نيز پاك كنيد.

37- من چند وقت قبل ویندوزم رو عوض کردم ولی چون بلد نبودم که از روی سی دی بوت کنم هیچ فرقی نکرده..اگه میشه طریقه ی بوت کردنو بگید..جتی کتاب نصب ویندوزم گرفتم اما برام کاربردی نداشت.....در مورد اینکه اول اید سی دی رو بذارم بعد ریستارت کنم هم لطفا توضیح بدید
پاسخ :‌ابتدا بايد تنظيم كنيد كه سيستم شما با استفاده از DVD-CD بوت بشه براي اين كار زماني كه سيستم را روشن كرديد بلا فاصله دكمه Delete را پشت سرهم بزنيد تا وارد صفحه يا برنامه اي آبي رنگ (معمولا) بشود در آن جا بر اساس دفترچه مادربرد بايد تنظيم بوت سيتم را (معمولا به اسم First Boot ) به دستگاه DVD يا CD و ... تغيير دهيد. و تنظيمات را ذخيره كنيد و سيستم خودكار Reset مي شود.
CD ويندوز شما نيز مي بايست Bootable باشد بعد Reset شدن خودكار شروع به نصب ويندوز مي شود. در برخي از CD هاي ويندوز در هنگام بوت شدن درخواست زدن يك كليد را مي كند كه اگر پيغام را بخوانيد متوجه خواهيد شد.

38- من یه مشکلی با لپتاپم پیدا کردم قبلانا یه بار با کامپیوتر دسکتاپم،که ایکس پی بود و نسخه ی غیر اصل، اومدم اکسپلورر رو آپدیت کنم ارور ویندوز جنیواین داد و صفحه سیاه شد و دسکتاپ معلوم نبود،پایینشم یه مسیج ویندوز جنیواین میداد.وقتی با تسک منیجر امتحان میکردم میدیدم که تمام فایلام سر جاشه.از سیف مد هم به همون روش بالا میومد که ما مجبور شدیم ویندوزو عوض کنیم.
امروز داشتم با لپ تاپ کار میکردم یهو وسط کارم نرم افزار فلش باز شد و گفت میخوای آپدیت کنی جدیدش اومده منم چون مطمئن بودم که ویندوز 7سونی که روی این سیستمم نصبه اصله،اکسپت کردم بعد یکارایی کردو گفتش که یچیزیت ایراد داره برو چکش کن بعدم سریع بسته شد،یکم کار کردم با کامپیوتر بعد دیدم کند شده گفتم ریستارتش کنم شاید درست شد.ریستارتش که کردم اومدم لاگ این کنم،دیدم صفحه سیاهه و فقط یه فولدر داکیومنت باز میشه!رفتم از اون فولدر بقیه جاها رو چک کردم دیدم فایلام سر جاشه با یوزرای دیگه لاگ این کردم دیدم اونا مشکلی ندارن!این علائمش یکم شبیه ویروسه ،خودمم مشکوک بودم که احتمالا ویروس گرفته!که مطمئنا داشته اما به بابام که گفتم گفت فلشه نسخه اصلی نبوده!احتمال داره برعکس کار کرده باشه؟یعنی ایندفعه ویندوز اصل بوده نرم افزار نبوده اینجوری شده؟یا کار همون ویروسه ست؟من از آلتراسرف هم استفاده میکردم اما قبلا مشکلی نداشت وقتی باهاش کار میکردم!میشه بهم بگید چیکار کنم ؟ممکنه اگه از یوزرای دیگه آنتی ویروس نصب کنم و ویروس کشی کنم دسکتاپ اون یوزرم برگرده؟اون یوزر ادمین نیست.اما بقیشون ادمینن!
اگه میشه لطفا راهنماییم کنید و یه آنتی ویروس خوب هم بهم معرفی کنید چون از نود32 و نورتون مک آفی خیری ندیدم!کسپر که فکر کنم تحریم شده.ای وست خوبه؟اگه آنتی ویروس دیگه ای میشناسید لطفا معرفی کنید!ممنون میشم
پاسخ :‌ براي مشكل Genuine ويندوز مي تونيد از برنامه removewga كه در اينترنت هست استفاده كنيد.
اما اگر ويندوز شما اصل باشد نبايد چيزي بپرد، برنامه Flash Player هم رايگان هست و هيچ وقت چيزي را نمي پراند! احتمال ويروسي شدن بيشتره. فايل هاي شما هم فكر مي كنم در درايوي كه ويندوز رانصب كرديد در پوشه Users و نام كاربري خودتان ، وجود داره مي تونيد فايل ها را از آنجا به جاي ديگه اي منتقل كنيد.
براي ويروس كش هم من خودم از Nod32 چند ساله كه دارم استفاده مي كنم . مي تونيد سريال اصلشو بخريد و دردسر به روز رساني نداشته باشيد به نظر من مي ارزه ! كسپراكي هم تحريم نيستم و كار مي كنه و به روز هم ميشه ! Avast هم خوبه من خودم چون با Node , Kasper هيچ مشكلي نداشتم و هميشه جلوي ويروس ها را برام گرفتن همين دوتارا پيشنهاد مي كنم.

39- راهی هست که بشه فهمید تو جایی فرستنده یا میکروفن یا دوربین جاسوسی کار گذاشته شده یا نه؟
پاسخ :‌دستگاه هايي ساخته شده است به منظور پيدا كردن همين ها.

40- از اینترنت ای دی اس ال استفاده میکنم .صفحه 192.168.1.1 رو نمیتونم باز کنم .
در قسمت Local Area Connection اینترنت پروتکل تنظیمات رو اتوماتیک کردم . اما باز هم جواب نمیده . لطفا راهنمایی کنید
پاسخ :‌ چك كنيد كه در اينترنت اكسپلور Proxy وارد نشده باشد و اينكه IP به صورت دستي در كارت شبكه وارد نشده باشد.

41- من در task manager ویندوزم از پروسه svchost.exe 6 تا وجود دارد و یکی از wscntfy.exe و آنتی ویروس من eset nod32 آپدیت شده می باشد که قبلا این پروسه ها را ویروس شناسایی میکرد و من کامپیوترم را فرمت و ویندوزش را جدید کردم ، چند روز بعد دوباره تعداد پروسه ها از 3 به 6 رسید ولی این بار آنتی ویروس آن را ویروس نمی شناسد . لطفا در مورد تعداد این پروسه ها توضیح دهید واگر این ها ویروس هستند من باید چگونه آن را پاک کنم . ویندوز من xp سرویس پک 3 می باشد
پاسخ :‌فايل SVCHOST يكي از فايل هاي اصلي ويندوز مي باشد كه سرويس هايي روي آن اجرا مي شوند. يك سري از ويروس ها هم روي اين فايل ميشينند و به آن اضافه مي شوند. براي همين آنتي ويروس آن را ويروس ميشناسد. بسته به استفاده شما در سيستم ويندوز از اين فايل اجرا مي كند. پس اگر ديگر نمي شناسد نگران نباشيد.

42- من تازه لپ تاپ گرفتم با ویندوز اورجینال و دائما باهاش آنلاینم..و از انتی ویروس avast استفاده میکنم....و با اینکه هرروز اتومات آپدیت میشه بازم میترسم که سیستمم الوده بشه..نمیخوام ویندوز اورجینالش بپره..و مشکل دیگه هم اینه که رفه رفته سرعت بالا اومدن ویندوزم کم میشه..باید چیکار کنم؟و اینکه چیکار کنم سرعت ویندوزم روز به روز کم نشه..
پاسخ : خوب براي ويرسي نشدن نبايد هر ايميل و هر سايتي را باز كرد. و فلش ها را به صورت Explorer باز كرد تا ويروس Autorun اجرا نشود.
ويندوز مشكلي كه داره بعد از مدتي استفاده خود به خود كند مي شود اما اگر شما به صورت مداوم برنامه نصب و پاك نكنيد و هر از گاهي Disk Cleanup كنيد اين اتفاق خيلي ديرتر مي افته و اين كه سعي كنيد دسكتاپ و درايو C شما خالي باشد.

۴۳- من زمانی که کامپیوترم رو روشن میکنم بروی صفحه دسکتاب هیچ کدوم از آیکنها نمی یان و موس هم از کار میفته و از دکمه های صفحه کلید فقط alt+ctrl Delete کار میکنن یه بار هم ویندوز رو عوض کردم ولی وقتی دوباره کامپیوتر رو خاموش روشن کردم دوباره هیچ کدوم از آیکنهای صفحه دسکتاب نبودند

پاسخ :‌ زماني كه ويندوز را عوض مي كنيد دوباره آن را ويروسي مي كنيد !!! يه مطلب از قبل گذاشته بودم كه چطور ويندوز و آنتي ويروس نصب كنيد.

۴۴- من ویند وز 7 رو رو لپ تاپم نصب کردم دوبارخودم نصب کردم
موقع نصب متوجه شدم که هیچ پیغامی برای درخواست فرمت ویندوزقبلی داده نشد
بعد از نصب درایو ویندوز و چک میکنم میبینم هر2 ویندوز قبلی روی درایو هستن سوالم اینه:چطورمیشه بدون نصب مجدد ویندوزای قبلی رو فرمت کرد؟
حتی موقع نصب میخواستم وارد ست اپ بشم با کلید دلیت امکانپذیرنبود
دلیلش چی میتونه باشه؟
پاسخ :‌فكر مي كنم ويندوزي كه شما نصب كرده ايد از مدل هاي آماده بوده يعني خودكار همه چيز را پاسخ مي دهد و فقط نصب ويندوز را به پايان مي رساند !!! براي فرمت كردن زماني كه درايو را انتخاب مي كنيد بايد با استفاده از دكمه Option يا Advance دكمه فرمت را فعال كنيد !

در لپ تاپ ها به جاي Delete از F2 يا F12 استفاده مي كنن.

45- من چندتا بازی رو کامپیوترم نصب کردم که وسطای بازی میاد بیرون و پیغام میده که مشکلی پیش اومده باید برنامه بسته شود این پیغامم وقتی تو اینترنتم واسه بسته شدن
این پیغامو میده internet explorer

پاسخ :‌ علت هاي زيادي مي تونه داشته باشه، ممكنه از نظر سخت افزاري باهم همخواني نداشته باشن و يا كارت گرافيك شما به درستي نصب نباشه! يا ويندوز مشكل داشته باشه !!‌يا ويروسي شده باشه !!!!

46- computeram kheili kond shode.vase har chizi 10min bad javab mide. panjereha dir baz mishe

`پاسخ : بهترين راه نصب ويندوزه !! و يك آنتي ويروس خوب ، Driverها را هم مي تونيد از سايت سازنده مادربرد و كارت گرافيك دانلود كنيد.

47- من به تازگی لپ تاپ HP DV6 3300 خریدم اما نمیتونم نرم افزار متلب رو اون نصب کنم
هر بار که برای نصب اقدام میکنم کاپیوتر هشدار وجود مشکل میده
حتي من از سی دی های نصبی هم که دوستان دیگه روی کامپيوتر خودشون نصب کردند استفاده کردم اما باز مشکل حل نشد

پاسخ :‌احتمالا ويندوز شما Home Edition است چون برنامه هايي مثل مطلب از سرويس هايي استفاده مي كنند كه در اين ويندوز ممكنه وجود نداشته باشد، تفاوت ويندوز خودتان را از نوع ورژن با دوستانتان چك كنيد.

48- من لپ تاپ دل مدل1558 دارم و ازش خیلی هم راضی ام
ولی می خواستم بدونم از باتری چطور استفاده کنم و .آیا میشه حین استفاده از کامپیوتر بدون در آوردن باتری اونو از مسیر خارج کنم

پاسخ :‌ بهتره كه تا زماني كه برق در دسترس است از برق مستقيم و بدون باطري استفاده كنيد مگر اين كه كار حساسي باشد كه برق رفتن اختلال ايجاد بكند!!! در زماني كه باطري از دستگاه خارج است و براي مدت طولاني از آن استفاده نمي كنيد سعي كنيد كه بيشتر از ۷۰٪ شارژ داشته باشد.

هرگز در زماني كه باطري وصل مي باشد و سيستم روشن است آن را از مدار خارج نكنيد.

براي وصل كردن شارژر ابتدا شارژر را به برق متصل كنيد بعد به سيستم.

هر دوهفته يك بار از باطري استفاده كنيد و دقتي كنيد كه عمر مفيد باطري در بهترين شرايت ۲ سال مي باشد.

49- من چند وقت پیش یکی از درایو هام را اشتباها فرمت کردم که توش جزوه و کلی کتابهای درسی

داشتم.بعد از آن یکسری اطلاعات دیگه باز تو همون درایو ریختم و بعد منتقل کردم به یک درایو دیگه.

الان از یه برنامه ریکاوری استفاده کردم که اطلاعات درایوی که فرمت کردم را برگردونه اما اطلاعاتی که بعد از فرمت درایو در آن ریختم و الان منتقل کردم به یک درایو دیگه رو برام بر میگردونه.

چیکار کنم که اطلاعات قبلی که فرمت کرده بودم را برگردونه؟

پاسخ :‌اين كار در تخصص كاري شما نمي باشد بايد به يك متخصص اين كار مراجعه كنيد تا با برنامه هاي تخصصي و سخت افزاري خودشان روي هارد شما كار كنند.

50-من ویندوز 7 روی سیستمم نصب دارم ولی فکس مودم من درایور آن مال ویندوز ایکس پی است و کلی در اینترنت جستجو کردم اما نتوانستم داریور آن را پیدا کنم برای همین می خواستم که ویندوز ایکس پی را در سیستمم نصب کنم حال آیا میتوانم با وجود ویندوز قبل؟

پاسخ :‌شما مي بايست ايتدا ويندوز قديمي را نصب كنيد و سپس ويندوز جديد را در غير اينصورت مي بايست از برنامه هاي Boot Manager استفاده كنيد.

نوشته شده توسط محمد علی زمانی در ساعت 14:14 | لینک | 36 نظر یا پرسش

به نام هستی بخش

سلام

سوال : من تازه 10 روزه یه لپ تاپ گیگا بایت مدل 1447 خریدم زیادم ازش استفاده نکردم حالا که روشنش می کردم یه صفحه ی ابی میامد بالا که روش این پیغام بود (pleas do not power off or unplug your machin installing update 4 of 8

امروز دیگه این پیغام نداد فقط باید

f2 رو بزنم تا بالا بیاد .
مشکل خاصی وجود داره ؟
پاسخ : اون پیغام برای این بوده که ویندوز شما از اینترنت به روزرسانی گرفته و برای نصب هم نیاز داشته تا شما در زمان خاموش کردن یا روشن کردن صبرکنید تا نصب بشود اما کلید F2 ربطی به این موضوع نداره شما بگید که از کجا در چه صفحه ای کلید را می خواهد.؟

------------------------------------------------

سوال : ویندوز 7 رو لب تابم نصبه - یه موقع هایی خود به خود قاط میزنه و همه پنجرها که بازن شروع به لرزیدن میکنه و چشمک میزنند- فکر نکتم ویروس باشه - چون هم آنتی ویروسم قویه و هم به روز - باید با موس بازی کنی یا همینجوری کلیک کنی تا لرزش درست بشه ... بدادم برسید خواهشن. البته همه کار میشه کرد ولی با بعضی برنامه مثل ورد2007 هنگام ذخیره و قتی بخوای فرمت فایل رو عوض کنی شروع میشه به قاط زدن یا وقتی داری شطرنج خود ویندوز7 رو بازی می کنی ....

پاسخ : لب تاپ شما با دمای بالا کار نمی کنه ؟ یعنی داغ نیست ؟ کارت گرافیک را چک کنید ببینید دماش چقدر است با برنامه هایی شبیه به GPU-Z می تونید چک کنید. علت دیگه ای داشته باشه باید به یک متخصص از نزدیک نشون بدی.

------------------------------------------------

سوال : می خواستم برم از کنترل پنل اپ اتوماتیک و حذف کنم ولی صفحه اصلا بالا نمی اد کلا دیگه پیغام اپدیت میده . الان چجوری وارد صفحه ویندوز شم ؟
از طرفی اگه این نسخه تقلبی ویندوز 7 رو لپ تاپم بمونه خوب چون اپ نمیشه ایا بعد از یه مدت کوتاه ویندوز غیر فعال میشه ؟

پاسخ : سوال اول درست متوجه نشدم لطفا لغت های اینگلیسی را به زبان خودشان بنویسید!!!

درضمن بیشتر توضیح بدید کدام صفحه کجا ؟

در مورد سوال دوم بله امکانش هست تا یک مدت به شما پیغام میده و بعد گاهی اوقات شمارا مجبور به خاموش کردن ویندوز می کنه و ... . ویندوز 7 هایی هستند که کرک شده اند و به روزرسانی هم می شوند.

----------------------------------------

سوال : راستش سیستم من خود به خود ریست می شه و موس اون هم خیلی طول می کشه تا کار کنه.

پاسخ : یا ویروسی شده یا فن سیستم شما درست کار نمی کنه !

----------------------------------

سوال : یک فیلم رو از سایت فورشیرد دانلود کردم وحالا هر چی تلاش می کنم اون رو پاک کنم نمی شه و هر وقت کامپیوترم را روشن می کنم یک صفحه باز می شه که از من پسورد می خواهد ..........از توی برنامه ای توی کنترل پنل هم پاک کردم ولی باز هم پاک نشد....هر وقت هم راست کیلیک deleteمی زنم پیام میده و نمی تونم پاک کنم

پاسخ : اون فایل که پاک نمیشه احتمال زیاد درحال استفاده است و شما نمی بینید! اسم برنامه چی هست تا بهتر کمک کنم.

-------------------------------

سوال : چرا وقتی کامپیوتر را روشن میکنم چند دقیقه بعد خاموش میشود؟

پاسخ : فن CPU را چک کنید.

---------------------------------

سوال :

1.هنگامی که فلش یا کارت حافظه ی موبایل یا هارد اکسترنال را به رایانه ام وصل میکنم فایلها و پوشه ها را به حال shortcut در می آورد. البته پوشه های هارد را باز میکند ولی پوشه های کارت حافظه را نه. در ضمن در موبایل نوع پوشه را Ink می نویسد و در موبایل هم دیگر فایلها خوانده نمیشود. دیگر آن که هنگامی که میخواهم یک پوشه را باز کنم یک برنامه شبیه داس باز می شود و در مورد کارت حافظه می نویسد اجرای این کار ممکن نیست.
2. نمیتوانم USB را از راه safely remove hardware قطع کنم چون پیام میدهد که اکنون امکان پذیر نیست . بعدا بیازمایید.

پاسخ :

1- خوب مطمئن باشید که سیستم شما و تمامی حافظه هایی که وصل کردید ویروسی هستند و فایل های شما مخفی شده اند!! ویروس ها را پاک کنید و لاشه های ویروس را هم دستی باید پاک کنید.بعد فایل ها را از حالت مخفی درآورید..

2- به دلیل همان ویروس ها می باشد.

----------------------------------

سوال :سوالم اینه که...من آیدیمو بطور کامل از یاهو حذف کردم دیگه باز نمیشه...میخواستم بدونم آیا ایمیل هایی که قبلا به دوستانم فرستادم...الان باوجود حذف آیدی من بازم براشون قابل مشاهده هست یا نه؟!
اگه قابل مشاهده هست چطور میتونم کاری کنم که نتونن بخوننشون!؟

پاسخ : بله چون ایمیل های ارسال شده توسط شما وارد Inbox دوستانتان شده و شما دسترسی به آن ها ندارید. کاری نمی توانید بکنید مانند اینه که یک کپی از فایل را به دوستت بدی بعد بخوای بدون دسترسی به دوستت فایل را پاک کنی !!!!!

-------------------------------------

سوال : میشه لطف کنید بگید که این دوتا نرم افزار که روی لب تاب منه به چه دردی میخورن ممنون میشم
1:Atheros client installation program
2:Atheros communicationsIco(R)AR81 Family

پاسخ : فکر می کنم ربط به کارت شبکه و کارت وایرلس یا بی سیم دارد. پس پاکش نکنید.Atheros شرکتی هست که در زمینه سخت افزار های شبکه و صدا کار می کند.

---------------------------------

سوال : چه طور میتوانم تمامی چیز هایی که تا به حال در اینترنت مرور کردو را حذف کنم ویندوز من اکس پی است؟

پاسخ : از داخل برنامه Internet Explorer یا هر برنامه ای شبیه به این در منوی هاش بگردید به دنبال Clear history و یا Delete Brosing History. از اینجا می تونید پاک کنید.

------------------------------

سوال : من كامپيوترم رو بدون باطري بايوس روشن كردم و دوباره كه باطري رو گذاشتم ويندوز بالا اومد ولي در حالي كه من هيچ استفاده ايي از pci slot نكرده بودم و هيچي روي اونا سوار نبود ويندوز پيام ميداد كه unknown pci device( دو تا علامت زرد رنگ تعجب)و پورت شبكه هم غير فعال شده بود. بعد از يكي دو روز حالا هم كه ديگه هارد من شناسايي نميشه اصلا. يعني سيستم هارد رو نميشناسه كه ويندوز بالا بياد يا بتونم از اول نصبش كنم
چيكار كنم؟؟؟
پاسخ : بهتره که به متخصص نشون بدی.!!!

----------------------------

سوال : می خوام ویندوز xp نصب کنم به مشکل می خورم
وقتی سیدی رو تو ویندوز ( فعلی ) می ذارم گذینه next خواموشه!
چه طوری درستش کنم مرسی

پاسخ : شما می بایست با CD بوت کنید نه این که از داخل ویندوز قبلی نصب کنید.

-----------------------------

سوال : چرا نمی توانم هیچ برنامه ای را بر روی کامپیوتر نصب کنم . وسط نصب برنامه مراحل نصب برنامه خود به خود برمی گردن ؟

پاسخ : این جوری نمی تونم کمک کنم !! ممکنه ویندوزت خراب شده باشه ، هیچ پیغام خطایی نمیده ؟

------------------------------

سوال : من چند وقت پیش یه سری فایل هام رو روی مدیا فایر آپلود کزدم ، الان که رفتم چک کنم میبینم فایلهام رو نشون نمیده ، یعنی اصلا اون صفحه ای که فایل ها روش بود رو نشون نمیده ، فایل ها رو هم از روی سیستمم پاک کردم ! چی کار باید بکنم !؟

پاسخ : سایت هایی مثل MediaFier,Rapidshare و ... در حالت مجانی فایل ها را به مدت یک ماه بیشتر نگه نمی دارند و بعد از این مدت پاکشون می کنن!

-------------------------------

سوال : تاپم قبلا ويندوز ويستا داشت ، upgrade کردمش به ويندوز 7،بعد از چند روز کارکردن پيغام داد که درايور کارت گرافيک رو دوباره نصب کنيد بعد از اينکه پيغام رو تاييد کردم، صفحه نمايش و سيستم کلا خاموش شد و بعد از آن هم هردفعه پاور رو می زنم ، فقط 2دقيقه صفحه نمايش روشنه و بعد از آن سيستم خاموش میشه بنابراين نمی تونم از recovery dvd ها استفاده کنم تا درايور رو نصب کنم ، چه کار کنم ؟

پاسخ : معمولا DVD Recovery ها Bootable هستند ببین می تونی با هاشون بوت کنی ؟ !! اگر شد ویندوزت دوباره برمی گرده به ویستا و فایل های توی درایو C هم پاک می شن قبلش می تونی با برنامه های File manager تحت داس که اون ها هم Bootable و معروف به Hiren boot هستند برداری. اینکه چطور توی این حالت درایور نصب کنی نمی تونم راهنمایی کنم !! شاید بتونی از طریق Safe Mode نصب کنی با کلید F8 در زمان روشن شدن.

-------------------------------------

سوال : هنگام استفاده با لپ تاپ سیستم قفل می کند و یعد از چند ثانیه پیغام
" Your display Driver has stopped responding but has sucessfully recovered
می دهد مشکل جیست؟
DELL N5010
OS:Windows 7 SP1 64-bit
VGA: ATI5470

پاسخ : سعی کن دوباره درایور گرافیک ویندوز را نصب کنی.البته با نسخه جدیدترش.

---------------------------------------

سوال : اول اینکه دوسه روزی روی هرگزینه کلیک راست میکنم جواب نمیده یا خیلی طول میکشه ویا میخواد چند بار کلیک کنی تا کلیک راست بالا بیاد چکار کنم
دوم اینکه موقعی که کامپیوتر را خاموش میکنم چیزی مثل آپدیت ویندوز بالا میاد و یه عدد تا که تموم نشه شات دان نمیکنه.
سوم اینکه چطور باید تو سایت مشکلاتم را با شما در میون بگذارم زیاد وارد نیستم راهنمایی کنید ممنون میشم. شرمنده که رو میلتون پیام دادم

پاسخ : ۱- احتمالا برنامه ای نصب کردید که توی منوهای کلیک راست اضافه شده و ویندوز می خواد منوهای اون را لود بکنه اما به هر دلیلی لود شدنش طول میکشه !!! باید این برنامه را پیدا کنی البته اگر ویندوزت سالم باشه! مثلا ببین توی هرجا کلیک راست می کنی طول میکشه !؟

۲- خوب ویندوز شما از اینترنت به روز رسانی گرفته و در زمان خاموش شدن باید نصب بشن اون شماره هم تعداد به روزرسانی ها می باشد.

۳- توی قسمت نظرات می تونید سوال کنید.

-------------------------------------------

سوال : لب تاپی خریداری کرده ام که ویندوز سرویس پک3 بروی ان نصب شده است که سه عد د دی وی دی (recovery media for windows vista products sp1) لطفا توضیح بفرمائید کاربرد این دی وی دی ها چیست ؟ایا می توان بکمک این دی وی دی ها ویندوز ویستا بروی سیستم نصب نمود ؟

پاسخ : این سه DVD مربوط به ریکاروری سیستم شما می باشد، با استفاده از این ها می توانید تنظیمات و برنامه ها و ویندوز را به حالت اول کارخانه دربیاورید بیشتر برای زمانی استفاده می شود که ویندوز خراب شده باشد.معولا حالت Bootable دارند و با اولیش بوت می کنید و مابقی کار مشخص است و خودکار انجام می شود. بسته به سال خرید و لپ تاپ شما داره و توصیه می کنم از ویندوز 7 استفاده کنید.

------------------------------------------

سوال : من چهارتا کامپیوتر دارم که به هم شبکه هستن ولی یه دونه تو اینترنت نمیره وصله یعنی اون آیکون وتا تلویزیون هم میاد زیر صفحه ولی چرا اینترنت نمیره

پاسخ : بهتره کار شبکه را به فردی که این کار را بلده بسپارید چون هر شبکه می تونیه صدها مدل داشته باشه.

نوشته شده توسط محمد علی زمانی در ساعت 13:7 | لینک | 35 نظر یا پرسش

به نام هستی بخش

سلام

--------------------------------------------

سوال : وقتی کامپیوترم روروشن میکنم کامپیوتر بالا میاد قبل از اینکه آیکن ها بیان یه صفحه آبی میاد وتا 100می شمرد اما سریع ودوباره ریستارد میکنه علتش چیه وباید چیکار کنم؟
پاسخ : احتمالا یک قطعه سخت افزاری جدید نصب کردید و یا برنامه جدیدی که باعث شده ویندوز نتونه کار بکنه !

در زمان بوت شدن کلید F8 را بزنید و از لیست موجود گزیته last good known configuration ... را انتخاب کنید تا ویندوز بالا بیاید و برنامه را حذف کنید.

-------------------------------------------------------

سوال : سوال من در مورد نرم افزار Video Studio 3X می باشد.
در قسمت کپچر نمیتوانم از گزینه ها استفاده کنم یعنی فیلم دوربین در برنامه نمایش داده نمی شود گزینه آپشن هم بسته است و قابل استفاده نیست .

پاسخ : شرمنده با این برنامه کار نکردم.

-------------------------------------------------------

سوال : برای نصب لن ای دی اس ال مشکل دارم.وقتی سیم لن رو وصل میکنم چراغ لن مودم ای دی اس ال روشن نمیشه.وقتی هم که میخوام لن مادربورد رو نصب کنم این ارور رو میده:Installer cant find atheros L2 ethernet controller on your system
از دیوایس منیجر هم نمیشه کاری کرد.

پاسخ : فکر کنم ویندوز شما به روز نباشه و برای نصب درایورش نیاز به برنامه Windows installer دارید.آخرین نسخه را می توانید از سایت مایکروسافت دانلود کنید.

-------------------------------------------------------

سوال : ال فور آي مسنجر چرا وقتی میخوام دانلودش کنم کیس خاموش میشه جوابو بفرستی وبلاگم لطف میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ : ال فور آي مسنجر چی هست ؟ از کجا داری دانلود می کنی ؟ با چی دانلود می کنی ؟

-------------------------------------------------------

سوال : من با برنامه Ashampoo Magical Security 2 فایل های زیادی از (عکس،فیلم) را ENCRYPT کرده ام ، ولی من PASSWORD برنامه را فراموش کرده ام و حالا نمی توانم آنها را DECRYPT کنم. فایل های من با پسوندPPENC هستند که با تغییر پسوند و برنامه های تبدیل هم نتوانستم آنها را تبدیل کنم چند روز بعد ویندوزم پرید و من دوباره برنامه را نصب کردم ولی باید همان رمز قبلی را برای آن فایل ها وارد کنم.حتی با برنامه های بازیابی هم که فایل هایم را برگرداندم باز هم مشکل داشتند واجرا نمی شدند. آیا راهی برای تبدیل یا پیدا کردن رمزقبلی ام راه حلی است ؟
لطفا هر چه سریع تر جوابم را بده اید ؟

پاسخ: منطق میگه که نباید راهی باشه اما شاید برنامه ی باشد که این فایل هارا کرک بکنه و رمزگشایی بکنه !!! باید بگردی دنبالش و توی فروم های خارجی جستجو بکنی ! و یا برنامه ای پیدا کنی که کارش مثلا باز کردن فایل هایی با پسوندPPENC باشه و .... .

-------------------------------------------------------

سوال : رمزهای بازی آی جی آی 1 را کجا تایپ کنم لطفا کمکم کنید

پاسخ : توی اینترنت جستجو کنی پیدا می کنی !!

-------------------------------------------------------

سوال : من سه تا دیکشنری ( آکسفورد - لانگ من - کمبریج ) دارم که هر سه کرک شده ی یک شرکت هستند . وقتی یکی رو اجرا میکنم دوتای دیگه اجرا نمیشن ( البته هر کدوم به تنهایی اجرا میشه )
حال چگونه می توان هم زمان از هر سه استفاده کرد ( به عبارت دیگه هر سه رو آورد بالا )
پاسخ : مشکل از کرک برنامه ها می باشد که هم زمان نمیشه اجرا بشن باید دنبال کرک دیگه بگردی

-------------------------------------------------------

سوال : من یاهومسنجر فارسی داخل کامپیوترم نصب کردم و بعد از نصب restartشد و وقتی کامپیوترم روشن شد زبانش تغیر کرد مثل؟><ء<أ همش همینجوری شد لطفا بگید که چکار کنم.

پاسخ : احتمال زیاد زبان ویندوز را دستکاری کرده و خراب شده !! بهتره برید توی Control panel و وارد Regional and language بشوید و زبان انگلیسی و فارسی را پاک کنید ریستارت کنید و دوباره این دو زبان را نصب کنید.

-------------------------------------------------------

سوال : بنده قصد دارم لپ تاپ صنعتی بخرم مثل سری لتتیود دل 6520. اما چند سوالی ذهنم را مشغول کرده :
1- ایا می توانم روی لپ تاپ 2 ویندوز همزمان نصب کنم؟
2-در ادامه سوال اول برای بعضی از برنامه ها نیاز به ویندوز اکس پی 32 بیتی دارم
(چون دسترسی مستقیم به پورت کام و پرینتر 25 پینی هست امکان استفاده از ماشین مجازی را ندارم. درسته ؟)
میشود ویندوز اکس پی 32 بیتی و ویندوز سون 64 بیتی را همزمان نصب کنم ؟

پاسخ :

1- بله می توانید.

2- فکر می کنم امکانش هست می شود البته بسته به ماشین مجازی شما دارد به عنوان مثال می توانید در برنامه VMWare یک پورت پارالل اضافه کنید و به برنامه بشناسانید اما ارتباط با خروجی آن مشکل خواهید داشت البته تبدیل های USB این ها هم وجود دارد.

3 - همزمان نمی توانید نصب کنید اما می توانید هم زمان داشته باشید فقط کافی است که ابتدا ویندوز قدیمی تر را نصب کنید یعنی اول ویندوز XP سپس ویندوز 7.

--------------------------------------------------

سوال : مدتیه که از ف؟ل؟؟ ؟؟نultr؟؟؟rf99
استفاده میکنم که یهو اینترنت کل سیستم رو قطع کرده از دوستانم شننیدم که قطعیه اینترنت به خاطر همین فیلتر شکنه !!لطفا کمکم کنید تااین مشکل را رفع کنم

پاسخ : وارد Control panel و سپس Internet Option و وارد تب Connection و روی کلید Lan Setting کلیک کنید و هرچی گزینه هست که تیک خورده غیرفعال کن و ok بزن.

------------------------------------------------

نوشته شده توسط محمد علی زمانی در ساعت 13:21 | لینک | 18 نظر یا پرسش

به نام هستی بخش

سلام

سوال : یک هارد اکسترنال کینگ مکس گرفتم ویندوز سرور 2003 اونو نمی شناسه ولی با ایکس پی باز میشه فرمتش هم کردم NTFS ولی باز هم نشناخت ضمنا تو ایکس پی تو MANAGE اسمشو عوض کردم ولی فایده نداشت

پاسخ : فکر می کنم که در ویندوز سرور می بایست درایور چپست و USB را نصب کنید ! احتمالا هارد شما و مادربرد نیاز به این ها دارند!.

----------------------------------------------------------

سوال : لب تاپم یک دفعه خاموش شد و ارور میداد disk read error بعد گفتند برو اوبوتو نصب کن که اومدم نصب کنم تا هفتاد درصد رفت و خاموش میکرد. بعد دوباره هی میگفت الت کنترل دلیت رو بزن که میزدم برمیگشت سر جای اولش.
الان فقط کامپیوتر روشن میشه اما این پیغام رو میده no bootable device
و فقط یه اپشن میده که از دیست بوت کنم یا از یو اس بی؟

پاسخ : ابتدا توضیح می دادی که چرا گفتند که UBUNTU نصب کنی ؟ ربطش چیه ؟ خوب این مشکل شما ممکنه در بدبینانه ترین حالت از هارد باشه که خراب شده و یا بدسکتور گرفته باشه !

آیا برای نصب ویندوز 7 سعی کردید ؟ آیا بدون پیغام خاصی فقط میگفت که Alt+Ctrl+Del را بزنید ؟

ممکن هست که پارتیشن اکتیو پریده باشه ! یک بار پارتیشن درایو C را پاک کنید مجددا ایجاد کنید و آن را Active کنید، تمام این عملیات را با برنامه هایی مثل Paragon partion manager میتونید انجام بدید.

در کل اگر اطلاعات شما کم می باشد توصیه می کنم برای اینکه آسیب بیشتری وارد نکنید به یک متخصص مراجعه کنید.

---------------------------------

سوال :
چطور میتونم با اکتیو سینس ویندوز موبایل به اینترنت متصل بشم؟

پاسخ : من تا بحال با این برنامه کار نکردم!

--------------------------------

سوال :من يك لپ تاب hp دارم كه متاسفانه يكدفعه هارد ان ديگر شناسايي نمي شود حتي زماني كه يك سيدي ويندوز 7 درون دستگاه مي زارم تا ويندوز نصب كنم پيغام يافت نشدن هارد سيستم را ميدهد وقتي وارد setup دستگاه شدم هارد دستگاه از نوع usb است

پاسخ : سیستم شما قبل از هرچیز باید در بایوس هارد شما را بشناسد، یک بار وارد بایوس شوید و مطمئن شید که هارد را شناسایی کرده است یا خیر؟

نوشته شده توسط محمد علی زمانی در ساعت 22:3 | لینک | 7 نظر یا پرسش

به نام هستی بخش

سلام

سوال :

من روی لپ تاپ ام ویندوز ویستا داشتم بعد کلا فرمتش کردم و ویندوز 7 نصب کردم و چند تا پارتیشن ساختم و اطلاعات توش ریختم
بعد از یه مدت به هم ریخت سی دی ریکاوری را توش گذاشتم و دوباره ویندوز ویستا برگشت با دو تا پارتیشن سی و دی و از پارتیشن های قبلی خبری نیست و پاک شده

پاسخ : زمانی که داشتید recovery می کردید دقت نکردید که جلوی فرمت و حذف پارتیشن ها را بگیرید.

یعنی توی منوی های برنامه recovery معمولا چند حالت انتخاب دارید مثلا بازگشت به حالت کارخانه و ...

منطقا به غیر از Recovery کردن فایل هاتون کاردیگه ای نمیتونید انجام بدید!!!

------------------------------------------

سوال : من ویندوز 7 نصب کردم حالا میخوام بدونم چطوری هدفونم رو وصل کنم؟

پاسخ : خوب من الان چه جوابی باید بدم ؟ بهتره از راهنمای مادربرد استفاده بکنی!

-----------------------------------------

سوال : من ویندوزم xp هستش .تا حالا با یری زیاد کار نکردم .چند تا فیلم با زیرنویس از دوست هام گرفتم که همه گفتن زیر نویس هاش با km player برای اون ها می آد اما برای من هیچ زیر نویسی نمی آد حتی انگلیسی.توی subtile هم که رفتم هر کار کردم نتونستم زیر نویس ها رو بیارم

پاسخ : از برنامه VLC استفاده بکن! Subtitle درست کردن یه استاندارد داره که اگه درست تعریف شده باشه Windows media player هم نشون میده اما معمولا فایل ها استاندارد نیستند برناه VLC اکثرشونو پخش میکنه !

------------------------------------

سوال : لپ تاب من ویندوز 7 نصب شده ولی Blutooth آن فعال نبوده وپیغام
Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)
پس از نصب Blutooth داده میشود

پاسخ : احتمال زیاد Driver ویندوز 7 را نصب نکردید و قدیمی است !

-------------------------------

سوال : من ویندوزم اتوماتیک ریست میشه و پیام آپدیت شدن میده .و من روی سیستم برنامه های مهمی دارم

پاسخ : ممکنه مشکل حرارت داشته باشید دمای Cpu و کارت گرافیک را چک کنید اگر CPU بالای 70 و گرافیک بالای 100 بود باید فن و ... را چک کنید!

----------------------------

 

1-از کجا بدونم سیستمم ویروس داره یا نه آخه میگن بعضی ویروسا تو اسکن خودشونو نشون نمیدن؟
2-ویندوز من 7 اما یه شب که وارد نت شدم واسم پیام اومد که ویندوز9 به جای7 یه همچین چیزی ومن هم متاسفانه کلیک کردم نمیدونم چی شد اما صفحه اینترنتم با قبلا کاملا فرق کرده میخواستم بدونم باید چکار کنم که به حالت قبل برگرده

پاسخ :

1- راه خاصی وجود نداره !! میشه با کند شدن داغ کردن هنگ کردن ریست شدن پیغام های خطای بیخود دادن احتمال داد.

2- اگر منظورتون IE9 هست و از روی سایت خود مایکروسافت دانلود و نصب شده که چیزی نیست Internet Explorer شما ورژن 8 بوده الان به 9 تبدیل شده.

اما اگر از سایتی به غیر از مایکروساف بوده 99% ویروسه ! مجددا ویندوز بریزید و با ویروس کش جدید و به روز سیستم را ویروس کشی کنید.

--------------------------

سوال : ویندوز من که 7 است خود به خود اپدیت شده است
الان که میخاستم ویندوز را پاک و مجدد نصب کنم
ایا راهی هست که اپدیتها را از ان جدا کنم تا دوباره نیازی به دانلود و نصب نداشته باشند؟

پاسخ : حقیقتش دنباش کم رفتم اما فکر می کنم بتونی توی اینترنت با Search تا یه تاریخی پیدا کنی.چون ویندوز 7 بعد از نصب به روزرسانی ها فایل را پاک میکنه ! اجازه دسترسی هم نمیده !

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم اسفند 1390ساعت 18:41  توسط عارف رومیاتی  | 

سوال

سوال :من از زمانی که ای دی اسل خریداری کردم بعد از یک هفته از نصب آنتی ویروس سیستم حذف شد چند بار دیگه نصب کردم که بازم ناپدید شد نهایتا ویندوز رو عوض کردم ولی دوباره آنتی ویروس غیر فعال شد اما ایکونش مثل سریای قبل ناپدید نشد مشکل چیه؟در ضمن توی تول باریه ایکون زرد رنگ قرار گرفته که مرتبا پیغام میده (Atomatic Updates) How do you want to install updates?

پاسخ :‌ احتمالا زماني كه شما هم ويندوز نصب مي كنيد قبل از به روز رساني آنتي ويروس ، ويندوز را خراب يا ويروسي مي كنيد ! خيلي ساده است كافيه درايور هاي شما ويروسي باشه !! يا خود فايل نصب آنتي ويروس !!!


نوشته شده توسط محمد علی زمانی در ساعت 10:18 | لینک | 35 نظر یا پرسش

به نام هستي بخش
سلام
از نظرات دوستان خيلي ممنونم، اين بار حسابي سوال كردين منم درست وقت نكردم كه جواب بدم.
دوستان دقت كنن براي اين كه من بتونم به درستي پاسخ بدم شما مي بايست به درستي سوال را مطرح كنيد مانند اين كه اگر پيغام خطايي هست آن را بنويسيد يا برنامه اي نصب كرديد اسم برنامه را بنويسيد و ... و اين كه حتما حتما فارسي بنويسيد و كلمات را فينگيليش ننويسيد !!!!!!.

۱- کامپیوترم ویندوز 7 داره . بعلت logoff شدن پیاپی مجبور به پاک کردن profile شدم. اما با اینکه مشکل حل شد اما هر وقت Run میکنم سیستم را ، میکه که profile بصورت Temp بوده و با خروج از ویندوز کلیه تنظیمات داخل Profile پاک میگردد !! لطفاً راهنمائی کنید که چکار کنم ؟؟؟
پاسخ : اگه علت و پيغام خطا را هم مي گفتي خيلي بهتر بود. يه نگاهي به اين مسير كه ميگم بندازيد نبايد چيزي توش وارد شده باشه ! اگر مقداري وارد شده بود پاك كنيد و اگر درست نشد از system restore كمك بگير.
My Computer (Right Click)>Manage>Users and Groups>Users>نام كاربري خودتان كليك راست
وارد تب Profile بشيد هيچ چيزي نبايد وارد شده باشد و در قسمت Home Folder نيز بايد Local Path انتخاب شده باشد.

۲-من لب تابی دارم که ویندوز ویستا داشته الان ویندوز 7 نصب کردم از همه چی راضی هستم فقط وقتی بازی دانلود میکنم بعد از اینکه نصبش تموم میشه اصلا بازی باز نمیشه و پیغامی میده که وقتی میزنم باز تمام بازی و دانلود کردن باز میشه
باید چکار کنم و یا چه نرم افزاری نصب کنم . ممنونم جوابمو بدین و کمکم کنین
پاسخ :‌پيغام بهم نگفتي ! اما يه نگاه به درايور هاي سيستم بنداز احتمالا نياز به به روزرساني دارن يا اينكه پيش فرض ويندوز نصب شده براي گرفتن آخرين نسخه درايور هم از سايت سازنده سخت افزارها استفاده كن.


۳-سلام من برنامه هایی رو روی کامپیوترم نصب کرده بودم اما وقتی کامپیوترم رو روشن کردم یه خورده اذیت کرد بعد که روشن شد دیدم که برگشته به حالت چند روز قبل و چیز هایی رو که نصب و دانلود کردم پاک شده. چیکار باید بکنم خواهش میکنم سریع جوابش رو بگو حیاطیه راستی ویندوز من se7enهست
پاسخ : چه برنامه هايي نصب كرده بودين ؟‌احتمالا توي نصب برنامه هاي مشكلي به وجود آمده بوده كه ويندوز مجبور شده خودشو Restore كنه به چند روز قبل !!! شايد بازم خودت بتوني Restore بكني به جلوتر!


۴-سلام کامپیوترم فقط موقع ری نیم فایل یا پوشه فارسی نمی نویسه ممنون میشم جواب بدید
پاسخ :‌ هيچي نمي نويسه يا فارسي نمي نويسه يا اين كه كاراكتر هاي نامفهوم مي زنه ؟‌!!! از اين كه زبان فارسي توي ويندوز نصب هست مطمئن هستي ؟‌ وارد Control Panel بشو و بعد از Regional and language زبان فارسي را نصب كن .

۵-من کامپیوترمو وقتی خاموش میکنم یعنی گزینه ترن آف و میزنم مانیتور خاموش میشه و لی بقیه اجزا روشن میمونه. این مشکل بعد اینکه ویندوز نصب کردم بوجود اومده اگه ویندوز عوض شه دوباره درست میشه. ؟
پاسخ :‌بله به احتمال زياد ! درايور هاي ويندوز را درست نصب كرديد ؟‌مخصوصا Chipset مادربرد ؟‌ و كارت گرافيك ‌؟براي نصب مجدد ويندوز از يك CD ديگه استفاده كنيد.

۶-وقتی کامپیوترروروشن میکنم بعدازبالا اومدن صفحه این پیغام میاد(كمك به حفاظت از كامپيوترشما ويندوز است اين برنامه بسته)اگه راهنماي كنيد ممنون ميشم
پاسخ :‌درست نمي دونم چيه ؟‌! اما توي RUN بزن MSCONFIG و OK كنيد توي پنجره باز شده وارد تب Startup بشيد و از ليست،برنامه هايي كه فكر مي كنيد زيادي هستند را از حالت انتخاب برداريد، براي اين كه بفهميد هركدام براي چه برنامه اي مي باشد جلوي اسم آن مسيرش را نوشته . دقت كنيد برنامه هايي را كه نمي دانيد چي هستند را غيرفعال نكنيد و اگر AntiVirus داريد نيز غيرفعال نكنيد.سپس ok و سيستم را Restart كنيد.

۷-سلام من ویندوزم سونه ولی هدفونو میزنم به کیسش اصلا هیچ گزینه ای نمیاد از تو هدفونم صدا در نمیاد
پاسخ : معمولا با وصل كردن هدفون گزينه اي فعال نمي شه! اگر از سالم بودن هدفون و كارت صدا و قطع نبون آن مطمئن هستيد برخي از هدفون ها به دليل طراحي جك آن با كامپيوتر به درستي كار نمي كند. اما بيشتر تنظيمات كارت صدا را چك كن احتمالا جاييش تغيير كرده !

۸-من چند بار نرم افزار برنامه نویسی و جی وی امش رو ریختم.
ولی توی کامنت پرامپت ران نمیشه و میگه یافت نشد.
در صورتی که همشون نصبه و آدرس جایی که فایل هاش ذخیره شده رو هم دادم به این کنسول که بشناسه...
نکته:زبان برنامه نویسی من جاواست..
چرا من میخوام اکلیپس رو باز کنم باید برم تو فولدر مربوطه(( فایل زیپ شده ای که دارم))
با اینکه مثل بقیه نرم افزار ها از فایل اگزش نصبش کردم؟؟؟
شاید یه راهنماییه واسه سوال قبلی این سوال من
پاسخ :‌ من جاوا كار نكردم و سوال شما برام نامفهومه.(يك مقدار C# , SQL ,ASP.net) بلدم.

۹-میخواستم بدونم چرا وقتی لپ تابم رو روشن میکنم یه صفحه ی آبی میاد و کامپیوتر ریستارت میشه و انقدر میاد تا سیستمم بالا بیاد و الان چند ساله که اعصابمو خورد کرده این صفحه انقدر سریع میاد و میره که اصلا نمیشه خوندش!!!!تو رو خدا جواب بدید
پاسخ :‌ اين سوال را در پست هاي قبلي هم جواب دادم ! چند تا احتمال داره
۱- بيشتر ويروسي شده !
۲- يك سخت افزار يا قطعه اي تعويز كرديد كه باعث ناسازگاري شده ! مانند RAM .
۳- يك برنامه اي نصب كرديد كه باعث ناسازگاري شده !
۴- ممكنه كه قطعه اي از سيستم شما خراب شده باشه مانند هارد يا RAM.
براي رفع اين مشكلات هم مي بايست اين احتمال ها را چك و تست نماييد.براي خوندن پيغم هم قبل از اينكه ويندوز بالا بياد F8 را سريع پشت سر هم بزنيد و از ليست گزينه Do not Restart Automatically را انتخاب نماييد.

جواب سه سوال با هم :
۱۰-کامپیوتر من ويندوز 7 هست و چند روزیه که تمام شورتکاتهای من فقط به شکل یک برنامه (هر برنامه ای که اپن وید کنم) ظاهر می شه و اصلا اجرا نمی شه چطور می تونم شورتکاتها رو به شکل اولش در بیارم و من یه مشکلی دارم نمیدونم چی شده که فرمت همه فایلهام ویندوز مدیا پلیر شده نمیدونم چجوری عوضش کنم و hame naram afzarham ba flash player baz mishe va sistemam beham rikhte ؟؟
پاسخ :‌احتمالا شما برنامه ي استاندارد اجراي فايل ها را به هم زديد مثلا گفتيد فايل هاي Word را با برنامه Winamp باز بشن !!!‌خوب همين اشكال هم براي Shortcutها به وجود اومده ! به نظرم يك بار User خودتان را پاك كنيد و Folder اي كه به نام شما در پوشه Users يا Documents and Settings مي باشد نيز پاك كنيد و با يك كاربر جديد درسيستم وارد شويد ! دقت كنيد كه كاربر جديد را ايجاد كنيد و سپس كاربر قديم را پاك كنيد.

۱۱- مدتیه درایو لپ تاپ من سی دی ها رو به صورت اوتوپلی اجرا نمیکنه حتی اونهاییکه قبلا انجام میشد.وقتی روی درایو راست کلیك میکنم اوتوپلی وجود نداره چه کار باید بکنم؟
پاسخ :‌ ممكنه برنامه اي نصب كرده باشيد كه اين قابليت را غيرفعال كرده باشه! برخي از Antivirusها اين كار را مي كنند.

۱۲-من نرم افزار تبدیل فرمت دارم. بعضی فایلها رو تبدیل نمیکنه؟مثلا کلیپهایی که از یوتیوب میگیریم .
پاسخ :‌ خوب احتمال زياد نمي تونه اين فرمت كه معمولا FLV هست را تبديل كنه بايد از برنامه اي استفاده كني كه اين را هم تبديل كنه.

۱۳-salam pc im vaghti ke windows kamel setup mishe va bad restart mishe ke windows kamel biad bala dar ghesmate loading e windows khamoosh mishe

mishe begid moshkel az kojast
پاسخ :‌ يا سيستم شما داغ مي كنه !‌يا CPU يا كارت گرافيك ! فن آن ها را چك كنيد، ممكنه كه به يكي از قطعات شما هم سازگاري نداشته باشه ! معمولا از CDهاي ويندوز با كيفيت پايين اينجور ميشه !‌از يه CD ديگه استفاده كن.

۱۴-من یک مشکل در ویندوز نصب کردن دارم من سی دی ویندوز رو میزارم از طریق بوت بالا میاد و صفحه ی آبی اونهم میاد و آخرش که اجازه نصب ویندوز باید بده گزینه f3 رو میده یعنی خروج سی دی های ویندوز زیادی گذاشتم نتیجه نمی ده راستی دی وی رایترزم هم سالمه خوشحال می شم که راهنمایم کنید
پاسخ :‌بايد ببيني چه پيغاميده كه ميگه بايد با F3 خارج بشيد. ممكنه نمي تونه يك فايل را كپي كنه ! يك بار DVD Writer عوض كن با چك كن اگه نشد احتمال مشكل در هارد هست !

15-چند وقت پیش ویندوزم رو عوض کردم اما حالا گزینه سرچ از منوی استارت پاک شده.
چندباری اینطوری شده و بعد از نصب کردن ویندوز جدید دزست شده و درباره پاک شده
پاسخ :‌ميتوني از مسير زير دوباره بياريش :‌
كليك راست روي Start>Properties>تب Advanced > تيك Search را بزنيد


16-من پرینتری دارم که قبلا چند باری نرم افزار آن را نصب کرده ام اما این بار بر روی رایانه ی جدیدم در مرحله ی شناسایی پرینتر در کامپیوتر نرم افزار آن هیچ فعالیتی از خودش نشان می دهد و نمی تواند پرینتر را تشخیص دهداما کامپیوتر می تواند تشخیص دهد که یک سخت افزار ناشناخته به آن وصل کرده ام مدل پرینتر من اچ پی phtosmart c3183است
پاسخ :‌احتمال خرابي در كابل پرينتر هست !‌ممكنه قطعي كوچكي پيدا كرده باشه ! اگر كابل مي خريد حتما از جنس خوب و مخصوص HP استفاده كنيد.

17-من قبلا وارد یه سایت چت میشدم و از صفحه اصلی اون سایت وارد یکی از اتاق های چت میشدم.امروز اومدم وارد سایت میشم ولی وارد هیچ کدوم از اتاق ها نمیشه
پاسخ :‌چه سايتي بوده ؟‌! ممكنه اشكال از خود سايتشون باشه !

۱8-من یه دیکشنری "لینگو سافت" نصب کردم حالا نمیتونم" ساین این" بشم .
وقتی هم که میخوام دیکشنری رو حذف کنم پیغام میده برنامه در حال خواندن هست ؟
پاسخ :‌با اين برنامه كار نكردم !‌براي پاك كردنش هم از توي Task Manager ، End Task يا End Process كن بعد پاكش كن.


19- ویندوز سون بر روی چه کامپیوتر وبا چه مشخص ایی نصبب میشود منظورم اینه که کامپیوتر باید cpuورم ان چه میزانی باشد که windows7برروی ان نصب شود؟
پاسخ : روي ضعيف ترين هم نصب ميشه اما مسئله اينه كه بشه باهاش كار كرد، توصيه من اينه كه حتما بالاي 1G رم داشته باشيد و از CPU هاي Core 2 Due استفاده كنيد، از مدل AMD هم فكر مي كنم سري X2 به بالا خوب جواب بده (البته من AMD كارنكردم كه بتونم درست نظر بدم).

20-سلام مدتیه که هر بازی رو رو کامبیوترم نصب میکنم نصب میشه بازی هم میکنم اما بعد از چند دقیقه خود به خود بازی بسته میشه شما راه حلی میدونید !
پاسخ :‌ هيچ پيغام خطايي نميده ؟‌ براي همه ي بازي ها اينطور شده ؟‌ ممكنه درايور كارت گرافيك درست نصب نشده باشه !‌ و يا ويندوز شما مشكل پيدا كرده باشه!

21- من ویندوزم 7 کد active میخواد ولی من کدش رو از کجا بیارم؟
پاسخ :‌توي گوگل به اسم Windows 7 Activation جستجو كن در سايت هاي فارسي حتما پيدا مي كنيد.


22-من چند تا عکس رو اپلود کردم توی یه سایت که بریزم توی وبلاگم بعد الان هر کاری میکنم عکسا رو برام نشون نمیده عکسا هم نه هیچ مشکلی دارند نه سایزشون زیاده باید چیکار کنم
که عکسا رو تو وبلاگم نشون بده
پاسخ :‌توي كدام سايت ريختي ‌؟‌ وقتي كه عكس را ميريزي لينك مستقيم كه بهت داد يك بار توي قسمت Address اينترنت بزن ببين عكس را باز ميكنه ؟ ! بعضي از سايت ها هم فايل ها را بعد از مدتي مثلا يك هفته پاك مي كنن!

23-ایا برای گذر از ویندوز سون فقط بای دکامپیوتر را رست کرد.
پاسخ :‌گذر از ۷ به چي ؟‌ منظور از گذر ؟!!! اگه مثلا ۲ تا سيستم عامل داريد براي سوئيچ كردن بين آن ها بله بايد Reset كرد.

24-من ویندوز 7 و هم ویندوز ایکس پی روی سیستمم داشتم.اومدم سرویس پک 3 رو روی ویندوز ایکس پی نصب کنم که ویندوز 7 پرید.ولی ویدوز 7 توی یکی از درایوام وجود داره.فقط شکلش از جایی که میخوای ویندوز 7 رو انتخاب که وارد صفحه ی دسکتابش بشی ناپدید شده.ایا من میتونم ویندوز رو برگردونم؟
پاسخ :فكر نمي كنم چون فايل Boot آن عوض شده ، مگر اينكه شما ويندوز ۷ را مجدد از داخل ويندوز XP اجرا كنيد و شورع به نصب كنيد اگر ديديد تشخيص داد كه ويندوز ۷ نصب بوده و مي تواند آن را Repair كند. ادامه دهيد و همانند قبل درست مي شود.

25-ویندوز مجازی چه تفاوتی با اصلی داره؟ من ویندوز مجازی xp نصب کردم ولی کارت های حافظه ام روی آن جواب نمی دهد؟
پاسخ :‌ ويندوز مجازي ؟‌!!!‌من نشنيده بودم ! شايد منظورتون روي VMWare هست ؟‌

26- راستش من یه فایلو که فیلم بود از اینترنت دانلود کردم ولی به اشتباه از لیست دانلودها حذف شد آیا راهی برای باز گردانی هست البته اینم بگم کامل دانلود نشده بود stopکرده بودم.
پاسخ : اگر از برنامه هاي دانلود Manager استفاده ميكرديد ممكن بود كه باشه مثلا دوباره سعي براي دانلود كردن مي كرديد و خود برمنامه پيغام مي دهد كه قبلا داشته دانلود مي كرده و ... . اما اگر از ويندوز بوده خير.

27- مودم USB خریده ام سیم کارت ایرانسل که اینتر نت در هر مکان را استفاده کنم ، برای استفاده بنابر گفته های تبلیعاتی فروشنده USB را متصل کردم بعد از تلاش سیستم برای نصب و برقراری ارتباط پیغام داد نرم افزار اجرا نمیشود چون نرم افزار قبلی باید uninstall شود .
پاسخ :‌ احتمالا قبلا درايور درست نصب نشده بوده بايد پاكش كنيد بعد دوباره نصب كنيد اگر نمي توانيد پاكش كنيد از برنامه your uninstaller استفاده كنيد.

28- من یک رم 256 از نوع DDR روی سیستم داشتم و الان یک رم 512 بهش اضافه کردم الان بعد از اینکه کامپیوتر رو روشن می کنم بدون اینکه برنامه زیادی باز کنم ریست میشه و بعد از بالا آمدن پیغام A Log of This Error Has Been Created می خواستم ببینم این یعنی چی؟
پاسخ :‌مشكل از ناسازگاري رم ها با هم و يا رم جديد با سيستم شما مي باشد يك بار تك تك امتحان كنيد ! احتمال وجود مشكل در خود رم جديد هم مي باشد.

29- من حدود دو هفته هست که یک لبتاپ Dell XPS 502 X گرفتم که دوتا مشکل برام ایجاد میشه
1- اولش یه مشکل سخت افزاری هست و اونم اینه وقتی برای 24 ساعت از برق و باطری استفاده نمی کنم و خاموش میشه ، زمانی که می خوام روشنش کنم ، باید مثل یه ماشین قدیمی 10-15 بار روشن کنم تا روشن بمونه ، یعنی وقتی رو دکمه پاور می زنم برای بار اول بعد 3 ثانیه خاموش میشه اتومات و دفعه های بعدی هم همینطور ، حتی تو این 14 - 15 بار میشه یکی دوبار که آرم لبتاپ و حتی تا بالا اومدن ویندوز هم میره و خاموش می کنه و بعد از 14-15 امین بار بدون هیچ مشکلی روشن میشه .. با فروشنده صحبت کردم گفت این لبتاپ ها تنظیم برق اتومات دارند ، گرچه مال تو غیر طبیعی هست اما فاز ندادن تا حدی طبیعیه ، می خواستم ببینم علت این مسئله چی می تونه باشه و آیا جای نگرانی هست یا نه ...
پاسخ :‌ در لپ تاپ هاي دل يك قابليت خوبي گنجانده شده كه اگر سيستم بخواهد با برق ضعيفي روشن شود پيغام مي دهد و يا اجازه نمي دهد !‌ اما مشكل شما حتما سخت افزاري مي باشد و كاملا غير طبيعي است. حتي اگر برق ضعيف هم برسد خود كار خاموش نمي شود فقط پيغام اخطار مي دهد . پس به تعميركار و يا گارانتي ببريد.
2- دوم هم اینکه این لبتاپ چون دو گرافیکه هست ، یک گرافیک آنبرد intel و یک گرافیک nvidia زمانی که برای بازی هایی مثل PES 2011 یا GTA IV وارد تنظیمات تحت ویندوز میشم ، اون گرافیک اول رو فقط نشون میده و اجازه نمیده که تنظیمات بازی رو رو high بزارم چون 64 مگابایت گرافیک اول رو میشناسه ، اول بازی هم ارور میده ، اما وقتی وارد بازی میشم خودش تنظیم می کنه برای بازی PES اما برای GTA اینطور نیست
می خواستم ببینم چطور میشه اون گرافیک Nvidia 540 M که دو گیگ هم هست رو بشناسونم به بازی ها
من مدتی لبتاب 5110 هم زیر دستم بود با گرافیک Nvidia 525 M همین مشکل رو داشتم
پاسخ : در مورد اين گونه سيستم ها جايي خوندم كه برنامه اي هست كه براي هر بازي مي توانيد يك Profile ايجاد كنيد سپس اگر برنامه ديد يكي از برنامه هاي در ليستش اجرا شده خودكار روي كارت گرافيك تنظيم شده فعال مي شود.

30- می خواستم به پرسم نسخه ای که از تمام سایت هایی کا با کامپیوتر می رویم در هارد نگهداری می شود آدرسش چیست؟در کجای هارد ذخیره می شود؟نوعی هیستوری که در هارد جا دارد؟
در مسير
درايو نصب ويندوز مانند C > Documents and Settings> نام كاربري > Local Settings
در پوشه هايي به اسم : Temporary Internet Files و History .

31- دکمه پاور سیستمو که روشن میکنم بنظر میرسه که همه چی داره خوب کار میکنه اما مانیتور هیچ واکنشیرو بهم نشون نمیده و همینجوری سياهه...
پاسخ : زماني همه چيز به خوبي كار مي كند كه وقتي روشن شد يك تك بوق بزند. اگر بي صدا روشن ميشه بايد قطعت سيستم را تست كنيد!

32- من idm را دانلود کردم و کامل اون را هم نسب کردم اما الان میخواهم فایل روی ایمل دانلود کنم نمیشه و بعضی سایت های دیگه اخطاری که میدهد می نویسد تنظیمات فایروال خود را بررسی نماید که idm دسترسی کامل به اینترنت داشته باشد ویندوز من sp2 است مراحل این کار را نمی دانم اگه لطف کنین
پاسخ : احتمالا در شبكه شما براي گرفتن اينترنت نياز به تنظيمان خاضي داريد معمولا در IDM اين تنظيمات در منوي Download>Option و در دو تب Connection , Proxy مي باشد براي اينكه چه چيزي وارد كنيد بايد از مدير شبكه سوال كنيد.

33- من همونیم که چند وقت پیش یه سری فایل هام رو روی مدیا فایر آپلود کزدم ، الان که فایل هام پاک شده چی کار می تونم بکنم ؟
پاسخ :‌دوباره آپلود كنيد و لينك عكس ها را عوض كنيد.

34- اگه تو منوی استارت موقع خاموش کردن به جای Turn off - Shut down بیاید چیکار کنیم
پاسخ :‌هيچ كاري نياز نيست انجام بديد.

35- من ویندوز سون رو دوباره روی لپ تاپ نصب کردم الان دیگه اینترنت وایرلسش کار نمیکنه بلوتوثش هم همینطور؟
پاسخ : كافيه كه درايور آن ها به درستي نصب كنيد.

36- من از دانلود منیجر استفاده میکنم یه سری از فایلهای ویدیوئی را نمیتونم پاک کنم و همش پیغام اینکه در حال استفاده میباشد را میده چه جوری باید این فایل ها رو پاک کنم؟
پاسخ : يك بار برنامه را كامل End Task كنيد بعد فايل هايي را كه دانلود كرديد را (چه كامل چه ناقص ) پاك يا به جاي ديگه منتقل كنيد. سپس برنامه را دانلود منيجر را باز كنيد و از ليست آن نيز پاك كنيد.

37- من چند وقت قبل ویندوزم رو عوض کردم ولی چون بلد نبودم که از روی سی دی بوت کنم هیچ فرقی نکرده..اگه میشه طریقه ی بوت کردنو بگید..جتی کتاب نصب ویندوزم گرفتم اما برام کاربردی نداشت.....در مورد اینکه اول اید سی دی رو بذارم بعد ریستارت کنم هم لطفا توضیح بدید
پاسخ :‌ابتدا بايد تنظيم كنيد كه سيستم شما با استفاده از DVD-CD بوت بشه براي اين كار زماني كه سيستم را روشن كرديد بلا فاصله دكمه Delete را پشت سرهم بزنيد تا وارد صفحه يا برنامه اي آبي رنگ (معمولا) بشود در آن جا بر اساس دفترچه مادربرد بايد تنظيم بوت سيتم را (معمولا به اسم First Boot ) به دستگاه DVD يا CD و ... تغيير دهيد. و تنظيمات را ذخيره كنيد و سيستم خودكار Reset مي شود.
CD ويندوز شما نيز مي بايست Bootable باشد بعد Reset شدن خودكار شروع به نصب ويندوز مي شود. در برخي از CD هاي ويندوز در هنگام بوت شدن درخواست زدن يك كليد را مي كند كه اگر پيغام را بخوانيد متوجه خواهيد شد.

38- من یه مشکلی با لپتاپم پیدا کردم قبلانا یه بار با کامپیوتر دسکتاپم،که ایکس پی بود و نسخه ی غیر اصل، اومدم اکسپلورر رو آپدیت کنم ارور ویندوز جنیواین داد و صفحه سیاه شد و دسکتاپ معلوم نبود،پایینشم یه مسیج ویندوز جنیواین میداد.وقتی با تسک منیجر امتحان میکردم میدیدم که تمام فایلام سر جاشه.از سیف مد هم به همون روش بالا میومد که ما مجبور شدیم ویندوزو عوض کنیم.
امروز داشتم با لپ تاپ کار میکردم یهو وسط کارم نرم افزار فلش باز شد و گفت میخوای آپدیت کنی جدیدش اومده منم چون مطمئن بودم که ویندوز 7سونی که روی این سیستمم نصبه اصله،اکسپت کردم بعد یکارایی کردو گفتش که یچیزیت ایراد داره برو چکش کن بعدم سریع بسته شد،یکم کار کردم با کامپیوتر بعد دیدم کند شده گفتم ریستارتش کنم شاید درست شد.ریستارتش که کردم اومدم لاگ این کنم،دیدم صفحه سیاهه و فقط یه فولدر داکیومنت باز میشه!رفتم از اون فولدر بقیه جاها رو چک کردم دیدم فایلام سر جاشه با یوزرای دیگه لاگ این کردم دیدم اونا مشکلی ندارن!این علائمش یکم شبیه ویروسه ،خودمم مشکوک بودم که احتمالا ویروس گرفته!که مطمئنا داشته اما به بابام که گفتم گفت فلشه نسخه اصلی نبوده!احتمال داره برعکس کار کرده باشه؟یعنی ایندفعه ویندوز اصل بوده نرم افزار نبوده اینجوری شده؟یا کار همون ویروسه ست؟من از آلتراسرف هم استفاده میکردم اما قبلا مشکلی نداشت وقتی باهاش کار میکردم!میشه بهم بگید چیکار کنم ؟ممکنه اگه از یوزرای دیگه آنتی ویروس نصب کنم و ویروس کشی کنم دسکتاپ اون یوزرم برگرده؟اون یوزر ادمین نیست.اما بقیشون ادمینن!
اگه میشه لطفا راهنماییم کنید و یه آنتی ویروس خوب هم بهم معرفی کنید چون از نود32 و نورتون مک آفی خیری ندیدم!کسپر که فکر کنم تحریم شده.ای وست خوبه؟اگه آنتی ویروس دیگه ای میشناسید لطفا معرفی کنید!ممنون میشم
پاسخ :‌ براي مشكل Genuine ويندوز مي تونيد از برنامه removewga كه در اينترنت هست استفاده كنيد.
اما اگر ويندوز شما اصل باشد نبايد چيزي بپرد، برنامه Flash Player هم رايگان هست و هيچ وقت چيزي را نمي پراند! احتمال ويروسي شدن بيشتره. فايل هاي شما هم فكر مي كنم در درايوي كه ويندوز رانصب كرديد در پوشه Users و نام كاربري خودتان ، وجود داره مي تونيد فايل ها را از آنجا به جاي ديگه اي منتقل كنيد.
براي ويروس كش هم من خودم از Nod32 چند ساله كه دارم استفاده مي كنم . مي تونيد سريال اصلشو بخريد و دردسر به روز رساني نداشته باشيد به نظر من مي ارزه ! كسپراكي هم تحريم نيستم و كار مي كنه و به روز هم ميشه ! Avast هم خوبه من خودم چون با Node , Kasper هيچ مشكلي نداشتم و هميشه جلوي ويروس ها را برام گرفتن همين دوتارا پيشنهاد مي كنم.

39- راهی هست که بشه فهمید تو جایی فرستنده یا میکروفن یا دوربین جاسوسی کار گذاشته شده یا نه؟
پاسخ :‌دستگاه هايي ساخته شده است به منظور پيدا كردن همين ها.

40- از اینترنت ای دی اس ال استفاده میکنم .صفحه 192.168.1.1 رو نمیتونم باز کنم .
در قسمت Local Area Connection اینترنت پروتکل تنظیمات رو اتوماتیک کردم . اما باز هم جواب نمیده . لطفا راهنمایی کنید
پاسخ :‌ چك كنيد كه در اينترنت اكسپلور Proxy وارد نشده باشد و اينكه IP به صورت دستي در كارت شبكه وارد نشده باشد.

41- من در task manager ویندوزم از پروسه svchost.exe 6 تا وجود دارد و یکی از wscntfy.exe و آنتی ویروس من eset nod32 آپدیت شده می باشد که قبلا این پروسه ها را ویروس شناسایی میکرد و من کامپیوترم را فرمت و ویندوزش را جدید کردم ، چند روز بعد دوباره تعداد پروسه ها از 3 به 6 رسید ولی این بار آنتی ویروس آن را ویروس نمی شناسد . لطفا در مورد تعداد این پروسه ها توضیح دهید واگر این ها ویروس هستند من باید چگونه آن را پاک کنم . ویندوز من xp سرویس پک 3 می باشد
پاسخ :‌فايل SVCHOST يكي از فايل هاي اصلي ويندوز مي باشد كه سرويس هايي روي آن اجرا مي شوند. يك سري از ويروس ها هم روي اين فايل ميشينند و به آن اضافه مي شوند. براي همين آنتي ويروس آن را ويروس ميشناسد. بسته به استفاده شما در سيستم ويندوز از اين فايل اجرا مي كند. پس اگر ديگر نمي شناسد نگران نباشيد.

42- من تازه لپ تاپ گرفتم با ویندوز اورجینال و دائما باهاش آنلاینم..و از انتی ویروس avast استفاده میکنم....و با اینکه هرروز اتومات آپدیت میشه بازم میترسم که سیستمم الوده بشه..نمیخوام ویندوز اورجینالش بپره..و مشکل دیگه هم اینه که رفه رفته سرعت بالا اومدن ویندوزم کم میشه..باید چیکار کنم؟و اینکه چیکار کنم سرعت ویندوزم روز به روز کم نشه..
پاسخ : خوب براي ويرسي نشدن نبايد هر ايميل و هر سايتي را باز كرد. و فلش ها را به صورت Explorer باز كرد تا ويروس Autorun اجرا نشود.
ويندوز مشكلي كه داره بعد از مدتي استفاده خود به خود كند مي شود اما اگر شما به صورت مداوم برنامه نصب و پاك نكنيد و هر از گاهي Disk Cleanup كنيد اين اتفاق خيلي ديرتر مي افته و اين كه سعي كنيد دسكتاپ و درايو C شما خالي باشد.

۴۳- من زمانی که کامپیوترم رو روشن میکنم بروی صفحه دسکتاب هیچ کدوم از آیکنها نمی یان و موس هم از کار میفته و از دکمه های صفحه کلید فقط alt+ctrl Delete کار میکنن یه بار هم ویندوز رو عوض کردم ولی وقتی دوباره کامپیوتر رو خاموش روشن کردم دوباره هیچ کدوم از آیکنهای صفحه دسکتاب نبودند

پاسخ :‌ زماني كه ويندوز را عوض مي كنيد دوباره آن را ويروسي مي كنيد !!! يه مطلب از قبل گذاشته بودم كه چطور ويندوز و آنتي ويروس نصب كنيد.

۴۴- من ویند وز 7 رو رو لپ تاپم نصب کردم دوبارخودم نصب کردم
موقع نصب متوجه شدم که هیچ پیغامی برای درخواست فرمت ویندوزقبلی داده نشد
بعد از نصب درایو ویندوز و چک میکنم میبینم هر2 ویندوز قبلی روی درایو هستن سوالم اینه:چطورمیشه بدون نصب مجدد ویندوزای قبلی رو فرمت کرد؟
حتی موقع نصب میخواستم وارد ست اپ بشم با کلید دلیت امکانپذیرنبود
دلیلش چی میتونه باشه؟
پاسخ :‌فكر مي كنم ويندوزي كه شما نصب كرده ايد از مدل هاي آماده بوده يعني خودكار همه چيز را پاسخ مي دهد و فقط نصب ويندوز را به پايان مي رساند !!! براي فرمت كردن زماني كه درايو را انتخاب مي كنيد بايد با استفاده از دكمه Option يا Advance دكمه فرمت را فعال كنيد !

در لپ تاپ ها به جاي Delete از F2 يا F12 استفاده مي كنن.

45- من چندتا بازی رو کامپیوترم نصب کردم که وسطای بازی میاد بیرون و پیغام میده که مشکلی پیش اومده باید برنامه بسته شود این پیغامم وقتی تو اینترنتم واسه بسته شدن
این پیغامو میده internet explorer

پاسخ :‌ علت هاي زيادي مي تونه داشته باشه، ممكنه از نظر سخت افزاري باهم همخواني نداشته باشن و يا كارت گرافيك شما به درستي نصب نباشه! يا ويندوز مشكل داشته باشه !!‌يا ويروسي شده باشه !!!!

46- computeram kheili kond shode.vase har chizi 10min bad javab mide. panjereha dir baz mishe

`پاسخ : بهترين راه نصب ويندوزه !! و يك آنتي ويروس خوب ، Driverها را هم مي تونيد از سايت سازنده مادربرد و كارت گرافيك دانلود كنيد.

47- من به تازگی لپ تاپ HP DV6 3300 خریدم اما نمیتونم نرم افزار متلب رو اون نصب کنم
هر بار که برای نصب اقدام میکنم کاپیوتر هشدار وجود مشکل میده
حتي من از سی دی های نصبی هم که دوستان دیگه روی کامپيوتر خودشون نصب کردند استفاده کردم اما باز مشکل حل نشد

پاسخ :‌احتمالا ويندوز شما Home Edition است چون برنامه هايي مثل مطلب از سرويس هايي استفاده مي كنند كه در اين ويندوز ممكنه وجود نداشته باشد، تفاوت ويندوز خودتان را از نوع ورژن با دوستانتان چك كنيد.

48- من لپ تاپ دل مدل1558 دارم و ازش خیلی هم راضی ام
ولی می خواستم بدونم از باتری چطور استفاده کنم و .آیا میشه حین استفاده از کامپیوتر بدون در آوردن باتری اونو از مسیر خارج کنم

پاسخ :‌ بهتره كه تا زماني كه برق در دسترس است از برق مستقيم و بدون باطري استفاده كنيد مگر اين كه كار حساسي باشد كه برق رفتن اختلال ايجاد بكند!!! در زماني كه باطري از دستگاه خارج است و براي مدت طولاني از آن استفاده نمي كنيد سعي كنيد كه بيشتر از ۷۰٪ شارژ داشته باشد.

هرگز در زماني كه باطري وصل مي باشد و سيستم روشن است آن را از مدار خارج نكنيد.

براي وصل كردن شارژر ابتدا شارژر را به برق متصل كنيد بعد به سيستم.

هر دوهفته يك بار از باطري استفاده كنيد و دقتي كنيد كه عمر مفيد باطري در بهترين شرايت ۲ سال مي باشد.

49- من چند وقت پیش یکی از درایو هام را اشتباها فرمت کردم که توش جزوه و کلی کتابهای درسی

داشتم.بعد از آن یکسری اطلاعات دیگه باز تو همون درایو ریختم و بعد منتقل کردم به یک درایو دیگه.

الان از یه برنامه ریکاوری استفاده کردم که اطلاعات درایوی که فرمت کردم را برگردونه اما اطلاعاتی که بعد از فرمت درایو در آن ریختم و الان منتقل کردم به یک درایو دیگه رو برام بر میگردونه.

چیکار کنم که اطلاعات قبلی که فرمت کرده بودم را برگردونه؟

پاسخ :‌اين كار در تخصص كاري شما نمي باشد بايد به يك متخصص اين كار مراجعه كنيد تا با برنامه هاي تخصصي و سخت افزاري خودشان روي هارد شما كار كنند.

50-من ویندوز 7 روی سیستمم نصب دارم ولی فکس مودم من درایور آن مال ویندوز ایکس پی است و کلی در اینترنت جستجو کردم اما نتوانستم داریور آن را پیدا کنم برای همین می خواستم که ویندوز ایکس پی را در سیستمم نصب کنم حال آیا میتوانم با وجود ویندوز قبل؟

پاسخ :‌شما مي بايست ايتدا ويندوز قديمي را نصب كنيد و سپس ويندوز جديد را در غير اينصورت مي بايست از برنامه هاي Boot Manager استفاده كنيد.

نوشته شده توسط محمد علی زمانی در ساعت 14:14 | لینک | 36 نظر یا پرسش

به نام هستی بخش

سلام

سوال : من تازه 10 روزه یه لپ تاپ گیگا بایت مدل 1447 خریدم زیادم ازش استفاده نکردم حالا که روشنش می کردم یه صفحه ی ابی میامد بالا که روش این پیغام بود (pleas do not power off or unplug your machin installing update 4 of 8

امروز دیگه این پیغام نداد فقط باید

f2 رو بزنم تا بالا بیاد .
مشکل خاصی وجود داره ؟
پاسخ : اون پیغام برای این بوده که ویندوز شما از اینترنت به روزرسانی گرفته و برای نصب هم نیاز داشته تا شما در زمان خاموش کردن یا روشن کردن صبرکنید تا نصب بشود اما کلید F2 ربطی به این موضوع نداره شما بگید که از کجا در چه صفحه ای کلید را می خواهد.؟

------------------------------------------------

سوال : ویندوز 7 رو لب تابم نصبه - یه موقع هایی خود به خود قاط میزنه و همه پنجرها که بازن شروع به لرزیدن میکنه و چشمک میزنند- فکر نکتم ویروس باشه - چون هم آنتی ویروسم قویه و هم به روز - باید با موس بازی کنی یا همینجوری کلیک کنی تا لرزش درست بشه ... بدادم برسید خواهشن. البته همه کار میشه کرد ولی با بعضی برنامه مثل ورد2007 هنگام ذخیره و قتی بخوای فرمت فایل رو عوض کنی شروع میشه به قاط زدن یا وقتی داری شطرنج خود ویندوز7 رو بازی می کنی ....

پاسخ : لب تاپ شما با دمای بالا کار نمی کنه ؟ یعنی داغ نیست ؟ کارت گرافیک را چک کنید ببینید دماش چقدر است با برنامه هایی شبیه به GPU-Z می تونید چک کنید. علت دیگه ای داشته باشه باید به یک متخصص از نزدیک نشون بدی.

------------------------------------------------

سوال : می خواستم برم از کنترل پنل اپ اتوماتیک و حذف کنم ولی صفحه اصلا بالا نمی اد کلا دیگه پیغام اپدیت میده . الان چجوری وارد صفحه ویندوز شم ؟
از طرفی اگه این نسخه تقلبی ویندوز 7 رو لپ تاپم بمونه خوب چون اپ نمیشه ایا بعد از یه مدت کوتاه ویندوز غیر فعال میشه ؟

پاسخ : سوال اول درست متوجه نشدم لطفا لغت های اینگلیسی را به زبان خودشان بنویسید!!!

درضمن بیشتر توضیح بدید کدام صفحه کجا ؟

در مورد سوال دوم بله امکانش هست تا یک مدت به شما پیغام میده و بعد گاهی اوقات شمارا مجبور به خاموش کردن ویندوز می کنه و ... . ویندوز 7 هایی هستند که کرک شده اند و به روزرسانی هم می شوند.

----------------------------------------

سوال : راستش سیستم من خود به خود ریست می شه و موس اون هم خیلی طول می کشه تا کار کنه.

پاسخ : یا ویروسی شده یا فن سیستم شما درست کار نمی کنه !

----------------------------------

سوال : یک فیلم رو از سایت فورشیرد دانلود کردم وحالا هر چی تلاش می کنم اون رو پاک کنم نمی شه و هر وقت کامپیوترم را روشن می کنم یک صفحه باز می شه که از من پسورد می خواهد ..........از توی برنامه ای توی کنترل پنل هم پاک کردم ولی باز هم پاک نشد....هر وقت هم راست کیلیک deleteمی زنم پیام میده و نمی تونم پاک کنم

پاسخ : اون فایل که پاک نمیشه احتمال زیاد درحال استفاده است و شما نمی بینید! اسم برنامه چی هست تا بهتر کمک کنم.

-------------------------------

سوال : چرا وقتی کامپیوتر را روشن میکنم چند دقیقه بعد خاموش میشود؟

پاسخ : فن CPU را چک کنید.

---------------------------------

سوال :

1.هنگامی که فلش یا کارت حافظه ی موبایل یا هارد اکسترنال را به رایانه ام وصل میکنم فایلها و پوشه ها را به حال shortcut در می آورد. البته پوشه های هارد را باز میکند ولی پوشه های کارت حافظه را نه. در ضمن در موبایل نوع پوشه را Ink می نویسد و در موبایل هم دیگر فایلها خوانده نمیشود. دیگر آن که هنگامی که میخواهم یک پوشه را باز کنم یک برنامه شبیه داس باز می شود و در مورد کارت حافظه می نویسد اجرای این کار ممکن نیست.
2. نمیتوانم USB را از راه safely remove hardware قطع کنم چون پیام میدهد که اکنون امکان پذیر نیست . بعدا بیازمایید.

پاسخ :

1- خوب مطمئن باشید که سیستم شما و تمامی حافظه هایی که وصل کردید ویروسی هستند و فایل های شما مخفی شده اند!! ویروس ها را پاک کنید و لاشه های ویروس را هم دستی باید پاک کنید.بعد فایل ها را از حالت مخفی درآورید..

2- به دلیل همان ویروس ها می باشد.

----------------------------------

سوال :سوالم اینه که...من آیدیمو بطور کامل از یاهو حذف کردم دیگه باز نمیشه...میخواستم بدونم آیا ایمیل هایی که قبلا به دوستانم فرستادم...الان باوجود حذف آیدی من بازم براشون قابل مشاهده هست یا نه؟!
اگه قابل مشاهده هست چطور میتونم کاری کنم که نتونن بخوننشون!؟

پاسخ : بله چون ایمیل های ارسال شده توسط شما وارد Inbox دوستانتان شده و شما دسترسی به آن ها ندارید. کاری نمی توانید بکنید مانند اینه که یک کپی از فایل را به دوستت بدی بعد بخوای بدون دسترسی به دوستت فایل را پاک کنی !!!!!

-------------------------------------

سوال : میشه لطف کنید بگید که این دوتا نرم افزار که روی لب تاب منه به چه دردی میخورن ممنون میشم
1:Atheros client installation program
2:Atheros communicationsIco(R)AR81 Family

پاسخ : فکر می کنم ربط به کارت شبکه و کارت وایرلس یا بی سیم دارد. پس پاکش نکنید.Atheros شرکتی هست که در زمینه سخت افزار های شبکه و صدا کار می کند.

---------------------------------

سوال : چه طور میتوانم تمامی چیز هایی که تا به حال در اینترنت مرور کردو را حذف کنم ویندوز من اکس پی است؟

پاسخ : از داخل برنامه Internet Explorer یا هر برنامه ای شبیه به این در منوی هاش بگردید به دنبال Clear history و یا Delete Brosing History. از اینجا می تونید پاک کنید.

------------------------------

سوال : من كامپيوترم رو بدون باطري بايوس روشن كردم و دوباره كه باطري رو گذاشتم ويندوز بالا اومد ولي در حالي كه من هيچ استفاده ايي از pci slot نكرده بودم و هيچي روي اونا سوار نبود ويندوز پيام ميداد كه unknown pci device( دو تا علامت زرد رنگ تعجب)و پورت شبكه هم غير فعال شده بود. بعد از يكي دو روز حالا هم كه ديگه هارد من شناسايي نميشه اصلا. يعني سيستم هارد رو نميشناسه كه ويندوز بالا بياد يا بتونم از اول نصبش كنم
چيكار كنم؟؟؟
پاسخ : بهتره که به متخصص نشون بدی.!!!

----------------------------

سوال : می خوام ویندوز xp نصب کنم به مشکل می خورم
وقتی سیدی رو تو ویندوز ( فعلی ) می ذارم گذینه next خواموشه!
چه طوری درستش کنم مرسی

پاسخ : شما می بایست با CD بوت کنید نه این که از داخل ویندوز قبلی نصب کنید.

-----------------------------

سوال : چرا نمی توانم هیچ برنامه ای را بر روی کامپیوتر نصب کنم . وسط نصب برنامه مراحل نصب برنامه خود به خود برمی گردن ؟

پاسخ : این جوری نمی تونم کمک کنم !! ممکنه ویندوزت خراب شده باشه ، هیچ پیغام خطایی نمیده ؟

------------------------------

سوال : من چند وقت پیش یه سری فایل هام رو روی مدیا فایر آپلود کزدم ، الان که رفتم چک کنم میبینم فایلهام رو نشون نمیده ، یعنی اصلا اون صفحه ای که فایل ها روش بود رو نشون نمیده ، فایل ها رو هم از روی سیستمم پاک کردم ! چی کار باید بکنم !؟

پاسخ : سایت هایی مثل MediaFier,Rapidshare و ... در حالت مجانی فایل ها را به مدت یک ماه بیشتر نگه نمی دارند و بعد از این مدت پاکشون می کنن!

-------------------------------

سوال : تاپم قبلا ويندوز ويستا داشت ، upgrade کردمش به ويندوز 7،بعد از چند روز کارکردن پيغام داد که درايور کارت گرافيک رو دوباره نصب کنيد بعد از اينکه پيغام رو تاييد کردم، صفحه نمايش و سيستم کلا خاموش شد و بعد از آن هم هردفعه پاور رو می زنم ، فقط 2دقيقه صفحه نمايش روشنه و بعد از آن سيستم خاموش میشه بنابراين نمی تونم از recovery dvd ها استفاده کنم تا درايور رو نصب کنم ، چه کار کنم ؟

پاسخ : معمولا DVD Recovery ها Bootable هستند ببین می تونی با هاشون بوت کنی ؟ !! اگر شد ویندوزت دوباره برمی گرده به ویستا و فایل های توی درایو C هم پاک می شن قبلش می تونی با برنامه های File manager تحت داس که اون ها هم Bootable و معروف به Hiren boot هستند برداری. اینکه چطور توی این حالت درایور نصب کنی نمی تونم راهنمایی کنم !! شاید بتونی از طریق Safe Mode نصب کنی با کلید F8 در زمان روشن شدن.

-------------------------------------

سوال : هنگام استفاده با لپ تاپ سیستم قفل می کند و یعد از چند ثانیه پیغام
" Your display Driver has stopped responding but has sucessfully recovered
می دهد مشکل جیست؟
DELL N5010
OS:Windows 7 SP1 64-bit
VGA: ATI5470

پاسخ : سعی کن دوباره درایور گرافیک ویندوز را نصب کنی.البته با نسخه جدیدترش.

---------------------------------------

سوال : اول اینکه دوسه روزی روی هرگزینه کلیک راست میکنم جواب نمیده یا خیلی طول میکشه ویا میخواد چند بار کلیک کنی تا کلیک راست بالا بیاد چکار کنم
دوم اینکه موقعی که کامپیوتر را خاموش میکنم چیزی مثل آپدیت ویندوز بالا میاد و یه عدد تا که تموم نشه شات دان نمیکنه.
سوم اینکه چطور باید تو سایت مشکلاتم را با شما در میون بگذارم زیاد وارد نیستم راهنمایی کنید ممنون میشم. شرمنده که رو میلتون پیام دادم

پاسخ : ۱- احتمالا برنامه ای نصب کردید که توی منوهای کلیک راست اضافه شده و ویندوز می خواد منوهای اون را لود بکنه اما به هر دلیلی لود شدنش طول میکشه !!! باید این برنامه را پیدا کنی البته اگر ویندوزت سالم باشه! مثلا ببین توی هرجا کلیک راست می کنی طول میکشه !؟

۲- خوب ویندوز شما از اینترنت به روز رسانی گرفته و در زمان خاموش شدن باید نصب بشن اون شماره هم تعداد به روزرسانی ها می باشد.

۳- توی قسمت نظرات می تونید سوال کنید.

-------------------------------------------

سوال : لب تاپی خریداری کرده ام که ویندوز سرویس پک3 بروی ان نصب شده است که سه عد د دی وی دی (recovery media for windows vista products sp1) لطفا توضیح بفرمائید کاربرد این دی وی دی ها چیست ؟ایا می توان بکمک این دی وی دی ها ویندوز ویستا بروی سیستم نصب نمود ؟

پاسخ : این سه DVD مربوط به ریکاروری سیستم شما می باشد، با استفاده از این ها می توانید تنظیمات و برنامه ها و ویندوز را به حالت اول کارخانه دربیاورید بیشتر برای زمانی استفاده می شود که ویندوز خراب شده باشد.معولا حالت Bootable دارند و با اولیش بوت می کنید و مابقی کار مشخص است و خودکار انجام می شود. بسته به سال خرید و لپ تاپ شما داره و توصیه می کنم از ویندوز 7 استفاده کنید.

------------------------------------------

سوال : من چهارتا کامپیوتر دارم که به هم شبکه هستن ولی یه دونه تو اینترنت نمیره وصله یعنی اون آیکون وتا تلویزیون هم میاد زیر صفحه ولی چرا اینترنت نمیره

پاسخ : بهتره کار شبکه را به فردی که این کار را بلده بسپارید چون هر شبکه می تونیه صدها مدل داشته باشه.

نوشته شده توسط محمد علی زمانی در ساعت 13:7 | لینک | 35 نظر یا پرسش

به نام هستی بخش

سلام

--------------------------------------------

سوال : وقتی کامپیوترم روروشن میکنم کامپیوتر بالا میاد قبل از اینکه آیکن ها بیان یه صفحه آبی میاد وتا 100می شمرد اما سریع ودوباره ریستارد میکنه علتش چیه وباید چیکار کنم؟
پاسخ : احتمالا یک قطعه سخت افزاری جدید نصب کردید و یا برنامه جدیدی که باعث شده ویندوز نتونه کار بکنه !

در زمان بوت شدن کلید F8 را بزنید و از لیست موجود گزیته last good known configuration ... را انتخاب کنید تا ویندوز بالا بیاید و برنامه را حذف کنید.

-------------------------------------------------------

سوال : سوال من در مورد نرم افزار Video Studio 3X می باشد.
در قسمت کپچر نمیتوانم از گزینه ها استفاده کنم یعنی فیلم دوربین در برنامه نمایش داده نمی شود گزینه آپشن هم بسته است و قابل استفاده نیست .

پاسخ : شرمنده با این برنامه کار نکردم.

-------------------------------------------------------

سوال : برای نصب لن ای دی اس ال مشکل دارم.وقتی سیم لن رو وصل میکنم چراغ لن مودم ای دی اس ال روشن نمیشه.وقتی هم که میخوام لن مادربورد رو نصب کنم این ارور رو میده:Installer cant find atheros L2 ethernet controller on your system
از دیوایس منیجر هم نمیشه کاری کرد.

پاسخ : فکر کنم ویندوز شما به روز نباشه و برای نصب درایورش نیاز به برنامه Windows installer دارید.آخرین نسخه را می توانید از سایت مایکروسافت دانلود کنید.

-------------------------------------------------------

سوال : ال فور آي مسنجر چرا وقتی میخوام دانلودش کنم کیس خاموش میشه جوابو بفرستی وبلاگم لطف میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ : ال فور آي مسنجر چی هست ؟ از کجا داری دانلود می کنی ؟ با چی دانلود می کنی ؟

-------------------------------------------------------

سوال : من با برنامه Ashampoo Magical Security 2 فایل های زیادی از (عکس،فیلم) را ENCRYPT کرده ام ، ولی من PASSWORD برنامه را فراموش کرده ام و حالا نمی توانم آنها را DECRYPT کنم. فایل های من با پسوندPPENC هستند که با تغییر پسوند و برنامه های تبدیل هم نتوانستم آنها را تبدیل کنم چند روز بعد ویندوزم پرید و من دوباره برنامه را نصب کردم ولی باید همان رمز قبلی را برای آن فایل ها وارد کنم.حتی با برنامه های بازیابی هم که فایل هایم را برگرداندم باز هم مشکل داشتند واجرا نمی شدند. آیا راهی برای تبدیل یا پیدا کردن رمزقبلی ام راه حلی است ؟
لطفا هر چه سریع تر جوابم را بده اید ؟

پاسخ: منطق میگه که نباید راهی باشه اما شاید برنامه ی باشد که این فایل هارا کرک بکنه و رمزگشایی بکنه !!! باید بگردی دنبالش و توی فروم های خارجی جستجو بکنی ! و یا برنامه ای پیدا کنی که کارش مثلا باز کردن فایل هایی با پسوندPPENC باشه و .... .

-------------------------------------------------------

سوال : رمزهای بازی آی جی آی 1 را کجا تایپ کنم لطفا کمکم کنید

پاسخ : توی اینترنت جستجو کنی پیدا می کنی !!

-------------------------------------------------------

سوال : من سه تا دیکشنری ( آکسفورد - لانگ من - کمبریج ) دارم که هر سه کرک شده ی یک شرکت هستند . وقتی یکی رو اجرا میکنم دوتای دیگه اجرا نمیشن ( البته هر کدوم به تنهایی اجرا میشه )
حال چگونه می توان هم زمان از هر سه استفاده کرد ( به عبارت دیگه هر سه رو آورد بالا )
پاسخ : مشکل از کرک برنامه ها می باشد که هم زمان نمیشه اجرا بشن باید دنبال کرک دیگه بگردی

-------------------------------------------------------

سوال : من یاهومسنجر فارسی داخل کامپیوترم نصب کردم و بعد از نصب restartشد و وقتی کامپیوترم روشن شد زبانش تغیر کرد مثل؟><ء<أ همش همینجوری شد لطفا بگید که چکار کنم.

پاسخ : احتمال زیاد زبان ویندوز را دستکاری کرده و خراب شده !! بهتره برید توی Control panel و وارد Regional and language بشوید و زبان انگلیسی و فارسی را پاک کنید ریستارت کنید و دوباره این دو زبان را نصب کنید.

-------------------------------------------------------

سوال : بنده قصد دارم لپ تاپ صنعتی بخرم مثل سری لتتیود دل 6520. اما چند سوالی ذهنم را مشغول کرده :
1- ایا می توانم روی لپ تاپ 2 ویندوز همزمان نصب کنم؟
2-در ادامه سوال اول برای بعضی از برنامه ها نیاز به ویندوز اکس پی 32 بیتی دارم
(چون دسترسی مستقیم به پورت کام و پرینتر 25 پینی هست امکان استفاده از ماشین مجازی را ندارم. درسته ؟)
میشود ویندوز اکس پی 32 بیتی و ویندوز سون 64 بیتی را همزمان نصب کنم ؟

پاسخ :

1- بله می توانید.

2- فکر می کنم امکانش هست می شود البته بسته به ماشین مجازی شما دارد به عنوان مثال می توانید در برنامه VMWare یک پورت پارالل اضافه کنید و به برنامه بشناسانید اما ارتباط با خروجی آن مشکل خواهید داشت البته تبدیل های USB این ها هم وجود دارد.

3 - همزمان نمی توانید نصب کنید اما می توانید هم زمان داشته باشید فقط کافی است که ابتدا ویندوز قدیمی تر را نصب کنید یعنی اول ویندوز XP سپس ویندوز 7.

--------------------------------------------------

سوال : مدتیه که از ف؟ل؟؟ ؟؟نultr؟؟؟rf99
استفاده میکنم که یهو اینترنت کل سیستم رو قطع کرده از دوستانم شننیدم که قطعیه اینترنت به خاطر همین فیلتر شکنه !!لطفا کمکم کنید تااین مشکل را رفع کنم

پاسخ : وارد Control panel و سپس Internet Option و وارد تب Connection و روی کلید Lan Setting کلیک کنید و هرچی گزینه هست که تیک خورده غیرفعال کن و ok بزن.

------------------------------------------------

نوشته شده توسط محمد علی زمانی در ساعت 13:21 | لینک | 18 نظر یا پرسش

به نام هستی بخش

سلام

سوال : یک هارد اکسترنال کینگ مکس گرفتم ویندوز سرور 2003 اونو نمی شناسه ولی با ایکس پی باز میشه فرمتش هم کردم NTFS ولی باز هم نشناخت ضمنا تو ایکس پی تو MANAGE اسمشو عوض کردم ولی فایده نداشت

پاسخ : فکر می کنم که در ویندوز سرور می بایست درایور چپست و USB را نصب کنید ! احتمالا هارد شما و مادربرد نیاز به این ها دارند!.

----------------------------------------------------------

سوال : لب تاپم یک دفعه خاموش شد و ارور میداد disk read error بعد گفتند برو اوبوتو نصب کن که اومدم نصب کنم تا هفتاد درصد رفت و خاموش میکرد. بعد دوباره هی میگفت الت کنترل دلیت رو بزن که میزدم برمیگشت سر جای اولش.
الان فقط کامپیوتر روشن میشه اما این پیغام رو میده no bootable device
و فقط یه اپشن میده که از دیست بوت کنم یا از یو اس بی؟

پاسخ : ابتدا توضیح می دادی که چرا گفتند که UBUNTU نصب کنی ؟ ربطش چیه ؟ خوب این مشکل شما ممکنه در بدبینانه ترین حالت از هارد باشه که خراب شده و یا بدسکتور گرفته باشه !

آیا برای نصب ویندوز 7 سعی کردید ؟ آیا بدون پیغام خاصی فقط میگفت که Alt+Ctrl+Del را بزنید ؟

ممکن هست که پارتیشن اکتیو پریده باشه ! یک بار پارتیشن درایو C را پاک کنید مجددا ایجاد کنید و آن را Active کنید، تمام این عملیات را با برنامه هایی مثل Paragon partion manager میتونید انجام بدید.

در کل اگر اطلاعات شما کم می باشد توصیه می کنم برای اینکه آسیب بیشتری وارد نکنید به یک متخصص مراجعه کنید.

---------------------------------

سوال :
چطور میتونم با اکتیو سینس ویندوز موبایل به اینترنت متصل بشم؟

پاسخ : من تا بحال با این برنامه کار نکردم!

--------------------------------

سوال :من يك لپ تاب hp دارم كه متاسفانه يكدفعه هارد ان ديگر شناسايي نمي شود حتي زماني كه يك سيدي ويندوز 7 درون دستگاه مي زارم تا ويندوز نصب كنم پيغام يافت نشدن هارد سيستم را ميدهد وقتي وارد setup دستگاه شدم هارد دستگاه از نوع usb است

پاسخ : سیستم شما قبل از هرچیز باید در بایوس هارد شما را بشناسد، یک بار وارد بایوس شوید و مطمئن شید که هارد را شناسایی کرده است یا خیر؟

نوشته شده توسط محمد علی زمانی در ساعت 22:3 | لینک | 7 نظر یا پرسش

به نام هستی بخش

سلام

سوال :

من روی لپ تاپ ام ویندوز ویستا داشتم بعد کلا فرمتش کردم و ویندوز 7 نصب کردم و چند تا پارتیشن ساختم و اطلاعات توش ریختم
بعد از یه مدت به هم ریخت سی دی ریکاوری را توش گذاشتم و دوباره ویندوز ویستا برگشت با دو تا پارتیشن سی و دی و از پارتیشن های قبلی خبری نیست و پاک شده

پاسخ : زمانی که داشتید recovery می کردید دقت نکردید که جلوی فرمت و حذف پارتیشن ها را بگیرید.

یعنی توی منوی های برنامه recovery معمولا چند حالت انتخاب دارید مثلا بازگشت به حالت کارخانه و ...

منطقا به غیر از Recovery کردن فایل هاتون کاردیگه ای نمیتونید انجام بدید!!!

------------------------------------------

سوال : من ویندوز 7 نصب کردم حالا میخوام بدونم چطوری هدفونم رو وصل کنم؟

پاسخ : خوب من الان چه جوابی باید بدم ؟ بهتره از راهنمای مادربرد استفاده بکنی!

-----------------------------------------

سوال : من ویندوزم xp هستش .تا حالا با یری زیاد کار نکردم .چند تا فیلم با زیرنویس از دوست هام گرفتم که همه گفتن زیر نویس هاش با km player برای اون ها می آد اما برای من هیچ زیر نویسی نمی آد حتی انگلیسی.توی subtile هم که رفتم هر کار کردم نتونستم زیر نویس ها رو بیارم

پاسخ : از برنامه VLC استفاده بکن! Subtitle درست کردن یه استاندارد داره که اگه درست تعریف شده باشه Windows media player هم نشون میده اما معمولا فایل ها استاندارد نیستند برناه VLC اکثرشونو پخش میکنه !

------------------------------------

سوال : لپ تاب من ویندوز 7 نصب شده ولی Blutooth آن فعال نبوده وپیغام
Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)
پس از نصب Blutooth داده میشود

پاسخ : احتمال زیاد Driver ویندوز 7 را نصب نکردید و قدیمی است !

-------------------------------

سوال : من ویندوزم اتوماتیک ریست میشه و پیام آپدیت شدن میده .و من روی سیستم برنامه های مهمی دارم

پاسخ : ممکنه مشکل حرارت داشته باشید دمای Cpu و کارت گرافیک را چک کنید اگر CPU بالای 70 و گرافیک بالای 100 بود باید فن و ... را چک کنید!

----------------------------

 

1-از کجا بدونم سیستمم ویروس داره یا نه آخه میگن بعضی ویروسا تو اسکن خودشونو نشون نمیدن؟
2-ویندوز من 7 اما یه شب که وارد نت شدم واسم پیام اومد که ویندوز9 به جای7 یه همچین چیزی ومن هم متاسفانه کلیک کردم نمیدونم چی شد اما صفحه اینترنتم با قبلا کاملا فرق کرده میخواستم بدونم باید چکار کنم که به حالت قبل برگرده

پاسخ :

1- راه خاصی وجود نداره !! میشه با کند شدن داغ کردن هنگ کردن ریست شدن پیغام های خطای بیخود دادن احتمال داد.

2- اگر منظورتون IE9 هست و از روی سایت خود مایکروسافت دانلود و نصب شده که چیزی نیست Internet Explorer شما ورژن 8 بوده الان به 9 تبدیل شده.

اما اگر از سایتی به غیر از مایکروساف بوده 99% ویروسه ! مجددا ویندوز بریزید و با ویروس کش جدید و به روز سیستم را ویروس کشی کنید.

--------------------------

سوال : ویندوز من که 7 است خود به خود اپدیت شده است
الان که میخاستم ویندوز را پاک و مجدد نصب کنم
ایا راهی هست که اپدیتها را از ان جدا کنم تا دوباره نیازی به دانلود و نصب نداشته باشند؟

پاسخ : حقیقتش دنباش کم رفتم اما فکر می کنم بتونی توی اینترنت با Search تا یه تاریخی پیدا کنی.چون ویندوز 7 بعد از نصب به روزرسانی ها فایل را پاک میکنه ! اجازه دسترسی هم نمیده !

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم اسفند 1390ساعت 18:41  توسط عارف رومیاتی  | 

انواع ایرادات لب تاب

سلام
با توجه به این که روز به روز استفاده از کامپیوتر همراه به دلایل متفاوت و اخیرا هم به خاطر مسئله رایانه ها بیشتر میشه استفاده صحیح از این دستگاه هم اهمیت بیشتری پیدا میکنه پس اگه دوست دارید لپ تاپتون دیرتر خراب بشه توصیه های ایمنی رو جدی بگیرید:68:
در حالت کلی دو نوع ایراد برای دستگاه ها ایجاد میشود 1- نرم افزاری 2- سخت افزاری
ما قصد داریم در این تاپیک با کمک شما دوستان بیشتر به بررسی مسائل و مشکلات سخت افزاری دستگاه ها بپردازیم

انواع ایرادات لب تاب
1- خرابی شارژر : روشن نشدن دستگاه، شارژ نشدن دستگاه ، خاموش شدن دستگاه بعد از مدت زمان اندک
2- خرابی باطری : روشن نشدن دستگاه حتی به همراه شارژر ، شارژ نشدن دستگاه ، خاموش شدن دستگاه بعد از مدت زمان اندک
3- خرابی odd : نصب نشدن ویندوز ، نخواندن و یا کند خواندن cd و یا dvd ، بوت نشدن دستگاه توسط odd ، هنگ دستگاه در مرحله اول بویژه در لپ تاپ های toshiba
4- خرابی hdd : نصب نشدن ویندوز ، از بین رفتن اطلاعات ، سرعت پایین در بوت دستگاه ، بوت نشدن دستگاه ، هنگ دستگاه در مرحله اول بوت ، ریست لحظه ای دستگاه
5- خرابی wifi : متصل نشدن به شبکه ، هنگ دستگاه ، کاهش اندک سرعت دستگاه
6- خرابی modem : متصل نشدن به اینترنت ، پیدا نکردن بوق تلفن ، تصویر نداشتن دستگاه
7- خرابی keyboard : عمل نکردن تمامی کلید ها و یا عده ای از آنها ، جدا شدن یک کلید از صفحه ، ایراد ظاهری در کلید ها به خاطر ضربه و یا حرارت
7- خرابی lcd : سوختگی پیکسل ، ایجاد خط سیاه ، شکستگی کامل ، نداشتن نور
8- خرابی led : شکستگی کامل ، روشن شدن لامپ و نداشتن data
9 - خرابی مادر برد : نصب نشدن ویندوز ، روشن نشدن دستگاه، شارژ نشدن دستگاه ، خاموش شدن دستگاه ، کند شدن شدید دستگاه ، بوت نشدن دستگاه توسط odd و یا hdd ، عمل نکردن کلیدها ، تصویر نداشتن دستگاه ، ایجاد تصویر تنها در خروجی مانیتور ، پرش تصویر ، به هم ریختگی رنگ تصویر ،
10 - خرابی ram : نصب نشدن ویندوز ، اشکال در نصب نرم افزار ها ، تصویر نداشتن دستگاه
دوستان این مشکلات تقریبا تمامی مشکلاتی هست که در لپ تاپ ها به وجود میاد حالا کم کم به راه هایی برای جلوگیری از ایجاد این مشکلات در حد توان می پردازیم

اولین توصیه ایمنی در مورد مشکل اخیر دستگاه های hp هست
در این لب تاب ها ممکن است با آبدیت بایوس تصویر led آنها از بین برود و شما تنها در خروجی مانیتور تصویر داشته باشید پس حتما قبلا از آبدیت بایوس دستگاه با چند نفر مشورت داشته باشید
نکته قابل توجه این هست که شما فایل آبدیت این دستگاه ها رو از خود سایت hp دانلود می کنید و باز هم ممکن هست ایراد داشته باشد
سه مدل از این لپ تاپ های hp یعنی : g62 , dm4 , dv4 احتمال خرابی بالاتری توسط آبدیت بایوس را دارند

دوستان لطفا من رو کمک کنن تا بهتر بتونیم این تاپیک رو به مقصد برسونیم
دلیل اصلی خرابی شارژراستفاده نا مناسب از آن هست
سعی کنید پس از استفاده از شارژر اون رو از برق جدا بکنید و حتما به محل اتصال کابل به شارژر و لپ تاپ توجه ویژه داشته باشید
مطلب قابل توجه این هست که اگر در این نقاط اتصالی ایجاد بشه علاوه بر از بین رفتن شارژر این احتمال وجود دارد که در مدار شارژ لپ تاپ هم اختلال ایجاد شود که باعث شارژ نشدن و یا خاموشی کامل دستگاه میشود
توصیه بعدی در رابطه با باطری دستگاه هست : همان طور که اطلاع دارید در هنگام خرید دستگاه شارژ اولیه باطری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به همین دلیل برای اطمینان از شارژ کامل زمان شارژ اولیه را حدود 10 ساعت بیان می کنند
هنگام شارژ باطری دستگاه خاموش باشد و پس از شارژ کامل از شارژر جدا شود،

آپدیت سخت افزارهای لپ تاپ رو حتما از سایت شرکت سازنده دریافت کنین.
در صورت خرابی دستگاه حتما به پشتیبانی های معتبر همون محصول مراجعه کنید و به هر تعمیرکاری لپ تاپ خود رو نسپارین.
اگر مدت زمان زیادی میخواین از لپ تاپ استفاده کنین و برق در دسترس هست، باتری لپ تاپ را جدا کرده و مستقیما از برق استفاده کنین.
اگر مدت زیادی از لپ تاپ استفاده نمیکنین باطری ان را جدا کرده و در محلی خشک قرار دهید، خود لپ تاپ رو در محلی قرار دهید که از محفظه باتری گرد و غبار وارد لپ تاپ نشه.
اگر زیاد با لپ تاپ کار میکنید حتما از فن های مخصوص لپ تاپی استفاده کنین و در صورت عدم دسترسی به فن، لپ تاپ رو روی چیزی شبیه کتاب قرار دهید تا تهویه لپ تاپ بهتر انجام بشه.

یک توصیه ایمنی بسیار مهم برای کسانی دارم که گرافیک دستگاه آنها 8400gs هست
این سری از چیپست ها به دلیل ایراد فنی که از ابتدا وجود داشت دارای دمای بسیار بالایی هست
شرکت gforce با ارائه مدل 631 به جای 630 ( 8400gs ) سعی در اصلاح آن داشت
تمامی دوستانی که گرافیک لپ تاپ آنها داری این چیپست گرافیکی هست باید توجه داشته باشند که دستگاه آنها بعد از این چند سال نیاز به سرویس اساسی دارد در غیر این صورت گرافیک دستگاه می سوزد
و صفحه نمایش دستگاه پر از خطهای راه راه می شود
برای سرویس دستگاه های dell نیاز به پرداخت هزینه بالایی هم نیست چون در اکثر موارد این سری از دستگاه ها که دارای چیپ 8400 می باشند دریچه عقب آنها به آسانی باز میشود
شما با تمیز کردن فن و خنک کننده ( heat sink) و نهایتا استفاده از ماده سیلیکون مرغوب خطر این خرابی رو از دستگاهتون دور میکنید

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم اسفند 1390ساعت 18:14  توسط عارف رومیاتی  | 

آموزش فوق تخصصی تعمیرات کامپیوتر ولپ تاپ - ایران لپ تاپ

 

موسسه مطالعاتی و تحقیقاتی ایران لپ تاپ

مجهزترین مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی آموزشی سخت افزار ، لپ تاپ و کامپیوتر
تنها مرکز بانک نقشه های لپ تاپ در ایران
آموزش فوق تخصصی تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ به صورت کاملا خصوصی به شیوهء گارانتی
در کارگاههای مجهز تعمیرات با تسترهای پیشرفته روز دنیا
تلفن بخش مشاوره و ثبت نام : 66369853
تلفن بخش فنی و تحقیقات : 66939476
تلفن اختصاصی ارتباط با اساتید:09198032296 – 09191228057
خوابگاه برای دانشجویان شهرستانی
ارائه گواهی نامه پایان دوره مرکز مطالعات و تحقیقات ایران لپ تاپ
عضویت 5 ساله در بخش مطالعات و تحقیقات تسترها و تجهیزات پیشرفته تعمیرات و عیب یابی کامپیوتر و لپ تاپ
عضویت 5 ساله در بانک سوالات موسسه مطالعات و تحقیقات ایران لپ تاپ
آموزش دوره ها به صورت عادی و فشرده حتی در ایام تعطیل
موسسه ایران لپ تاپ علاوه بر برگزاری کلاسهای کارگاهی و عملی برای کسب تجربه بیشتر کار آموزان قطعات تعمیراتی این مرکز را در طول دوره آموزشی در اختیار کار آموزان قرار می دهد تا بعد از اتمام دوره کارآموزان بتوانند با تسلط و کسب تجربه کافی وارد بازار کار تعمیرات شوند.
کار آموزان می توانند بعد از اتمام دوره به مدت یکسال هر سه ماه یکبار 5 جلسه به صورت رایگان از کلاس های آموزشی این مرکز استفاده نمایند.(یعنی بعد از اتمام دوره 20 جلسه رایگان)
کار آموزان این مرکز بعد از اتمام دوره به مدت 5 سال می توانند از پشتیبانی فنی این موسسه استفاده نمایند.
1 - پشتیبانی تلفنی
2 - پشتیبانی آن لاین از طریق سایت
3- پشتیبانی از طریق بانک سوالات (پاسخ سوالات کار آموزان در کمتر از 12 ساعت حتی ایام تعطیل)
4- پشتیبانی حضوری
واردات و فروش پیشرفته ترین تجهیزات و ابزار آلات تعمیر و عیب یابی لپ تاپ و کامپیوتر
اعطای نمایندگی آموزشی و تعمیرات برای شهرستان (با اخذ شرایط و معیارهای مصوب موسسه ایران لپ تاپ)

سرفصل دوره آموزشی کامپیوتر :
1 الکترونیک پایه شامل شناخت قطعات و شناخت و تست و عیب یابی – نقشه خوانی
مفاهیم پایه ای شدت جریان - ولتاژ - سیگنال - فرکانس - پیک - نیمه هادیها - SMD- PCB
فیوز – سلف – خازن – مقاومت – دیود – ترانزیستور – کریستال – آی سی BGA - PGA - PLCC - DIP - و ....
آموزش کار با تستر پاور
مدار فیلتر – مدارات مبدل سیگنال
کار با تسترهای پیشرفته روز دنیا
تعویض انواع قطعات PLCC – DIP – SMD و ...
2- CPU SOCKET TESTER - POST CARD _PC3000 _ IR BGA REWORKER

EMULATOR CPU _ EMULATOR RAM _IR TERMOMETER _ BGA MACHIN 2 M
TNM 2000 + _ VAVUUM PICK UP –SOLPERING IRON_ HOT BREEZE _ CLEAN ROOM
3 – شناخت اجزاء مختلف مادر برد - بلوک دیاگرام – PCB و شناسایی انواع مدارات مادربرد
تشریح و شناخت مدار PWM به همراه عیب یابی دقیق و کامل – VID
تشریح و شناخت مدار فرکانس به همراه عیب یابی دقیق و کامل _ RTC
تشریح و شناخت مدار RESET به همراه عیب یابی دقیق و کامل
تشریح و شناخت مدار سوئیچ به همراه عیب یابی دقیق و کامل
تشریح و شناخت مدار CPU FAN به همراه عیب یابی دقیق و کامل
تشریح و شناخت مدارPS2 به همراه عیب یابی دقیق و کامل
تشریح و شناخت مدارUSB به همراه عیب یابی دقیق و کامل
تشریح و شناخت مدارCODEC به همراه عیب یابی دقیق و کامل
ولتاژ نواحی مختلف - TEST POMT
فاز رم – VTT – VRSM – UNIT VRAM
فاز گرافیک – VOPQ - VPCI –E -VAGP
اموزش کار با POST CARD
آموزش کار با CPU مجازی
PCB CUT
عیب یابی دقیق و کامل پل شمالی
عیب یابی دقیق و کامل پل جنوبی
عیب یابی دقیق و کامل I/O
تشریح نقشه سوکت CPU
آموزش پروگرم انواع باید یهای PLCC – DIP و ...
تعویض انواع چیپ و پایه سازی با شابلون با روشهای حرارتی و غیر حرارتی
عیب یابی مادر بردهایی که روشن نمی شوند .
عیب یابی مادر بردهایی که تصویر نمی دهند و دهها نکات تعمیراتی ارزنده دیگر
4- تعمیر هارد – جراحی هارد – شناخت اجزا – PCB – مدیا – بد سکتور گیری – ریکاوری –
آشنایی با PC 3000 – LOW LEVEL FORMAT –
عدم نمایش درست ظرفیت هارد – پاک شدن پارتیشن – DETECT نشدن هارد – رفع کندی هارد – رفع صدای زیاد هارد
5 – تعمیر رم - تعمیر کارت گرافیک – مدار تنظیم کننده ولتاژ – GPU – مبدل فرکانس – نکات تعمیراتی مهم
6 – تعمیر پاور – شناخت اجزاء – روابط بخش ورودی – بخش فرکانس - بخش خروجی – کوپلر – آموزش مشابهات VRT –
نکات تعمیراتی مهم و کاربردی
7 – تعمیر انواع درایو – دی وی دی رام – دی وی دی رایتر –سی دی رایتر –بازو بسته کردن درایو – PCB – تعریف اپتیک –
شناخت آی سی های مهم DATA SHEET – نکات تعمیراتی مهم
دوره آموزشی لپ تاپ:
1- تمام دوره های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 در دوره کامپیوتر عینا برای دوره های لپ تاپ نیز آموزش داده می شود.
2 – آموزش تعمیر و تعویض کی برد .
3 – آموزش و تعمیر و تعویضLCD– های ولتاژ – PCB
4- بلوک دیاگرام
5- تعمیر مادر برد ، لپ تاپ عینا با سر فصل های توضیح داده شده در PC
6 – سوئیچینگ – تغذیه ورودی – مدار شارژ
خاموش شدن شارژر توسط مادربرد
روشن نشدن با باطری –شارژ نشدن باطری
7- ریست پسوورد
8- باز و بسته کردن انواع مدل های مختلف لپ تاپ
9- تعمیر و عیب یابی انواع درایوهای لپ تاپ
10 – تعویض انواع چیپست و آی سی
11 – مشکلات مربوط به تاچ پد
12-RIBBON REPAIR
13- رفع مشکل بوت نشدن لپ تاپ -رفع مشکل NO POWER لپ تاپ - رفع مشکل صفحه آبی در لپ تاپ
14- تعویض وب کم – بلوتوث – کارت شبکه – و ایرادها
15 – رفع مشکل آب گرفتگی لپ تاپ
16-کار با تستر های پیشرفته در زمینه عیب یابی تعمیرات لپ تاپ
+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم اسفند 1390ساعت 18:7  توسط عارف رومیاتی  | 

8400gs

سلام دوستان
یک توصیه ایمنی بسیار مهم برای کسانی دارم که گرافیک دستگاه آنها 8400gs هست
این سری از چیپست ها به دلیل ایراد فنی که از ابتدا وجود داشت دارای دمای بسیار بالایی هست
شرکت gforce با ارائه مدل 631 به جای 630 ( 8400gs ) سعی در اصلاح آن داشت
تمامی دوستانی که گرافیک لپ تاپ آنها داری این چیپست گرافیکی هست باید توجه داشته باشند که دستگاه آنها بعد از این چند سال نیاز به سرویس اساسی دارد در غیر این صورت گرافیک دستگاه می سوزد
و صفحه نمایش دستگاه پر از خطهای راه راه می شود
برای سرویس دستگاه های dell نیاز به پرداخت هزینه بالایی هم نیست چون در اکثر موارد این سری از دستگاه ها که دارای چیپ 8400 می باشند دریچه عقب آنها به آسانی باز میشود
شما با تمیز کردن فن و خنک کننده ( heat sink) و نهایتا استفاده از ماده سیلیکون مرغوب خطر این خرابی رو از دستگاهتون دور میکنید
+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم اسفند 1390ساعت 18:6  توسط عارف رومیاتی  |